Pielęgniarstwo studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Pielęgniarstwo studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Pielęgniarstwo studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Studia II stopnia w Katowicach i woj. śląskim

pielęgniarstwo

Odkryj pielęgniarstwo  w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Pielęgniarstwo studia II stopnia (magisterskie) Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku pielęgniarstwo na uczelniach śląskich to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Pielęgniarstwo studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek pielęgniarstwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Jednostka prowadząca

Pielęgniarstwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Jednostka prowadząca

Pielęgniarstwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek pielęgniarstwo w Katowicach i woj. śląskim?

Aby dostać się na powyższy kierunek, będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich na kierunku pielęgniarstwo. Wszyscy kandydaci będą zobowiązani do terminowego dostarczenia wymaganych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Pielęgniarstwo w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku pielęgniarstwo w Katowicach i woj. śląskim?

Pielęgniarstwo jest zawodem wymagającym pełnego poświęcenia, empatii oraz zaangażowania w wykonywaną pracę. Mimo to jego wykonywanie przynosi ogromną satysfakcję i spełnienie, dzięki czemu studia pielęgniarskie nadal cieszą się dużym zainteresowaniem studentów, którzy chcieliby związać swoją zawodową przyszłość z branżą medyczną. Jeżeli ty także należysz do tego grona, to koniecznie weź udział w rekrutacji na kierunek pielęgniarstwo w Katowicach i woj. śląskim.

Studia drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo skierowane są do osób posiadających tytuł zawodowy licencjata pielęgniarstwa, które chciałyby nadal rozwijać się w tym kierunku i zdobyć dodatkowe kwalifikacje zawodowe. Idealni kandydaci na studia medyczne powinni interesować się naukami biologicznymi,chemicznymi czy naukami o zdrowiu oraz posiadać rozwinięte zdolności komunikacyjne oraz powołanie do pracy z pacjentem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku pielęgniarstwo możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku pielęgniarstwo na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie śląskie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku pielęgniarstwo będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć wiedzę zdobytą podczas poprzednich etapów nauczania. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów głównie z obszaru nauk medycznych, między innymi:

  • farmakologia
  • opieka i pielęgniarstwo specjalistyczne
  • aktywność ruchowa adaptowana
  • pielęgnowanie ran przewlekłych

W czasie studiów wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne, takie jak zdolność opieki zdrowotnej nad pacjentem czy komunikacji z rodziną chorego. Ponadto, zdobędziesz specjalistyczną wiedzę z obszaru wybranych specjalizacji medycznych, takich jak: hematologia, onkologia czy neurologia i neurochirurgia. Ponadto, dowiesz się w jaki sposób podejmować działania na rzecz edukacji i profilaktyki zdrowotnej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku pielęgniarstwo na uczelniach śląskich, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Uczelnie w Katowicach i woj. śląskim umożliwiają realizacje kierunku pielęgniarstwo zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na drugą opcją, na naukę będziesz musiał poświęcić dwa lata, czyli cztery semestry. Po ukończeniu studiów uzyskasz dyplom magistra.

Jaka praca po studiach?

Studia w Katowicach i woj. śląskim kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym, niekiedy wymagającym rynku pracy. Podobnie jest z kierunkiem pielęgniarstwo, którego ukończenie otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Po ukończeniu studiów medycznych będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, między innymi w szpitalach czy prywatnych gabinetach lekarskich. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w punktach poboru krwi oraz stacjach krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z sanatoriami oraz domami opieki społecznej.

Absolwenci z powodzeniem znajdą zatrudnienie na stanowisku pielęgniarki lub pielęgniarza w szkołach. Po ukończeniu studiów możesz rozważyć rozpoczęcie kariery na arenie międzynarodowej lub kontynuacje nauki na studiach doktoranckich lub podyplomowych.

Gdzie studiować na kierunku pielęgniarstwo (studia II stopnia) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek pielęgniarstwo (studia II stopnia) na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Kierunki medyczne w Katowicach i woj. śląskim

Rozwiń

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Co zdawać na maturze

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK PIELĘGNIARSTWO

Komentarze (0)