Zarządzanie i inżynieria produkcji studia II stopnia - Rzeszów

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia II stopnia - Rzeszów

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia II stopnia - Rzeszów

Studia II stopnia w Rzeszowie

zarządzanie i inżynieria produkcji

Odkryj zarządzanie i inżynierię produkcji w Rzeszowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia II stopnia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Rzeszowie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej- Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie i inżynieria produkcji studia II stopnia - Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Jednostka prowadząca

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (II), czas trwania: 2 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji

Warunkiem koniecznym do zyskania możliwości rozpoczęcia dowolnego kierunku drugiego stopnia jest posiadanie dyplomu ukończenia kształcenia na studiach licencjackich lub inżynierskich pierwszego stopnia.

Zatem jeżeli rozważasz aplikacje na studia w Rzeszowie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, zadbaj o uzyskanie dyplomu wraz z możliwie dobrymi ocenami, bowiem to właśnie one zadecydują o twoim przyjęciu w przypadku dużej liczby kandydatów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Rzeszowie - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji?

Zarządzanie i inżynieria produkcji to interdyscyplinarna propozycja kształcenia, która znajduje swoich zwolenników wśród wielu przyszłych kandydatów na studia, również drugiego stopnia. Popularność tego kierunku nie powinna nikogo dziwić – dzięki kompetencjom uzyskanym na studiach, absolwenci znajdują stabilne i dobrze płatne zatrudnienie nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami.

Poważnie rozmyślasz kwestię podjęcia kształcenia na zarządzaniu i inżynierii produkcji, jednak wciąż nie masz pewności, czy wybór ten okaże się właściwy? Być może odpowiedź na następujące pytania okaże się pomocna w procesie decyzyjnym:

 • Posiadasz szerokie kompetencje interpersonalne, które przydają się na pozycji lidera?
 • Nie masz problemu z przyswajaniem wiedzy i umiejętności z obszaru nauk ścisłych i technicznych?
 • Marzysz o zdobyciu pragmatycznego wykształcenia, rozwijającego zarówno kompetencje interpersonalne, jak i techniczne?

Jeżeli tak, to bez wahania wybierz studia drugiego stopnia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Rzeszowie!

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program kształcenia

Studia zarządzanie połączone z inżynierskim aspektem kształcenia mają wymiar interdyscyplinarny – taki też będzie program na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Rzeszowie. Studenci uczą się samodzielnego, efektywnego rozwiązywania złożonych problemów inżynierskich i zarządczych, wzbogacają posiadaną kreatywność i kompetencje interpersonalne w celu lepszego radzenia sobie w czekających ich sytuacjach społecznych, dowiadują się o inżynierskich metodach i technikach wytwarzania, modyfikowania istniejących systemów produkcyjnych oraz wdrażania w sposób samodzielny nowoczesnych rozwiązań.

Przedmioty, które wchodzą w skład siatki kształcenia na zarządzaniu i inżynierii produkcji w Rzeszowie, to między innymi:

 • organizacja i normowanie pracy,
 • zarządzanie zasobami ludzkimi,
 • podstawy automatyki i zarządzania,
 • podstawy elektrotechniki i elektroniki,
 • ekologia i zarządzanie środowiskowe,
 • logistyka w przedsiębiorstwie.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Takie kierunki studiów w Rzeszowie, jak na przykład zarządzanie i inżynieria produkcji, mają charakter typowo inżynierski, zatem kształcenie na drugim stopniu potrwa dwa lata. Po terminowym uporaniu się z zaliczeniem każdego z czterech semestrów, staniesz przed obroną pracy magisterskiej, dzięki której istotnie poszerzysz swoje możliwości zawodowe na międzynarodowym rynku pracy.

Jaka praca po ukończeniu studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji?

Uczelnie w Rzeszowie dbają o wykwalifikowanie grona specjalistów w wybranej dziedzinie, dlatego perspektywy zawodowe po ukończenia zarządzania i inżynierii produkcji w Rzeszowie najpewniej okażą się niezwykle obiecujące.

Absolwenci zarządzania i inżynierii produkcji drugiego stopnia będą mogli pracować w międzynarodowych przedsiębiorstwach związanych z przemysłem maszynowym, przetwórczym, logistycznym, czy mechatronicznym. Dzięki posiadaniu kompetencji z obszaru zarządzania, bez trudu obejmiesz stanowiska kierownicze i dyrektorskie w wybranych przez ciebie firmach.

Dla wielu osób najkorzystniejsza wydaje się działalność na własny rachunek, dlatego decydują się oni na założenie działalności gospodarczej. Jeżeli jesteś przedsiębiorczy, a względna niezależność zawodowa jest dla ciebie szczególnie istotna, takie rozwiązanie może okazać się najbardziej optymalne. Pamiętaj jednak, że zarządzanie i inżynieria produkcji jest dziedziną rozchwytywaną, dlatego niezależnie od dokonanego wyboru zawodowego, będziesz mógł liczyć na stabilne i dobrze płatne zatrudnienie.

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji (studia II stopnia) w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji (studia II stopnia) w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Rzeszowie

Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Rzeszowie

Komentarze (0)