Kierunki studiów w Zielonej Górze takie jak zarządzanie możesz realizować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Jeśli bardziej odpowiada Ci regularny tryb studiowania i systematyczne spotkania, warto rozważyć studia dzienne. Jeśli jednak z jakichś powodów nie możesz pozwolić sobie na studia w tygodniu, możesz studiować także w sposób zaoczny. Pamiętaj jednak o tym, że nawet na uczelniach publicznych studia niestacjonarne są płatne.
Program kształcenia nastawiony jest na przedmioty, dla których bardzo ważna będzie znajomość języków obcych nowożytnych oraz dobre radzenie sobie z matematyką. W siatce zajęć możesz spodziewać się na przykład:
-
rachunkowości finansowej,
-
zarządzania zasobami ludzkimi,
-
analizy rynku,
-
zarządzania procesami zmian,
-
tworzenia zespołów projektowych,
-
zarządzania operacjami,
-
zarządzania i planowania marketingowego
-
i wiele innych.
Absolwenci potrafią biegle posługiwać się językiem obcym na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy, a także zapoznają się ze słownictwem specjalistycznym z zakresu zarządzania w języku obcym, który opanowali.
Studenci zdobywają rzetelne wykształcenie w zakresie nauk o zarządzaniu, prawidłowości i problemów funkcjonowania przedsiębiorstw, instytucji publicznych i struktur bezpieczeństwa państwa. Rozwijają umiejętności komunikacyjne, potrafią sprawnie negocjować i przekonywać do swoich racji, a także pracować w grupie i nią zarządzać. Sprawnie zarządzają projektami, mogą prowadzić własną działalność gospodarczą bądź zarządzać firmą, potrafią opracowywać i realizować strategie marketingowe, a także budują pozytywne relacje z klientami. Interdyscyplinarny kierunek wpływa na powodzenie na rynku pracy i stwarza bardzo wiele możliwości rozwoju.
1. Dla kogo ten kierunek?
Według jednych zarządzanie to po prostu podejmowanie decyzji, według innych to kierowanie ludźmi. Jest to sztuka porządkowania, która pomaga absolwentom pełnić jak najlepiej powierzane im obowiązki dotyczące różnych sfer życia w państwie. Zarządzanie skupia się na podejmowaniu decyzji i działaniu w odniesieniu do zasobów i kapitału, jakim dysponuje państwo. Cały proces ma doprowadzić do z góry założonych celów.
Idealny kandydaci na studia zarządzanie w Zielonej Górze powinni odznaczać się odpowiedzialnością, kompetencjami menedżerskimi i kierowniczymi, a także dużą odpornością na stres. Warto, aby matematyka nie była Ci obca, ponieważ wiele przedmiotów bazuje na tej dziedzinie wiedzy. Jeśli odnajdujesz w sobie podobne cechy i zainteresowania, zastanów się nad kierunkiem zarządzanie.
2. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku zarządzanie możemy podzielić na:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia na kierunku zarządzanie w Zielonej Górze realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Zielonej Górze umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
3. Gdzie studiować
Kierunki studiów w Zielonej Górze takie jak zarządzanie możesz studiować na Wydziale Ekonomii i Zarządzania na Uniwersytecie Zielonogórskim. Uczelnia pragnie przekazywać swoim studentom rzetelną wiedzę i skłania ich do rozwijania umiejętności niezwykle przydatnych w przypadku obowiązków zawodowych związanych z zarządzaniem.
4. Praca po studiach
Absolwenci kierunku zarządzanie w Zielonej Górze mogą z powodzeniem obejmować stanowiska operacyjne, analityczne i menedżerskie średniego szczebla zarządzania w przedsiębiorstwach, sprawnie współpracować z działem strategicznym w jednostkach administracji publicznej, a także w instytucjach non-profit w ramach rynku regionalnego. Posiadają niezwykle cenne umiejętności komunikacyjne, negocjacyjne czy mediacyjne, a także potrafią współpracować w większych zespołach, co z korzyścią wpływa na wyniki w firmie.
Absolwenci podejmują pracę w przedsiębiorstwach w działach zarządzania zasobami ludzkimi, w firmach konsultingowych, w działach logistyki, jakości, marketingu, public relations, w agencjach marketingowych i reklamowych. Często decydują się na objęcie stanowiska specjalisty do spraw analiz sprawozdawczości, kierownika zespołu w strukturach bezpieczeństwa państwa czy specjalisty do spraw zarządzania i organizacji.
5. Program studiów i przedmioty
Program kształcenia oparty jest na przedmiotach związanych z matematyką. W siatce zajęć znajdziesz na przykład: tworzenie zespołów projektowych, zarządzanie zasobami ludzkimi, analizę rynku, dzieje cywilizacji europejskiej, public relations, rachunkowość finansową, ekologiczna ocena wyrobów, zarządzanie operacjami, przedsiębiorstwo w otoczeniu międzynarodowym, zarządzanie i planowanie marketingowe i wiele innych.
W programie studiów na kierunku zarządzanie znajdziesz takie przedmioty jak np.:
-
tworzenie zespołów projektowych
-
zarządzanie zasobami ludzkimi
-
analizę rynku
-
dzieje cywilizacji europejskiej
-
public relations
-
rachunkowość finansową
-
ekologiczna ocena wyrobów
-
zarządzanie operacjami