Architektura krajobrazu - Poznań

Architektura krajobrazu - Poznań

Architektura krajobrazu - Poznań

Studia w Poznaniu 

architektura krajobrazu

Odkryj architekturę krajobrazu w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

16.02.2023

Architektura krajobrazu studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku architektura krajobrazu w Poznaniu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (nżyniera lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia na kierunku architektura krajobrazu w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Uczelnie

W Poznaniu architekturę krajobrazu możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii UP).

czytaj dalej wszystko o Architektura krajobrazu - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Architektura krajobrazu stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek architektura krajobrazu w Poznaniu?

Uczelnie w Poznaniu chętnie przyjmują kandydatów, którzy chcą realizować swoje pasje oraz zdobyć wszechstronne wykształcenie. Jednak, aby dostać się na wymarzone studia musisz spełnić kilka warunków.

Zasadniczą kwestią jest zaliczenie egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, do których należą biologia, chemia, geografia, historia lub matematyka. Ponadto, punkty uzyskane za udział w konkursach i olimpiadach naukowych pozytywnie wyróżnią Cię na tle innych osób, ubiegających się o przyjęcie na studia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura krajobrazu w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU?

Zapewne kojarzysz takie miejsca, jak Central Park, ogrody przy pałacu w Wilanowie czy te w Wersalu. Te wszystkie, niewplatanie piękne obiekty są przykładem architektury krajobrazu, której początków można doszukiwać się już w czasach starożytnych, mianowicie w pokrewnej sztuce aranżacji ogrodów.

Jednak, jako oddzielna nauka artystyczna wyodrębniła się ona w XIX wieku, a obecnie zyskuje coraz większą popularność. W związku z rozwojem urbanistycznym i postępem technologicznym, rośnie zapotrzebowanie na specjalistów posiadających umiejętności planowania przestrzennego oraz wszechstronne wykształcenie architektoniczne. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek architektura krajobrazu w Poznaniu.

Studia architektoniczne będą odpowiednim wyborem dla osób posiadających poczucie estetyki, zdolności manualne oraz plastyczne. Jeżeli dodatkowo interesują Cię nauki ścisłe, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten kierunek.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku architektura krajobrazu możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura krajobrazu w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia architektoniczne w Poznaniu zyskują coraz większą popularność wśród studentów, dlatego też uczelnie decydują się na wprowadzenie ich do swojej oferty kształcenia. Obecnie architekturę krajobrazu w Poznaniu można studiować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Program nauczania na kierunku architektura krajobrazu oscyluje głównie wokół nauk geograficznych, matematycznych, technicznych i biologicznych, dzięki czemu studenci mogą rozwijać się na kilku polach jednocześnie. Oprócz zajęć o profilu teoretycznym, przewidziano także warsztaty praktyczne, na których rozwiniesz zdolności rysunku technicznego, odręcznego oraz poznasz techniki graficzne. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, między innymi:

 • historia architektury i sztuki
 • matematyka
 • fizyka z elementami biofizyki
 • uprawa gleby i żywienie roślin
 • rekultywacja krajobrazu

 

Ponadto, wszyscy studenci będą mogli poznać specjalistyczny język obcy, co niewątpliwie zwiększy ich szansę na międzynarodową karierę.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU?

Studia w Poznaniu kształcą specjalistów z zakresu różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym, wymagającym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku architektura krajobrazu, którzy dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom bez problemu znajdą atrakcyjną pracę. Po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do zawodu architekta krajobrazu, który będziesz mógł wykonywać w biurach projektowych, firmach zajmujących się aranżacją przestrzeni, a także we własnej działalności gospodarczej.

Ponadto, idealnie sprawdzisz się, jako pracownik urzędów miast i gmin w sekcjach zajmujących się tworzeniem planów zagospodarowania terenów. Inną, równie ciekawą opcją może być praca w jednostkach ochrony środowiska i zabytków. Absolwenci często decydują się także na związanie swojej przyszłości z:

 • specjalistycznymi wydawnictwami
 • redakcjami czasopism
 • innymi mediami

 

Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać nowe, ciekawe perspektywy zawodowe.

Gdzie studiować na kierunku architektura krajobrazu w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura krajobrazu w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek architektura krajobrazu:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii UP w Poznaniu) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Architektura krajobrazu w Poznaniu

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Architektura krajobrazu Poznań studia i stopnia

Architektura krajobrazu Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Architektura krajobrazu Poznań studia stacjonarne

Architektura krajobrazu Poznań studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku architektura krajobrazu w Poznaniu

Kierunki architektura i budownictwo w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu


 

 

Komentarze (1)

Ola odpowiedz

Mieszkam i pracuję pod Poznaniem i ciężko mi było dojeżdżać na stacjonarne zajęcia na studiach pierwszego stopnia. Teraz robię podyplomówkę na WSKZ-ecie z architektury krajobrazu i forma zdalna ratuje mi skore. Bez tego w ogole niemiałabym zycia

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski