Ludzie żyjący w obecnych czasach są świadkami dynamicznie rozwijającej się gospodarki znacznej większości krajów. Prawdopodobnie prężny postęp rozwojowy niemal wszystkich gałęzi przemysłu nie byłby możliwy, gdyby nie logistyczne planowanie wszelkich działań, ekonomiczne zarządzanie łańcuchem dostaw, mądre przydzielanie zadań pracownikom, czy też tworzenie nowych szlaków handlowych. Wszystkie z wymienionych działań są efektem pracy między innymi specjalistów z branży logistycznej.
Chciałbyś w przyszłości podjąć pracę, która będzie dla ciebie źródłem znacznych dochodów i satysfakcji zawodowej? Zdajesz sobie sprawę z ogromnego znaczenia logistyki na arenie międzynarodowej? Posiadasz wyższe wykształcenie logistyczne, jednak ciągle towarzyszy ci głód wiedzy? Jeżeli tak, to już dziś wybierz studia logistyczne drugiego stopnia w Lublinie! Dzięki nim otrzymasz gruntowne przygotowanie do rozpoczęcia rozwijającej i pragmatycznej kariery zawodowej.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku logistyka możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku logistykaw Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od 3 lat do 3,5 roku. Drugi stopień natomiast to studia magisterskie, które trwają od 1,5 roku do 2 lat.
Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Prawdopodobnie większość kandydatów na te uczelnie w Lublinie, które oferują możliwość podjęcia studiów drugiego stopnia na kierunku logistyka, chciałoby dowiedzieć się, jaki program kształcenia będzie na niego czekał. Nauka na tych studiach może okazać się nieco skomplikowana, ze względu na interdyscyplinarny program edukacji, odnoszący się do kilku dziedzin. Przyszli magistrzy logistyki, zanim zdobędą upragniony tytuł zawodowy, zapoznają się z zagadnieniami z obszaru finansów i rachunkowości, ekonomii, prawa, socjologii oraz zarządzania. Przedmioty obecne w siatce programowej będą się różnić w zależności od wybranej specjalności, jednak te podstawowe powinny pozostać niezmienne. Oto niektóre z nich:
-
organizacja procesów transportowych
-
zarządzanie zakupami w logistyce
-
technologie usług magazynowych
-
logistyka w zastosowaniach
-
partnerstwo w sieciach logistycznych