Dodaj do ulubionych

Studia wojskowe – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Ludzie związani z wojskiem od zarania dziejów budzili ogromny szacunek i podziw społeczeństwa. Nie bez powodu, bowiem podjęcie się misji dożywotniej ochrony państwa wymaga nie lada odwagi i wiąże się z ryzykiem poniesienia znacznego uszczerbku zdrowotnego na poligonie. Niesłabnące zainteresowanie podjęciem służby wojskowej przez młodych ludzi wyznających patriotyczne ideologie implikuje potrzebę otwierania coraz to nowych kierunków studiów związanych z militariami. Studia wojskowe powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie rządu na szeroko wykwalifikowane jednostki zdolne do objęcia odpowiedzialnych stanowisk związanych z ochroną państwa polskiego. Posiadasz ogromne zasoby samodyscypliny i wytrwałości? Twoja sprawność fizyczna pozwoli sprostać rygorystycznym wymaganiom wykładowców? Dobro ojczyzny stawiasz ponad swoim własnym? Jeśli ponadto jesteś gotów na poświęcenie całego swojego życia służbie wojskowej oraz liczysz się z ryzykiem utraty zdrowia lub życia, to nie wahaj się dłużej i aplikuj na studia wojskowe!

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę i umiejętności wyniesiesz ze studiów na kierunku studia wojskowe? Przede wszystkim nauczysz się samodyscypliny, doskonałej organizacji czasu i umiejętności rozsądnego myślenia i podejmowania logicznych wyborów pod groźbą utraty życia. Pierwsze zetknięcie ze studiami to wdrożenie się w codzienny rytm pod znakiem rygoru i dyscypliny. Pobudki przed świtem, piętnastominutowy czas na posiłek, wyczerpujące treningi fizyczne, a na najbardziej rygorystycznych i konserwatywnych uczelniach brak możliwości opuszczania terenu Akademii oraz ograniczenie wizyt rodzinnych do minimum, co ma wykształcić w przyszłych absolwentach ponadprzeciętną wytrzymałość na graniczne sytuacje i niemal nieludzkie warunki na polach bitew – tylko najwytrwalsi przejdą do zajęć praktycznych związanych z użytkowaniem różnych rodzajów broni, jej czyszczenia i konserwacji. W toku studiów wybierzesz sprecyzowaną ścieżkę kształcenia, która poza umiejętnościami przydatnymi w militariach, da ci konkretną wiedzę kierunkową.

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł się zatrudnić jako absolwent studiów na kierunku studia wojskowe? Zatrudnisz się w zawodzie adekwatnym do wybranej przez ciebie specjalności naukowej. Ponadto zasilisz szeregi Wojska Polskiego, wyjeżdżając na różnorakie misje i broniąc bezpieczeństwa granic państwa, a co za tym idzie, także jego obywateli. Będziesz miał możliwość zatrudnienia się w straży granicznej, gdzie będziesz czuwał nad prawidłowościami w zakresie wprowadzania danych substancji i przedmiotów na teren kraju oraz w policji, po ukończeniu odpowiednich kursów doszkalających. Jedno jest pewne – jeśli jesteś prawdziwym entuzjastą wojska, a studia tylko umocniły cię w przekonaniu, że chcesz wiązać życie z służbą dla Polski, to przyszłe zatrudnienie będzie zadowalające i wspierające twój dalszy rozwój osobisty.

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku studia wojskowe, w procesie rekrutacji na większości uczelni należy posiadać świadectwo maturalne upoważniające do podjęcia studiów wyższych oraz podpisać kontrakt na pełnienie służby kandydackiej oraz umowę dotyczącą warunków zwrotu kosztów poniesionych przez resort obrony narodowej z tytułu odbywania przez kandydata służby kandydackiej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA WOJSKOWE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie

Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie

Jednostka prowadząca

Studia wojskowe stopień: (I)  (II)
tryb: stacjonarne

Studia wojskowe - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

STUDIA WOJSKOWE STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

STUDIA WOJSKOWE STUDIA I STOPNIA

STUDIA WOJSKOWE STUDIA II STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku studia wojskowe

stacjonarne
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku studia wojskowe

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • posługiwania się różnymi rodzajami broni
 • czyszczenia i odpowiedniej konserwacji broni
 • etyki pracy żołnierza
 • wytrzymałości i sprawności fizycznej

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku studia wojskowe

Absolwent kierunku studia wojskowe znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • jednostkach wojskowych i specjalnych
 • strukturach bezpieczeństwa państwa
 • straży granicznej
 • policji

Zobacz inne kierunki Wojskowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA WOJSKOWE

Komentarze (0)