Stosowana psychologia zwierząt

Stosowana psychologia zwierząt

Stosowana psychologia zwierząt studia – kierunek studiów

Mamy szczęście żyć w czasach zaostrzonych przepisów prawnych dotyczących złego traktowania zwierząt oraz sprowadzenia ich do roli istot żywych, posiadających całą gamę uczuć zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych. Biorąc pod uwagę, że jeszcze kilka lat temu codzienny widok zaniedbanego, głodnego psa na łańcuchu, mającego pełnić służbę ochronną na podwórku, jest to duży krok naprzód. Człowiek ostatecznie zrozumiał, że psychika zwierzęca jest tak samo skomplikowana, jak i ludzka, a w odpowiedzi na zainteresowanie najbardziej zaaferowanych tym zagadnieniem powstały studia na kierunku stosowana psychologia zwierząt. Od zawsze uchodziłeś wśród znajomych za zaklinacza nawet najbardziej zbuntowanych kotów? Nie są ci obce prawa zwierząt i chciałbyś uświadamiać społeczeństwo w kwestii jego respektowania? Pragniesz połączyć swoją przyszłość z codzienną pracą z trudnymi zwierzętami i obserwować pozytywne zmiany ich zachowania? Jeśli odpowiedziałeś twierdzącą na przynajmniej jedno z tych pytań, to studia na kierunku stosowana psychologia zwierząt z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę

W jaką wiedzę i umiejętności uposażą cię studia na kierunku stosowana psychologia zwierząt? Zanim rozpoczniesz kształcenie pod kątem zwierzęcego psychologa, poznasz teorię fizjologii i anatomii najpopularniejszych istot domowych, aby móc wykluczyć organiczne podłoże nieprawidłowości w ich zachowaniu. Późniejszy etap nauki będzie oscylował głównie wokół praktyki i zajęć warsztatowych, podczas których nauczysz się różnorakich technik szkolenia psów metodami pozytywnymi oraz poznasz dogłębnie kocią naturę w celu zrozumienia przekazów, jakie chcą dać ludziom pod postacią zachowań rozumianych jako złe przez właścicieli. Nauczysz się technik i metod diagnozowania nieprawidłowości organicznych mających wpływ na zachowanie oraz zrozumiesz jak postępować ze zwierzętami agresywnymi i nadmiernie lękliwymi. Studia nauczą cię także efektywnego porozumiewania się z właścicielami zwierzaków, którzy są niejednokrotnie cięższymi przypadkami niż ich pupile.

Gdzie będziesz mógł się zatrudnić jako absolwent studiów na kierunku stosowana psychologia zwierząt? Wszędzie tam, gdzie zachodzą jakiekolwiek nieprawidłowości w zachowaniu zwierząt, czyli krótko mówiąc – praktycznie wszędzie. Będziesz mógł założyć własną działalność gospodarczą niczym słynni zaklinacze zwierząt, których możemy oglądać w telewizji. Jeśli jednak nie chciałbyś podejmować pracy na własny rachunek, zatrudnienie z pewnością znajdziesz w ośrodkach oferujących trenowanie i szkolenie zwierząt pracujących, przede wszystkim psów i koni. Jeśli jesteś miłośnikiem danej rasy jakiegoś zwierzęcia i zależy ci na przestrzeganiu wzorca rasowego oraz niedopuszczanie „wadliwych” młodych do dalszego rozmnażania, będziesz mógł zostać hodowcą zwierząt. Teoretyczne umiejętności wyniesione ze studiów dadzą ci możliwość bycia konsultantem od spraw rozpoznawania anomalii behawioralnych zwierząt oraz informowania ich właścicieli o prawdopodobnych przyczynach owych dysfunkcji.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia kierunku psychologia zwierząt, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, matematyka, biologia, chemia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STOSOWANA PSYCHOLOGIA ZWIERZĄT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Kierunek stosowana psychologia zwierząt prowadzony jest przez:

Wydział Psychologii UW

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku stosowana psychologia zwierząt

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • rozpoznawania i likwidowania anomalii zachowań zwierząt towarzyszących
  • anatomii i fizjologii zwierząt 
  • kształtowania zachowań pożądanych u zwierząt towarzyszących 
  • ochrony prawnej zwierząt
  • prowadzenia hodowli zwierząt rasowych

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku stosowana psychologia zwierząt

Absolwent kierunku stosowana psychologia zwierząt znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • trener i szkoleniowiec zwierząt pracujących
  • psi i koci behawiorysta
  • terapeuta wykorzystujący zwierzęta w terapii wspomagającej
  • hodowca zwierząt
  • konsultant w zakresie rozpoznawania anomalii behawioralnych

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STOSOWANA PSYCHOLOGIA ZWIERZĄT

Komentarze (0)