Kandydaci na studia inżynierskie muszą być gotowi na naukę matematyki i fizyki, które stanowią podłoże programu zajęć. Kierunek inżynieria produkcji w Gliwicach skupia się na projektowaniu wyrobów i procesów, zajmuje się sterowaniem, eksploatacją, organizacją i zarządzaniem procesami wytwarzania. Interdyscyplinarny kierunek jest niezbędny w kształtującym się przemyśle, który wymaga nowoczesnego podejścia i nowości technologicznych.
Chcesz brać udział przy procesie produkcyjnym? Marzy Ci się kariera inżyniera? Chcesz zajmować się kształtowaniem materiałów przy użyciu nowoczesnych technik wytwarzania? Masz naturę kreatora, a nawet konstruktora? Inżynieria produkcyjna to bardzo ważny kierunek, w którym odnajdą się osoby ambitne o predyspozycjach kierowniczych. Wybierz studia i kreuj swoją karierę z Politechniką Śląską.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku inżynieria produkcji możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
Studia na kierunku inżynieria produkcji w Katowicach realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku.
Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Inżynieria produkcji to kierunek, który z powodzeniem możesz realizować na Politechnice Śląskiej w Gliwicach na Wydziale Inżynierii Materiałowej. Studia inżynierskie są jednymi z najpopularniejszych, a kształcenie na politechnice wiele osób uważa za renomowane i praktyczne. Uczelnie stawiają na nowoczesność i pragną wykreować specjalistów, na których jest szczególne zapotrzebowanie w XXI wieku.
Przyszli studenci będą mieli okazję zgłębiać nauki ścisłe, które budują program kształcenia. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak:
-
materiałoznawstwo
-
audyt bezpieczeństwa
-
modelowanie i symulacja procesów produkcyjnych
-
analiza danych produkcyjnych
-
techniki wytwarzania
Przedmioty są obligatoryjne, ale także dostosowane do oferowanych specjalizacji. Studenci kształcą się w ramach wykładów, laboratoriów, ćwiczeń i seminariów. Teoretyczne kształcenie weryfikowane jest natomiast na praktykach zawodowych.