Studia II stopnia magisterskie Lublin

Studia II stopnia magisterskie Lublin

Studia II stopnia magisterskie Lublin

Studia magisterskie

w Lublinie 2021

Odkryj studia II stopnia w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia II stopnia Lublin (magisterskie)

Studia II stopnia w Lublinie to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 1,5 roku do 2 lat i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra lub magistra inżyniera). Ukończenie studiów II stopnia umożliwia podjęcie studiów doktoranckich.

Na studia II stopnia przyjmowane są osoby posiadające dyplom ukończenia studiów I stopnia (licencjackich lub inżynierskich) lub jednolitych magisterskich.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym,) lub online. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Popularne kierunki studiów w Lublinie

Wszystkie kierunki studiów w Lublinie

Grupa kierunków
Typ studiów
Uczelnia

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Uczelnie w Lublinie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Lotnicza Akademia Wojskowa

Lotnicza Akademia Wojskowa

Lotnicza Akademia Wojskowa

Kierunki studiów: 7

Studia podyplomowe: 2

ul. Dywizjonu 303 nr 35 08-521 Dęblin tel. +48 261 517 100 POKAŻ WIĘCEJ

Politechnika Lubelska

Politechnika Lubelska

Politechnika Lubelska

Kierunki studiów: 24

Studia podyplomowe: 18

ul. Nadbystrzycka 38 D 20 – 618 Lublin tel. 81 536 66 22 POKAŻ WIĘCEJ

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Kierunki studiów: 15

Studia podyplomowe: 5

Al. Racławickie 1 20-059 Lublin Tel.:+48 81742 3759 lub +48 81742 3760 POKAŻ WIĘCEJ

Jak wyglądają studia II stopnia magisterskie w Lublinie

Nie ulega wątpliwości, że współczesny rynek pracy jest na tyle elastyczny, że nie zawsze wymaga od potencjalnych pracowników dyplomów i tytułów naukowych. Niektórzy kończą swoją edukację na szkole średniej, inni wybierają jedynie studia licencjackie, a następnie stawiają na kursy i szkolenia. Są także tacy, którzy pragną wiedzę zgłębiać do samego końca, lubią to, jak brzmi ich nazwisko z tytułem magistra, chcą zdobywać nowe umiejętności i piąć się po szczeblach kariery na coraz to wyższe stanowiska.

Studia magisterskie w Lublinie pozwalają uzupełnić wiedzę zdobytą na studiach pierwszego stopnia. Absolwenci studiów licencjackich bądź inżynierskich niekoniecznie muszą wybierać na studiach drugiego stopnia ten sam kierunek kształcenia. Wiele osób studia magisterskie traktuje jako nowy początek, który umożliwia zdobycie dodatkowych kompetencji i otworzenie się na nową dziedzinę nauki, a przede wszystkim gwarantuje elastyczność na rynku pracy.

Rekrutacja na studia drugiego stopnia w Lublinie skupia się na wynikach uzyskanych na studiach pierwszego stopnia lub innych studiach magisterskich. Jeśli kandydaci wybierają kierunek zupełnie odrębny od tego, który realizowali, często muszą przejść egzaminy wstępne bądź rozmowę kwalifikacyjną, a następnie muszą uzupełnić różnice programowe w trakcie realizacji studiów.

Studia magisterskie trwają półtora roku (w przypadku kontynuacji kształcenia po studiach inżynierskich) bądź dwa lata (w przypadku kontynuacji po studiach licencjackich). Trzy bądź cztery semestry pozwalają usystematyzować wiedzę, poznać nową dziedzinę nauki, odbyć dodatkowe praktyki zawodowe, a także rozpocząć staż bądź pracę w wymarzonej firmie bądź instytucji.

Komentarze (0)