Fizyka medyczna - Gdańsk

Fizyka medyczna - Gdańsk

Fizyka medyczna - Gdańsk
Dodaj do ulubionych

24.11.2022

Fizyka medyczna studia Gdańsk - 2022 | woj. pomorskie

Studia na kierunku Fizyka medyczna to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku fizyka medyczna w Gdańsku
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku Fizyka medyczna dają studentom możliwość zdobycia wiedzy w zakresie m.in. fizyki oraz matematyki, a także umiejętność pracy laboratoryjnej.

 

Praca po studiach

Studia w Gdańsku na kierunku Fizyka medyczna dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w zakładach opieki zdrowotnej, pracowniach radiologii czy radioterapii.

czytaj dalej wszystko o Fizyka medyczna - Gdańsk

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku jest kierunek FIZYKA MEDYCZNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Fizyka medyczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Uczelnie, gdzie fizyka medyczna jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska

Inżynieria biomedyczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria biomedyczna

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE? / WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Rekrutacja na studia w Gdańsku na kierunek Fizyka medyczna, w przypadku studiów I stopnia, wymaga od kandydatów egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Z kolei rekrutacja na studia II stopnia bierze pod uwagę ocenę na dyplomie oraz wynik rozmowy kwalifikacyjnej.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Fizyka medyczna:

 • biologia,
 • język angielski,
 • chemia,
 • fizyka,
 • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Fizyka medyczna w Gdańsku

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FIZYKA MEDYCZNA?

Fizyka medyczna to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Gdańsku. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. fizyki, matematyki oraz pracy laboratoryjnej. Program studiów zakłada też, że studenci zapoznają się z medycznymi zastosowaniami fizyki.

Kierunki studiów w Gdańsku takie jak Fizyka medyczna dają studentom możliwość zdobycia zarówno wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności wykorzystania jej w praktyce poprzez np. zajęcia laboratoryjne.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Fizyka medyczna możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

   

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunki studiów takie jak Fizyka medyczna umożliwiają studentom zdobycie wiedzy z zakresu fizyki, zwłaszcza fizyki jądrowej, a także jej zastosowań w medycynie oraz z zakresu prawa atomowego. Program studiów zakłada również, że studenci m.in. zapoznają się z nowoczesnymi metodami diagnostycznymi, procedurami diagnostycznymi i terapeutycznymi czy zdobędą umiejętność interpretacji i prezentacji wyników badań eksperymentalnych i teoretycznych.

Studenci kierunku Fizyka medyczna mogą też nauczyć się, jak posługiwać się bazami danych medycznych i jak stosować właściwe metody naukowe przy wykonywaniu procedur diagnostycznych i terapeutycznych. Wiedza, którą mogą zdobyć studenci w toku studiów, dotyczy także anatomii, fizjologii i patofizjologii oraz nowoczesnych technik informacyjnych, przetwarzania danych czy stosowania metod statystycznych.

Studenci kierunku Fizyka medyczna mogą zdobyć umiejętności i kompetencje w zakresie m.in. kalibracji urządzeń, doboru dawek promieniowania, obsługi sprzętu medycznego czy współpracy z lekarzami przy np. aparatach EKG, aparatach radioterapii onkologicznej czy aparatach do hemodializy.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Gdańsku na kierunku Fizyka medyczna: podstawy medycyny klinicznej i jej diagnostyki obrazowej, biofizyka układów biologicznych, analiza i wizualizacja sygnałów.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FIZYKA MEDYCZNA?

Studia na kierunku Fizyka medyczna trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Fizyka medyczna w Gdańsku - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FIZYKA MEDYCZNA

Studia na kierunku Fizyka medyczna dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w zakładach opieki zdrowotnej, zwłaszcza w pracowniach radiologii, medycyny nuklearnej i radioterapii, jako specjaliści fizyki medycznej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Fizyka medyczna:

 • publiczne i niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej,
 • pracownie radiologii,
 • pracownie medycyny nuklearnej,
 • pracownie radioterapii.

Popularne kierunki fizyczne w Gdańsku

Kierunki fizyczne w Gdańsku

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie