Dietetyka jest idealnym kierunkiem dla osób, które żywo interesują się zdrowym odżywianiem i tym, co wpływa na zdrowie człowieka. Kontynuacja kształcenia w zakresie tego samego kierunku medycznego to dobry sposób na poszerzanie kompetencji, prowadzenie badań naukowych, podejmowanie działalności lifestylowych.
Studenci wykorzystują zdobytą już wiedzę i umiejętności i dążą do perfekcji w zakresie planowania i wprowadzania diet dla różnych grup społecznych. Doskonalą zdolności gastronomiczne, rozwijają umiejętności diagnostyczne i interpretacyjne. Dietetyka rozwija się bardzo prężnie i wymaga nieustannego dokształcania. Odnajdują się na niej pasjonaci sportu, rekreacji i siłowni, a także opiekunowie medyczni, fizjoterapeuci czy lekarze – każdy, kto chce dokształcić się w zakresie zdrowego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku dietetyka możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku dietetyka we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Dietetyk zajmuje się nie tylko człowiekiem chorym, ale również zdrowym. Poprawne odżywianie i aktywny tryb życia są ważne dla każdego człowieka, niezależnie od tego, czy boryka się on z jakimiś schorzeniami, czy chwilowo nic mu nie dolega. O zdrowie warto dbać zawsze. Programy zajęć przewidziane na drugi stopień kształcenia są wypełnione przedmiotami bardziej złożonymi w stosunku do zdobywanej wiedzy na stopniu pierwszym. Jest tak dlatego, że studenci posiadają już podstawowe wykształcenie medyczno-dietetyczne. W siatce zajęć znajdziesz na przykład:
-
dietoprofilaktykę
-
fizjologię żywienia człowieka
-
metodologię badań żywieniowych
-
zarządzanie w dietetyce
-
żywienie kobiet ciężarnych i karmiących
-
żywienie sportowców
Studenci uczęszczają na przedmioty obowiązkowe, ale także obieralne, które pozwalają im działać zawodowo w najbardziej interesującym dla nich zakresie.
Gdzie studiować na kierunku dietetyka we Wrocławiu
Kierunek dietetyka (studia II stopnia) - uczelnie we Wrocławiu:
czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu