BEZPIECZEŃSTWO W GOSPODARCE CYFROWEJ

BEZPIECZEŃSTWO W GOSPODARCE CYFROWEJ

BEZPIECZEŃSTWO W GOSPODARCE CYFROWEJ studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie informatyka i technologie cyfrowe zdominowały niemal każdy aspekt naszego codziennego życia, począwszy od kwestii związanych z zakupami, rozrywką czy komunikacją międzyludzką, a skończywszy na obszarach dotyczących wykształcenia czy samodoskonalenia. Jednak internet spełnia nie tylko funkcję użytkowo-rozrywkową, lecz przede wszystkim jest stosowany na szeroką skalę w biznesie i różnych działach gospodarki.

Jako że proces informatyzacji postępuje i zyskuje na popularności, to wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się w tej dziedzinie nauki i potrafiących zapewnić sprawne funkcjonowanie nowych technologi w różnorodnych przedsiębiorstwach i działalnościach. Odpowiedzią na podobne potrzeby i tendencje panujące na obecnym, zarówno krajowym, jak i międzynarodowym rynku pracy jest prestiżowy i dopasowany do współczesnych realiów kierunek, bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej. Jeżeli więc interesują Cię technologie informatyczne, chciałbyś nadal rozwijać się w tym kierunku i związać z nim swoją przyszłość zawodową, to weź udział w rekrutacji na te niezwykle interesujące studia!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej?

W trakcie tych niezwykle interdyscyplinarnych i ciekawych studiów będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją dotychczasową wiedzę i wzbogacić ją o zupełnie nowe, istotne w tej branży elementy. W bogatej ofercie kształcenia przewidziano wykłady i warsztaty oscylujące wokół nauk prawnych, socjologicznych i informatycznych, dzięki czemu zyskasz wszechstronne wykształcenie i bogate kwalifikacje zawodowe.

Ponadto, nauczysz się korzystać z nowoczesnych programów informatycznych, które usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną. Oprócz wiedzy kierunkowej, rozwiniesz także swoje zdolności językowe, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego niezwykle prestiżowego i perspektywicznego kierunku będziesz miał wszechstronną i gruntowną wiedzę oscylującą wokół nauk informatycznych, socjologicznych czy administracyjnych. Dzięki zdobytym umiejętnościom i kwalifikacjom zyskasz szanse na attrakcyjną i rozwijającą pracę w wielu prężnie działających branżach. Po ukończeniu studiów, dealnie sprawdzisz się jako pracownik administracji publicznej lub prywatnych działalności gospodarczych.

Ponadto, możesz związać swoją przyszłość z branżą IT i objąć stanowisko project managera, informatyka lub programisty. Znajomość języka obcego oraz rosnąca popularność tej dziedziny na arenie międzynarodowej, sprawi że bez problemu znajdziesz zatrudnienie także poza granicami kraju, gdzie będziesz mógł wykorzystać zdobyte kompetencje i rozwijać swoją wiedzę. Dodatkowo, po ukończeniu studiów drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i związać swoją przyszłość z działalnością naukową w różnorodnych ośrodkach naukowo-badawczych.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej to studia magisterskie, w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich z zakresu pokrewnych dyscyplin naukowych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BEZPIECZEŃSTWO W GOSPODARCE CYFROWEJ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO W GOSPODARCE CYFROWEJ

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Informatyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO W GOSPODARCE CYFROWEJ:

 • wiedza informatyczna
 • wiedza z zakresu nauk socjologicznych
 • wiedza z zakresu nauk prawniczych
 • znajomość najnowszych technologi i programów informatycznych
 • znajomość języka obcego
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
 • znajomość zasad i specyfiki funkcjonowania gospodarki cyfrowej

Jak wyglądają studia na kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej?

Kierunek bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej można obecnie realizować w ramach studiów stacjonarnych. W praktyce oznacza to, że zajęcia odbywają się w wybrane dni tygodnia. Powyższa opcja jest idealnym wyborem dla osób ambitnych, które chcą w pełni poświęcić się nauce i zdobywaniu kwalifikacji zawodowych.

Studia te wyróżniają się nowatorskim i interdyscyplinarnym programem nauczania, dzięki czemu studenci maja szansę rozwinąć się na kilku polach jednocześnie i zdobyć wszechstronne wykształcenie. W planie zajęć znajdą się przedmioty z zakresu nauk socjologicznych, prawnych i informatycznych. Jako student zaznajomisz się z pojęciem gospodarki cyfrowej oraz poznasz nowoczesne metody informatyczne stosowane w tej innowacyjnej dziedzinie. Ponadto, wykształcisz cenną umiejętność podejmowania działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa różnych aspektów gospodarki cyfrowej, co z powodzeniem wykorzystasz podczas swojej przyszłej pracy zawodowej.

Studenci będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć fakultatywnych, na których pogłębią swoje zainteresowania i zdobędą specjalistyczną wiedzę kierunkową. Ich aktualny wykaz znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej wybranej uczelni. W czasie studiów rozwiniesz także kompetencje miękkie, takie jak komunikatywność czy umiejętność pracy zespołowej, które są niezbędne w kontaktach z klientem oraz współpracownikami.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BEZPIECZEŃSTWO W GOSPODARCE CYFROWEJ STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia?

W aktualnej ofercie kształcenia wyższego znajdują się studia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. Jeżeli zdecydujesz się na realizacje kierunku bezpieczeństwo w gospodarce cyfrowej w ramach studiów drugiego stopnia, na naukę będziesz musiał poświęcić dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BEZPIECZEŃSTWO W GOSPODARCE CYFROWEJ STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO W GOSPODARCE CYFROWEJ:

 • administracja publiczna
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • programista
 • informatyk
 • branża IT
 • prywatny firmy i działalności gospodarcze
 • ośrodki badawcze
 • specjalistyczne wydawnictwa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO W GOSPODARCE CYFROWEJ

Komentarze (0)