Bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej - Warszawa

Bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej - Warszawa

Studia na kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

15.01.2024

Bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej w Warszawie to studia magisterskiektórych program kształcenia trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej - Warszawa
Studia na kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej w Warszawie rozpocznie się 7 czerwca 2024 r. i potrwa do 22 września 2024 r. | Bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Prawa i Administracji UKSW).
 

Opis kierunku

Bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej to kierunek aktywnie odpowiadający na wyzwania współczesnego świata. Dynamiczny rozwój technologiczny wiąże się bowiem z wieloma zagrożeniami. Studenci otrzymują więc rozległą wiedzę z pogranicza nauk takich jak matematyka czy informatyka. Nieobce będą im również zagadnienia ściśle związane z naukami prawniczymi i socjologicznymi. W planie zajęciowym studenta pojawią się zajęcia o charakterze wykładów, ćwiczeń, konwersatoriów, a także wykładów monograficznych i warsztatów. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak np. ochrona danych w sieciach i systemach komputerowych, media społecznościowe jako forma komunikacji, zabezpieczenie dokumentów publicznych czy ochrona tożsamości.

 

Praca po studiach

Interdyscyplinarny program kształcenia pozwala na zdobycie umiejętności polegających na zapewnianiu bezpieczeństwa gospodarce cyfrowej z różnorodnych perspektyw. Absolwenci posiadają najnowszą wiedzę, a także potrafią korzystać z nowoczesnych narzędzi informatycznych. Mogą ubiegać się więc o zatrudnienie w sektorze IT czy firmach o różnorodnych profilach działalności. Dobrze odnajdą się również w jednostkach administracji publicznej. Niektórzy absolwenci decydują się na rozwój kariery naukowej, pracując ośrodkach badawczych związanych z gospodarką cyfrową.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na studia na kierunek bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej w Warszawie?

Zapewne domyślasz się, jakie przedmioty powinny znaleźć się w kręgu twoich szczególnych zainteresowań. Nie tylko język polski i dowolnie wybrany język obcy nowożytny, lecz także WOS, historia, czy nawet filozofia. To dzięki tym przedmiotom istnieje duża szansa, że rozpoczniesz swoje wymarzone studia w Warszawie.

W przypadku kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej liczy się jednak przede wszystkim twój tytuł licencjata, ponieważ są to studia drugiego stopnia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO W GOSPODARCE CYFROWEJ?

Nieustannemu rozwojowi technologicznemu towarzyszy cyfryzacja. Co to oznacza w praktyce? Dziś większość dokumentów, czy pism urzędowych przekazywanych jest za pośrednictwem nośników elektronicznych. W ten sposób wysyłane są nie tylko PIT-y. Okazuje się, że nie musimy wychodzić z domu, by założyć konto w banku lub wziąć kredyt. To oczywiście niezwykła wygoda. Kryje się za nią jednak szereg niebezpieczeństw, dlatego dziś rola specjalistów, którzy czuwać będą nad świadomym przekazywaniem danych jest niezwykle istotna.

Studia na kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej pojawiły się w ofercie akademickim w momencie, gdy okazało się, że zdobycze cyfryzacji zdominowały większość naszych dziedzin życia. Jeśli chciałbyś się zatem kształcić w dziedzinie, która odgrywać będzie w przyszłości ogromne znaczenie i w dodatku kwestie związane z bezpieczeństwem nie są ci obce, to możesz wybrać właśnie ten profil kształcenia.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej w Warszawie realizowane są w ramach drugiego stopnia. Drugi stopień to studia magisterskie, trwające dwa lata.
Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Dziś uczelnie wyższe pragną inwestować w kierunki studiów, które kształcą specjalistów do spraw bezpieczeństwa. Odgrywa ono ogromne znacznie w życiu każdego człowieka. Chcemy mieć wszechstronną pewność, że nie tylko my jako ludzie nie mamy powodów do niepokoju, lecz także że nasze dane w Internecie są przetwarzane w należyty sposób. Jeśli myślisz o studiach w stolicy, to będziesz mógł się na nich kształcić na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Studia na kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej mają bardzo przemyślany program kształcenia, dzięki czemu zapewnią ci interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nauk:

  • prawniczych
  • ekonomicznych
  • politycznych
  • informatycznych

 

Uczelnia dąży do tego, by zapewnić swoim studentom przede wszystkim praktyczne wykształcenie, dzięki któremu będą oni mogli swoją zdobytą wiedzę wykorzystywać podczas konkretnych działań związanych z bezpieczeństwem cyfrowym.

Uczelnie w Warszawie - kierunek bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Prawa i Administracji) stacjonarne II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej?

Studia na kierunku Bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej w Warszawie trwają 2 lata (studia II stopnia).

Bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO W GOSPODARCE CYFROWEJ?

Studia na kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej gwarantuje ci interdyscyplinarne wykształcenie. Oznacza to w praktyce, że swoje umiejętności będziesz mógł wykorzystywać w zróżnicowanych sektorach gospodarczych. Dziś kwestie związane z bezpieczeństwem są niezwykle ważne, a większość współczesnych przedsiębiorstw zajmuje się w jakimś stopniu przetwarzaniem informacji cyfrowych. Dlatego w tych branżach potrzebni są specjaliści, którzy będą czuwać nad:

  • jakością przetwarzania informacji cyfrowych
  • jakością przechowywania informacji cyfrowych

 

Ponadto czekają na ciebie także inne branże. Można do nich zaliczyć szeroko rozumiany sektor IT. Jako specjalista do spraw bezpieczeństwa cyfrowego będziesz w swojej pracy podejmować aktywną współpracę z informatykami. Warto podkreślić także, że kwestie związane z tym profilem kształcenia stają się popularne także na arenie międzynarodowej, więc w praktyce oznacza to, że swoją ścieżkę kariery będziesz mógł rozwijać także poza granicami kraju.

Gdzie studiować na kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Uczelnie na których można studiować kierunek bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej Warszawa studia stacjonarne

Bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia