Położnictwo studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Położnictwo studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Położnictwo studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Studia II stopnia w Katowicach i woj. śląskim

położnictwo

Odkryj położnictwo w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Położnictwo studia II stopnia (magisterskie) Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku położnictwo na uczelniach śląskich to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Położnictwo studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek położnictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Jednostka prowadząca

Położnictwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek położnictwo w Katowicach i woj. śląskim ?

Aby dostać się na studia magisterskie, będziesz musiał przedstawić dyplom licencjata położnictwa, a także przystąpić do egzaminu z położnictwa klinicznego.

Wszyscy kandydaci są zobowiązani do dostarczenia wymaganych dokumentów, w tym zaświadczenia od lekarza medycyny pracy i karty szczepień.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Położnictwo w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Jak wyglądają studia na kierunku położnictwo w Katowicach?

Położnictwo jest dziedziną medycyny ściśle związaną z ginekologią. Zadania, które należą do obowiązków położnej to między innymi: rozpoznanie ciąży i jej prowadzanie, przyjmowanie porodu czy opieka nad noworodkiem. Choć wykonywanie tego zawodu wymaga pełnego zaangażowania, empatii w stosunku do pacjentek oraz wszechstronnego wykształcenia i wiedzy medycznej, to jednocześnie przynosi dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Jeżeli ty także chciałbyś związać swoją przyszłość z branżą medyczną, to aplikuj na kierunek położnictwo w Katowicach.

Idealnymi kandydatami na powyższy kierunek będą absolwenci położnictwa, którzy chcieliby rozwijać swoją wiedzę i zyskać nowe kwalifikacje zawodowe. Dodatkowym atutem będzie także zainteresowanie naukami biologicznymi, medycznymi oraz naukami o zdrowiu, a także powołanie do pracy z pacjentem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku położnictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku położnictwo na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek położnictwo w Katowicach będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk medycznych, biologicznych i społecznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów właśnie z tych obszarów tematycznych, między innymi:

 • dydaktyka medyczna
 • opieka specjalistyczna w położnictwie, neonatologii i ginekologii
 • statystyka medyczna
 • prozdrowotne formy aktywności

Jako student wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne. W czasie studiów nauczysz się opieki położniczo-ginekologicznej oraz poznasz zasadny komunikacji z pacjentką i jej bliskimi. Ponadto, dowiesz się w jaki sposób korzystać z nowoczesnej aparatury medycznej i wykonywać badania ultrasonograficzne.

Wszystkie warsztaty będą odbywać się w nowoczesnych salach wykładowych wyposażonych w fantomy, symulatory i sprzęt medyczny. Program nauczania zakłada także realizacje obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku położnictwo na uczelniach śląskich, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku położnictwo trwają dwa lata czyli cztery semestry i kończą się uzyskaniem dyplomu magistra położnictwa.

Jaka praca po studiach?

Studia medyczne w Katowicach kształcą doskonałych specjalistów, którzy bez problemu odnajdują się na obecnym, niezwykle wymagającym rynku pracy. Dlatego też, po ukończeniu kierunku położnictwo będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w publicznych i niepublicznych zakładach opieki medycznej, między innymi w szpitalach czy prywatnych gabinetach ginekologicznych. Ponadto, możesz związać swoją zawodową przyszłość z zakładami pielęgnacyjno-opiekuńczymi. Absolwenci często decydują się na prace w urzędach i instytucjach państwowych i samorządowych działających w dziedzinie położnictwa i ochrony zdrowia.

Zdobytą wiedzę medyczną i kwalifikacje zawodowe, wykorzystasz podczas pracy w szkołach rodzeniach, sanatoriach, poraniach ginekologicznych lub domach narodzin. Po zakończeniu nauki na studiach magisterskich możesz także kontynuować kształcenie na studiach trzeciego stopnia i tym samym rozpocząć działalność naukową.

Gdzie studiować na kierunku położnictwo (studia II stopnia) w Katowicach?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek położnictwo (studia II stopnia) w Katowicach:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Kierunki medyczne w Katowicach i woj. śląskim

Rozwiń

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)