Dodaj do ulubionych

NAUKI O BEZPIECZEŃSTWIE studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych, niezwykle dynamicznych czasach, bardzo istotne stały się kwestie związane z bezpieczeństwem narodowym i zapewnieniem stabilnej sytuacji społecznej. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, studia związane z bezpieczeństwem od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród studentów.
Jeżeli więc jesteś osobą o dużej empatii społecznej i nie jest Ci obojętny los twojego kraju, to powstały studia idealnie dopasowane do twoich potrzeb. Nauki o bezpieczeństwie to niezwykle perspektywiczne kierunki o bogatym programie nauczania dostosowanym do realiów współczesnego świata. Jeśli zdecydujesz się na wybór tych studiów zyskasz szansę na interesującą pracę, którą będziesz mógł połączyć ze swoimi wielopłaszczyznowymi zainteresowaniami. 
 
 
Czego nauczysz się na kierunku nauki o bezpieczeństwie?
 
 
Ze względu na interdyscyplinarny i niezwykle złożony charakter tych studiów, na które składają się dwa kierunki, takie jak: bezpieczeństwo narodowe i bezpieczeństwo publiczne zyskasz gruntowną i różnorodną wiedzę z zakresu kilku dyscyplin. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle rozwijające zajęcia oraz warsztaty, dzięki którym dowiesz się więcej na temat bezpieczeństwa wewnętrznego i międzynarodowego oraz nauczysz się przeciwdziałać problemom związanym z tym obszarem.
W trakcie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji idealnie dopasowanej do twoich potrzeb i planów zawodowych. Zadecydujesz pomiędzy bezpieczeństwem morskim państwa, a bezpieczeństwem publicznym, dzięki czemu będziesz miał możliwość zaprojektowania swojej drogi naukowej i zdobycia cennych kwalifikacji zawodowych i kompetencji praktycznych.
Co więcej, rozwiniesz swoje zdolności językowe, co zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich w wybranej przez siebie instytucji lub przedsiębiorstwie.
 
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
 
Po ukończeniu studiów związanych z bezpieczeństwem będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu utrzymania stabilnej sytuacji wewnętrznej oraz międzynarodowej, a także umiejętności związane z przeciwdziałaniem różnego rodzaju zagrożeniom i problemom. Uzyskane kwalifikacje zawodowe i umiejętności praktyczne sprawią, że bez problemu znajdziesz ciekawą pracę zgodną ze swoim wykształceniem. Idealnie odnajdziesz się jako pracownik administracji państwowej.
Ponadto, możesz znaleźć zatrudnienie w służbach mundurowych, między innymi w policji, straży miejskiej czy wojsku. Równie ciekawym rozwiązaniem jest związanie przyszłości ze Służbą Celną i Centralnym Biurem Antykorupcyjnym. Jako absolwent możesz pracować w innych różnorodnych instytucjach z obszaru bezpieczeństwa. Znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do kariery międzynarodowej. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie i tym samym zyskać szansę na atrakcyjną i ciekawszą pracę na całym świecie. 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego niezwykle perspektywicznego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, historii lub WOS-u. 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NAUKI O BEZPIECZEŃSTWIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   NAUKI O BEZPIECZEŃSTWIE - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku nauki o bezpieczeństwie

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU NAUKI O BEZPIECZEŃSTWIE:

   • znajomość prawa polskiego i międzynarodowego
   • umiejętność przeciwdziałania zagrożeniom związanym z bezpieczeństwem wewnętrznym i zewnętrznym
   • wiedza z zakresu bezpieczeństwa morskiego państwa
   • umiejętność zarządzania w czasie kryzysu
   • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
   • znajomość języka obcego

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NAUKI O BEZPIECZEŃSTWIE:

   • administracja państwowa
   • służby mundurowe
   • Policja
   • straż graniczna
   • Służba Celna
   • wojsko
   • Centralne Biuro Antykorupcyjne
   • kariera międzynarodowa

   Zobacz inne kierunki Wojskowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NAUKI O BEZPIECZEŃSTWIE

   Komentarze (0)