Egzamin ósmoklasisty z matematyki 2024 – opinie uczniów

Egzamin ósmoklasisty z matematyki 2024 – opinie uczniów

Egzamin ósmoklasisty z matematyki 2024 – opinie uczniów

15.05.2024

Egzamin ósmoklasisty z matematyki 2024 – opinie uczniów

Egzamin ósmoklasisty z matematyki w 2024 roku dobiegł końca. Po wczorajszych zmaganiach z językiem polskim dziś przyszedł czas na matematykę. Zdający zasiedli do arkuszy o godzinie 9:00, na jego rozwiązanie mieli 1000 minut. Co znalazło się w arkuszu – czy egzamin był trudny? Znamy już opinie uczniów o egzaminie!

Po egzaminacyjne opinie

Opinie na temat tegorocznego egzaminu są mocno podzielone. Jedni uważają, że egzamin był stosunkowo prosty i przyjemny, drudzy z kolei wyrazili niezbyt optymistyczne prognozy na temat swoich wyników końcowych: „jeśli będzie 30%, będzie cud”.

Niektórzy zdający wyrazili również wątpliwości co do poziomu trudności egzaminu, sugerując, że był "podejrzanie łatwy". Jednakże należy pamiętać, że poziom trudności może być subiektywnym odczuciem każdego ucznia.

Z relacji uczniów wynika również, że w arkuszu nie pojawiły się zadania zadań z pierwiastkami czy trójkątami równobocznymi! „Nie dostaliśmy żadnego zadania z pierwiastkami" – relacjonowali na swoich profilach społecznościowych. Egzamin ósmoklasisty z matematyki w 2024 roku przeprowadzony został na podstawie konkretnych wymagań rekrutacyjnych, które były okrojoną wersją podstawy programowej. Zmiany te były skutkiem pandemii.

Jak wygląda egzamin ósmoklasisty z matematyki?

W arkuszu egzaminacyjnych z matematyki powinno znaleźć około 19 zadań, za które można uzyskać maksymalnie 25 punktów. Zadania te obejmowały zarówno pytania zamknięte, jak i otwarte. Warto zaznaczyć, że liczba zadań otwartych została zmniejszona zgodnie z obowiązującymi wymaganiami egzaminacyjnymi. Cały egzamin trwał maksymalnie 100 minut, a uczniowie kończyli pisanie około godziny 10:40.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 3 lipca 2024 roku. To właśnie one mogą zauważyć na tym, czy uczeń dostanie się do wymarzonej szkoły średniej. Przypominamy, że punkty z egzaminu stanowią ponad połowę punktów rekrutacyjnych. Sprawdź ile punktów uzyskasz i czy się dostaniesz do wybranej szkoły kalkulator ósmoklasisty.

Do egzaminu przystąpić musi każdy uczeń, jest to warunek obowiązkowy ukończenia szkoły podstawowej. Już jutro, 16 maja 2024 r., zdający przystąpią do ostatniego już egzaminu, z języka obcego nowożytnego.

sprawdź

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia