Inżynieria zarządzania - Katowice i woj. śląskie

Inżynieria zarządzania - Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku inżynieria zarządzania w Katowicach i woj. śląskim możesz podjąć na 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Inżynieria zarządzania +

Wydział Zamiejscowy w Krakowie  stopień: (I) , czas trwania: 3,5 roku ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Wydział Zamiejscowy w Żywcu  stopień: (I) , czas trwania: 3,5 roku ,
forma: niestacjonarne

Wydział Zamiejscowy w Olkuszu  stopień: (I) , czas trwania: 3,5 roku ,
forma: niestacjonarne

Akademia WSB w Żywcu

Akademia WSB w Żywcu

Uniwersytet WSB Merito Chorzów

Uniwersytet WSB Merito Chorzów

23.01.2024

Inżynieria zarządzania studia Katowice 2024 | woj. śląskie

Studia na kierunku inżynieria zarządzania w Katowicach to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Inżynieria zarządzania - Katowice i woj. śląskie
Studia na kierunku inżynieria zarządzania w Katowicach i woj. śląskim
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku inżynieria zarządzania w Katowicach i woj. śląskim rozpocznie się 27 marca 2024 r. i potrwa do 31 października 2024 r. | Inżynieria zarządzania Katowice i woj. śląskie - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Katowicach i woj. śląskim 2024/2025 na kierunku inżynieria zarządzania możesz podjąć na 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej i Żywcu oraz Uniwersytecie WSB Merito w Chorzowie.

 

Opis kierunku

Studia na kierunku inżynieria zarządzanie gwarantują zdobycie interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu zarządzania, technologii i biznesu. Kierunek kształci przyszłych specjalistów, gotowych do objęcia stanowisk kierowniczych. Program kształcenia przewiduje realizację zajęć w specjalistycznych laboratoriach, dzięki czemu studenci zapoznają się z oprogramowaniem niezbędnym do pracy zawodowej, w tym AutoCAD czy SAP. Studenci będą doskonalić również swoje kompetencje społeczne, które są niezbędne do owocnego funkcjonowania na rynku pracy. W siatce zajęć mogą spodziewać się przedmiotów takich jak m.in.: automatyka i robotyka, podstawy marketingu, eksploatacja systemów technicznych, statystyczne sterowanie procesami produkcji oraz metrologia.

 

Praca po studiach 

Absolwenci studiów na kierunku inżynieria zarządzania znajdują zatrudnienie w działach HR dużych i średnich przedsiębiorstw, a także korporacji międzynarodowych i banków. Pracują także w instytucjach administracji państwowej i samorządowej. Doskonale odnajdują się w firmach doradczych, outsourcingowych, offshoringowych i konsultingowych. Niektórzy absolwenci decydują się na rozwój kariery zawodowej w organizacjach non-profit oraz w jednostkach badawczych.

 

Specjalności
Współczesne studia z inżynierii zarządzania charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku inżynieria zarządzania w Katowicach i woj. śląskim: quality management, zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, zarządzanie jakością w produkcji i usługach.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria zarządzania?

Studia inżynierskie na kierunku inżynieria zarządzania budzą duże zainteresowanie wśród kandydatów na studia. Nie ulega wątpliwości, że tytuł inżyniera sprawia, że pracodawcy przychylniej spoglądają na potencjalnych kandydatów do pracy. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, musisz zadbać o wysokie wyniki z egzaminów maturalnych. W procesie rekrutacyjnym najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie.

Przyszli studenci muszą zdać również obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, obwiązuje konkurs świadectw. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA ZARZĄDZANIA?

Kierunek inżynieria zarządzania pozwoli planować i przeprowadzać eksperymenty z obszaru inżynierii zarządzania, w tym symulacje komputerowe. Studenci na tego typu kierunku mogą zgłębiać wiedzę odnoszącą się do cykli życia urządzeń, obiektów i systemów technicznych, także w zakresie ekologii. Bardzo ważne jest wypracowanie umiejętności technicznych w zarządzaniu, a także możliwość zarządzania w praktyce inżynierskiej.

Studia inżynierskie wymagają zamiłowania do nauk ścisłych, ponieważ opierają się w dużej mierze na matematyce i informatyce. Chcesz poznać specjalistyczne oprogramowania? Interesuje Cię, w jaki sposób funkcjonują różnego typu urządzenia? Masz predyspozycje kierownicze, które w sztuce zarządzania są niezbędne? Języki obce nie mają przed Tobą tajemnic? Studia w Katowicach i Gliwicach w ramach inżynierii zarządzania są właśnie dla Ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku inżynieria zarządzania możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria zarządzania w Katowicach realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. 

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach niepublicznych w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym zazwyczaj są odpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Inżynierię zarządzania możesz realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że uczelnie śląskie zapewniają wysoki poziom kształcenia w zakresie najpopularniejszych kierunków studiów. Kierunki techniczne zawsze poparte są praktyką zawodową bądź realizacją zajęć praktycznych w różnej formie.

Nauki ścisłe dominują w ustalonym programie kształcenia, jednak nie może zabraknąć także przedmiotów z zakresu zarządzania. Studenci uczęszczają na takie zajęcia, jak chociażby:

 • normalizacja i zarządzanie jakością
 • logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw
 • podstawy projektowania inżynierskiego
 • statystyczne sterowanie procesami produkcji
 • inżynieria systemów i analiza systemowa
 • projektowanie procesów

 

Nie brakuje zajęć z zakresu różnego rodzaju zarządzania, a także z podstaw marketing i PR.

Uczelnie w Katowicach i woj. śląskim - kierunek inżynieria zarządzania:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej niestacjonarne I stopnia więcej
Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej niestacjonarne I stopnia więcej
Akademia WSB w Żywcu stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Uniwersytet WSB Merito Chorzów stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku inżynieria zarządzania w Katowicach?

Studia na kierunku inżynieria zarządzania w Katowicach trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

 

Inżynieria zarządzania w Katowicach i woj. śląskim - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA ZARZĄDZANIA?

Kierunki studiów takie jak inżynieria zarządzania przez wzgląd na swój praktyczny wydźwięk zapewniają bardzo wiele możliwości pracy. Absolwenci z powodzeniem mogą podjąć pracę w:

 • przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych
 • instytucjach sektora finansowego
 • instytucjach administracji publicznej
 • korporacjach międzynarodowych
 • przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych i handlowych różnych branż
 • pracach związanych z organizacją działalności, wprowadzaniem zmian, marketingiem, public relations
 • pracach, które łączą kompetencje techniczne i menedżerskie oraz działania marketingowe i public relations

 

Absolwenci zajmują się bezpieczeństwem i higieną pracy, inżynierią gospodarki przestrzennej, inżynierią jakości w procesach i usługach, inżynierią zarządzania innowacjami w przemyśle, inżynierią zarządzania środowiskiem, inżynierią zarządzania transportem drogowym, zarządzaniem inwestycjami budowlanymi. Niektóre zawody wymagają ukończenia odpowiednich specjalności bądź kursów, poświadczonych zdobyciem odpowiednich kompetencji.

Gdzie studiować na kierunku inżynieria zarządzania w Katowicach?

Studia możesz podjąć na kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie oraz Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria zarządzania w Katowicach:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek inżynieria zarządzania w Katowicach i woj. śląskim?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria zarządzania Katowice i woj. śląskie studia i stopnia


Inżynieria zarządzania w Katowicach i woj. śląskim

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Katowicach i woj. śląskim

Pokaż wszystkie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Katowicach i woj. śląskim

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia