Logistyka studia II stopnia - Lublin

Logistyka studia II stopnia - Lublin

Logistyka studia II stopnia - Lublin

Studia II stopnia w Lublinie

logistyka

Odkryj logistykę w Lublinie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Logistyka studia II stopnia Lublin 2021 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Logistyka w Lublinie to studia inżynierskie, licencjackie i magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera, licencjata i magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Logistyka studia II stopnia - Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek logistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Lotnicza Akademia Wojskowa

Lotnicza Akademia Wojskowa

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie logistyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Lubelska

Politechnika Lubelska

Jednostka prowadząca

Transport stopień: (II)
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku transport

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Jednostka prowadząca

Transport stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku transport

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek logistyka

Wymagania prezentowane przez poszczególne kierunki studiów w Lublinie na drugim stopniu kształcenia zazwyczaj dotyczą posiadania dyplomu ukończenia kierunków logistycznych, społecznych lub inżynierskich, w zależności od ustaleń danej uczelni.

W przypadku dużej liczby chętnych, warunkiem przyjęcia na logistykę może być ocena z poprzedniego etapu edukacji. Po bardziej szczegółowe informacje zajrzyj na stronę internetową wybranej uczelni wyższej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Logistyka w Lublinie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku logistyka w Lublinie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LOGISTYKA?

 

Ludzie żyjący w obecnych czasach są świadkami dynamicznie rozwijającej się gospodarki znacznej większości krajów. Prawdopodobnie prężny postęp rozwojowy niemal wszystkich gałęzi przemysłu nie byłby możliwy, gdyby nie logistyczne planowanie wszelkich działań, ekonomiczne zarządzanie łańcuchem dostaw, mądre przydzielanie zadań pracownikom, czy też tworzenie nowych szlaków handlowych. Wszystkie z wymienionych działań są efektem pracy między innymi specjalistów z branży logistycznej.

Chciałbyś w przyszłości podjąć pracę, która będzie dla ciebie źródłem znacznych dochodów i satysfakcji zawodowej? Zdajesz sobie sprawę z ogromnego znaczenia logistyki na arenie międzynarodowej? Posiadasz wyższe wykształcenie logistyczne, jednak ciągle towarzyszy ci głód wiedzy? Jeżeli tak, to już dziś wybierz studia logistyczne drugiego stopnia w Lublinie! Dzięki nim otrzymasz gruntowne przygotowanie do rozpoczęcia rozwijającej i pragmatycznej kariery zawodowej.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku logistyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie, licencjackie)

 • Studia II stopnia

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku logistykaw Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od 3 lat do 3,5 roku. Drugi stopień natomiast to studia magisterskie, które trwają od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Prawdopodobnie większość kandydatów na te uczelnie w Lublinie, które oferują możliwość podjęcia studiów drugiego stopnia na kierunku logistyka, chciałoby dowiedzieć się, jaki program kształcenia będzie na niego czekał. Nauka na tych studiach może okazać się nieco skomplikowana, ze względu na interdyscyplinarny program edukacji, odnoszący się do kilku dziedzin. Przyszli magistrzy logistyki, zanim zdobędą upragniony tytuł zawodowy, zapoznają się z zagadnieniami z obszaru finansów i rachunkowości, ekonomii, prawa, socjologii oraz zarządzania. Przedmioty obecne w siatce programowej będą się różnić w zależności od wybranej specjalności, jednak te podstawowe powinny pozostać niezmienne. Oto niektóre z nich:

 • organizacja procesów transportowych
 • zarządzanie zakupami w logistyce
 • technologie usług magazynowych
 • logistyka w zastosowaniach
 • partnerstwo w sieciach logistycznych

Ile trwają studia II stopnia na kierunku logistyka w Lublinie?

Studia na kierunku Logistyka w Lublinie, w zależności od typu studiów trwają od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia).

Przyszłych kandydatów na magisterskie studia w Lublinie na kierunku logistyka będzie czekał cykl kształcenia, który w doskonały sposób poszerzy dotychczasowo zdobytą wiedzę oraz umożliwi przyswojenie nowej. Czas potrzeby na ukończenie logistyki drugiego stopnia jest uzależniony od posiadanego tytułu. Licencjaci będą uczyć się przez dwa lata, inżynierowie natomiast przez półtora roku. Zdobycie tytułu magistra istotnie zwiększy twoją atrakcyjność na międzynarodowej arenie zawodowej.

Gdzie studiować na kierunku logistyka (studia II stopnia) w Lublinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek logistyka (studia II stopnia) w Lublinie

 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Lotnicza Akademia Wojskowa

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LOGISTYKA?

Prawdopodobieństwo znalezienia rozwijającej i dobrze płatnej pracy niedługo po ukończeniu logistyki, a niekiedy nawet podczas studiów, jest niezwykle wysokie. Jeśli zdobędziesz tytuł magistra tej przyszłościowej dziedziny, będziesz mógł pomyśleć o zatrudnieniu w międzynarodowych przedsiębiorstwach:

 • logistycznych
 • transportowych
 • spedycyjnych 

 

A także własnej działalności gospodarczej. Logistycy mogą liczyć na zajęcie stanowisk kierowniczych, związanych z kontrolą i zarządzaniem przepływem rozmaitych surowców, organizacją pracy zespołów ludzkich, czy organizowaniu ekonomicznego transportu produktów.

Kierunki logistyka i transport w Lublinie

Popularne kierunki logistyka i transport niestacjonarne w Lublinie

Komentarze (0)