BEZPIECZEŃSTWO W GOSPODARCE CYFROWEJ

BEZPIECZEŃSTWO W GOSPODARCE CYFROWEJ

Studia na kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

BEZPIECZEŃSTWO W GOSPODARCE CYFROWEJ studia – kierunek studiów

Studia na kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej - uczelnie >

Opis kierunku

Bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej to interdyscyplinarny kierunek, który pomoże znacząco rozwinąć kwalifikacje zawodowe. Studenci w trakcie nauki otrzymują rozbudowaną wiedzę z pogranicza prawa, informatyki czy nauk socjologicznych. To one przyczyniają się bowiem do prawidłowego funkcjonowania gospodarki w świecie cyfrowej transformacji.

 

Praca po studiach

Studenci oprócz wiedzy teoretycznej otrzymują również praktyczne kwalifikacje, które pokazują, jak powinno wyglądać kompleksowe zapewnianie bezpieczeństwa instytucjom sektora publicznego i prywatnego. Po zakończeniu nauki mogą ubiegać się o zatrudnienie na specjalistycznych stanowiskach w instytucjach opierających działanie o najnowsze technologie.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej to studia magisterskie, w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich z zakresu pokrewnych dyscyplin naukowych.

BEZPIECZEŃSTWO W GOSPODARCE CYFROWEJ - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO W GOSPODARCE CYFROWEJ:

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej?

W trakcie tych niezwykle interdyscyplinarnych i ciekawych studiów będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją dotychczasową wiedzę i wzbogacić ją o zupełnie nowe, istotne w tej branży elementy.

W bogatej ofercie kształcenia przewidziano wykłady i warsztaty oscylujące wokół nauk prawnych, socjologicznych i informatycznych, dzięki czemu zyskasz wszechstronne wykształcenie i bogate kwalifikacje zawodowe.

Ponadto, nauczysz się korzystać z nowoczesnych programów informatycznych, które usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną. Oprócz wiedzy kierunkowej, rozwiniesz także swoje zdolności językowe, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • wiedzy informatyczna
 • wiedzy z zakresu nauk socjologicznych
 • wiedzy z zakresu nauk prawniczych
 • znajomości najnowszych technologi i programów informatycznych
 • znajomości języka obcego
 • znajomości specjalistycznej terminologii branżowej
 • znajomości zasad i specyfiki funkcjonowania gospodarki cyfrowej

Jak wyglądają studia na kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej?

1. Tryb i typ studiów

Kierunek bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej można obecnie realizować w ramach studiów stacjonarnych. W praktyce oznacza to, że zajęcia odbywają się w wybrane dni tygodnia. Powyższa opcja jest idealnym wyborem dla osób ambitnych, które chcą w pełni poświęcić się nauce i zdobywaniu kwalifikacji zawodowych.

Studia te wyróżniają się nowatorskim i interdyscyplinarnym programem nauczania, dzięki czemu studenci maja szansę rozwinąć się na kilku polach jednocześnie i zdobyć wszechstronne wykształcenie. W planie zajęć znajdą się przedmioty z zakresu nauk socjologicznych, prawnych i informatycznych.

Jako student zaznajomisz się z pojęciem gospodarki cyfrowej oraz poznasz nowoczesne metody informatyczne stosowane w tej innowacyjnej dziedzinie. Ponadto, wykształcisz cenną umiejętność podejmowania działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa różnych aspektów gospodarki cyfrowej, co z powodzeniem wykorzystasz podczas swojej przyszłej pracy zawodowej.

 

Studia na kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studenci będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć fakultatywnych, na których pogłębią swoje zainteresowania i zdobędą specjalistyczną wiedzę kierunkową. Ich aktualny wykaz znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej wybranej uczelni.

W czasie studiów rozwiniesz także kompetencje miękkie, takie jak komunikatywność czy umiejętność pracy zespołowej, które są niezbędne w kontaktach z klientem oraz współpracownikami.

 

2. Dla kogo ten kierunek

Współcześnie informatyka i technologie cyfrowe zdominowały niemal każdy aspekt naszego codziennego życia, począwszy od kwestii związanych z zakupami, rozrywką czy komunikacją międzyludzką, a skończywszy na obszarach dotyczących wykształcenia czy samodoskonalenia. Jednak internet spełnia nie tylko funkcję użytkowo-rozrywkową, lecz przede wszystkim jest stosowany na szeroką skalę w biznesie i różnych działach gospodarki.

Jako że proces informatyzacji postępuje i zyskuje na popularności, to wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się w tej dziedzinie nauki i potrafiących zapewnić sprawne funkcjonowanie nowych technologi w różnorodnych przedsiębiorstwach i działalnościach. 

Odpowiedzią na podobne potrzeby i tendencje panujące na obecnym, zarówno krajowym, jak i międzynarodowym rynku pracy jest prestiżowy i dopasowany do współczesnych realiów kierunek, bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej. Jeżeli więc interesują Cię technologie informatyczne, chciałbyś nadal rozwijać się w tym kierunku i związać z nim swoją przyszłość zawodową, to weź udział w rekrutacji na te niezwykle interesujące studia!

 

3. Gdzie studiować bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej:

Ile trwają studia?

Studia na kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej trwają 2 lata (studia II stopnia).

W aktualnej ofercie kształcenia wyższego znajdują się studia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. Jeżeli zdecydujesz się na realizacje kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej w ramach studiów drugiego stopnia, na naukę będziesz musiał poświęcić dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO W GOSPODARCE CYFROWEJ:

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego niezwykle prestiżowego i perspektywicznego kierunku będziesz miał wszechstronną i gruntowną wiedzę oscylującą wokół nauk informatycznych, socjologicznych czy administracyjnych.

Dzięki zdobytym umiejętnościom i kwalifikacjom zyskasz szanse na attrakcyjną i rozwijającą pracę w wielu prężnie działających branżach. Po ukończeniu studiów, dealnie sprawdzisz się jako pracownik administracji publicznej lub prywatnych działalności gospodarczych.

Ponadto, możesz związać swoją przyszłość z branżą IT i objąć stanowisko project managera, informatyka lub programisty. Znajomość języka obcego oraz rosnąca popularność tej dziedziny na arenie międzynarodowej, sprawi że bez problemu znajdziesz zatrudnienie także poza granicami kraju, gdzie będziesz mógł wykorzystać zdobyte kompetencje i rozwijać swoją wiedzę.

Dodatkowo, po ukończeniu studiów drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i związać swoją przyszłość z działalnością naukową w różnorodnych ośrodkach naukowo-badawczych.

 

Absolwent kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • administracji publicznej
 • firmach i korporacjach międzynarodowych
 • programista
 • informatyk
 • branża IT
 • prywatnych firmach i działalnościach gospodarczych
 • ośrodkach badawczych
 • specjalistycznych wydawnictwach

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej studia II stopnia

Zobacz inne kierunki informatyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki informatyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku BEZPIECZEŃSTWO W GOSPODARCE CYFROWEJ

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)