Automatyka i robotyka - Zielona Góra

Automatyka i robotyka - Zielona Góra

Automatyka i robotyka studia - Zielona Góra

Można śmiało powiedzieć, że gdyby, na uczelniach, nagle zabrakło kierunku Automatyka i robotyka, to za kilkanaście lat świat stanąłby w miejscu. Dlaczego? Bo zabrakłoby specjalistów odpowiedzialnych za postęp technologiczny. Na szczęście, to czarna i zupełnie nierealna wizja. Automatyka i robotyka to wciąż jeden z najpopularniejszych kierunków, a zapotrzebowanie przemysłu na dobrych specjalistów potrafiących nie tylko projektować, uruchamiać i eksploatować nowoczesne systemy automatyki, ale również radzących sobie z instalacją i obsługą zautomatyzowanych stanowisk produkcyjnych stale rośnie. 
Kierunek Automatyka i robotyka w Zielonej Górze daje możliwość spełnienia się kandydatom zainteresowanym konstruowaniem nowoczesnych maszyn i urządzeń oraz wykorzystaniem systemów komputerowych w sterowaniu produkcją, również w oparciu o nowoczesną wiedzę z zakresu sztucznej inteligencji.  
Kierunek Automatyka i robotyka w Zielonej Górze to nowoczesny kierunek, nastawiony na praktykę, realizowany na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ZIELONEJ GÓRZE JEST KIERUNEK AUTOMATYKA I ROBOTYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Automatyka i robotyka w Zielonej Górze?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Automatyka i robotyka w Zielonej Górze? Tutaj najważniejszy jest konkurs świadectw, a w nim najważniejszymi przedmiotami są: matematyka i fizyka, w towarzystwie języka obcego. Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni, czy wydziału. Wymagania na kierunek Automatyka i robotyka w Zielonej Górze są wysokie, aby w trakcie nauki poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów, na której znajdują się, między innymi: analiza matematyczna, metody komputerowe w obliczeniach inżynierskich, teoria sterowania, metody optymalizacji, przetworniki pomiarowe, automatyka zabezpieczeniowa.
 

Jaka praca po studiach na kierunku Automatyka i robotyka w Zielonej Górze?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Automatyka i robotyka w Zielonej Górze? Absolwent znajdzie zatrudnienie jako projektant i konstruktor urządzeń elektroenergetyki odnawialnej, projektant zautomatyzowanych układów napędowych, konstruktor systemów pomiarowych, projektant integratorów rozproszonych.
 

Jakie opinie mają studia na kierunku Automatyka i robotyka w Zielonej Górze?

Wybór kierunku kształcenia może być trudny. Wybór miejsca kształcenia jeszcze trudniejszy. Ułatwiając kandydatom na studia proces decyzyjny, zadajmy pytanie: Jakie ma kierunek Automatyka i robotyka w Zielonej Górze opinie? Szymon, student Automatyki i robotyki mówi:
„Żeby studiować dany kierunek trzeba się nim pasjonować, a w przypadku Automatyki i robotyki szczególnie, gdyż studia do najłatwiejszych nie należą. Ważne jest też to, aby studiowanie sprawiało przyjemność, a wykładowcy których spotykasz motywowali cię, inspirowali, zachęcali do działania. Tak właśnie jest na studiach w Zielonej Górze.”
 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI INŻYNIERSKIE - TECHNICZNE W ZIELONEJ GÓRZE

grafika
Rozwiń

Komentarze (0)