Inżynieria produkcji - Katowice i woj. śląskie

Inżynieria produkcji - Katowice i woj. śląskie

Inżynieria produkcji - Katowice i woj. śląskie

Studia na Śląsku

inżynieria produkcji

Odkryj kierunek inżynieria produkcji w Gliwicach i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Inżynieria produkcji studia Katowice | woj. śląskie

Studia na kierunku inżynieria produkcji w Katowicach to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Śląskiej w Gliwicach w trybie stacjonarnym. 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Inżynieria produkcji - Katowice i woj. śląskie

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria produkcji ?

Kierunki studiów takie jak inżynieria produkcji są objęte wymaganiami, które należy spełnić, jeśli myślisz o kształceniu się w tym zakresie. Przede wszystkim kandydaci powinni zdać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. Dodatkowych punktów dostarczą Ci egzaminy z przedmiotów na poziomie rozszerzonym lub podstawowym.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku inżynieria produkcji w Katowicach najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • informatyka,
 • matematyka

 

Rozważ zdawanie matematyki, fizyki, informatyki, biologii, chemii i tym podobne. Uczelnie śląskie, które oferują kształcenie techniczne, często pragną zweryfikować zdolność kandydatów do wykonywania zawodu. Zweryfikuj, czy powinieneś/powinnaś odbyć badania lekarskie, a także dokładnie zapoznaj się ze wszelkimi ustaleniami rekrutacyjnymi na stronach internetowych uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Inżynieria produkcji w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA PRODUKCJI?

Kandydaci na studia inżynierskie muszą być gotowi na naukę matematyki i fizyki, które stanowią podłoże programu zajęć. Kierunek inżynieria produkcji w Gliwicach skupia się na projektowaniu wyrobów i procesów, zajmuje się sterowaniem, eksploatacją, organizacją i zarządzaniem procesami wytwarzania. Interdyscyplinarny kierunek jest niezbędny w kształtującym się przemyśle, który wymaga nowoczesnego podejścia i nowości technologicznych.

Chcesz brać udział przy procesie produkcyjnym? Marzy Ci się kariera inżyniera? Chcesz zajmować się kształtowaniem materiałów przy użyciu nowoczesnych technik wytwarzania? Masz naturę kreatora, a nawet konstruktora? Inżynieria produkcyjna to bardzo ważny kierunek, w którym odnajdą się osoby ambitne o predyspozycjach kierowniczych. Wybierz studia i kreuj swoją karierę z Politechniką Śląską.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku inżynieria produkcji możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria produkcji w Katowicach realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. 

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Inżynieria produkcji to kierunek, który z powodzeniem możesz realizować na Politechnice Śląskiej w Gliwicach na Wydziale Inżynierii Materiałowej. Studia inżynierskie są jednymi z najpopularniejszych, a kształcenie na politechnice wiele osób uważa za renomowane i praktyczne. Uczelnie stawiają na nowoczesność i pragną wykreować specjalistów, na których jest szczególne zapotrzebowanie w XXI wieku.

Przyszli studenci będą mieli okazję zgłębiać nauki ścisłe, które budują program kształcenia. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak:

 • audyt bezpieczeństwa
 • materiałoznawstwo
 • modelowanie i symulacja procesów produkcyjnych
 • analiza danych produkcyjnych
 • techniki wytwarzania 

 

Przedmioty są obligatoryjne, ale także dostosowane do oferowanych specjalizacji. Studenci kształcą się w ramach wykładów, laboratoriów, ćwiczeń i seminariów. Teoretyczne kształcenie weryfikowane jest natomiast na praktykach zawodowych.

Ile trwają studia na kierunku inżynieria produkcji w Katowicach?

Studia na kierunku inżynieria produkcji w Katowicach trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Gdzie studiować na kierunku inżynieria produkcji w Katowicach?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria produkcji w Katowicach:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA PRODUKCJI?

Absolwenci, którzy mogą poszczycić się dyplomem ukończenia studiów inżynierskich, mogą również liczyć na wiele możliwości pracy i osobistego rozwoju. Studenci przygotowywani są do pracy w małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych i projektowych, a interdyscyplinarne wykształcenie umożliwia zatrudnienie w zakładach, które posiadają produkcję przemysłową jednostkową lub wieloseryjną, na przykład w przemyśle automotive.

Absolwenci obracają się w świecie inżynierii produkcji, inżynierii materiałowej oraz technik wytwarzania. Zajmują się:

 • procesami logistycznymi
 • zarządzają kosztami produkcji i jej jakością
 • czuwają nad bezpieczeństwem pracy i certyfikacji wyrobów

 

Wiedza odnosząca się do produkcji i stosowania materiałów inżynierskich umożliwia nadawanie tymże materiałom pożądanych kształtów i właściwości nowoczesnymi technikami wytwarzania naddatkowego i ubytkowego.

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Katowicach i woj. śląskim

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w Katowicach i woj. śląskim

Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Katowicach i woj. śląskim

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Komentarze (0)