Przestrzenie kulturowe są specyficznym miejscem w naszym otoczeniu, bowiem nagromadzone są w nich dobra i wartości dziedzictwa kulturowego i kultury współczesnej. Często miejsca takie budzą wiele kontrowersji, co sprawia, że projektowanie takich przestrzeni staje się jeszcze trudniejsze. Potrzeba tutaj połączenia zawodu artysty i projektanta, czego efektem są absolwenci studiów na kierunku architektura przestrzeni kulturowych.
1. Typ i tryb studiów
Kierunek architektura przestrzeni kulturowych jest dostępny jedynie w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze wybranej uczelni.
Studia na kierunku architektura przestrzeni kulturowych możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia te będą realizować program z obszaru nauk artystycznych, architektonicznych i humanistycznych, dzięki czemu zdobędziesz wszechstronne wykształcenie właśnie z tych obszarów tematycznych.
2. Program studiów i przedmioty
Jako student kierunku architektura przestrzeni kulturowych będziesz miał okazję korzystać z bogatej oferty zajęć i wykładów, w której znajdą się między innymi następujące przedmioty:
-
kompozycja
-
dokumentacja techniczna
-
geometria wykreślana i perspektywa
-
fotografia i edycja obrazu
W czasie studiów zdobędziesz także specjalistyczną wiedzę na temat historii i teorii architektury i malarstwa. Ponadto, dowiesz się więcej na temat takich dyscyplin, jak wzornictwo czy urbanistyka. Studenci będą mieli także okazję dokonać wyboru pracowni artystycznej, która będzie idealnie dopasowana do ich potrzeb i zainteresowań naukowych.
3. Nabywane umiejętności
Ze względu na praktyczny wymiar studiów na kierunku architektura przestrzeni kulturowych wykształcisz wiele cennych umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.
Jako student nauczysz się podstaw i technik projektowania. Ponadto, skupisz się na rozwijaniu swoich zdolności z zakresu rysunku architektonicznego, malarstwa czy fotografii. Studenci będą uczęszczać na lektorat z języka obcego, co zwiększy ich szanse na międzynarodową karierę.
4. Gdzie studiować architekturę przestrzeni kulturowych
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek architektura przestrzeni kulturowych: