Inżynieria i technologie nośników energii - Gdańsk

Inżynieria i technologie nośników energii - Gdańsk

Inżynieria i technologie nośników energii - Gdańsk
Dodaj do ulubionych

22.02.2023

Inżynieria i technologie nośników energii studia Gdańsk - 2023 | woj. pomorskie

Studia na kierunku Inżynieria i technologie nośników energii to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku inżynieria i technologie nośników energii w Gdańsku
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku Inżynieria i technologie nośników energii dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. technologii chemicznej, inżynierii chemicznej czy wytwarzania, magazynowania i przesyłu mediów i energii.
 

Praca po studiach

Studia w Gdańsku na kierunku Inżynieria i technologie nośników energii dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w przemyśle rafineryjno-petrochemicznym, gazownictwie czy energetyce.

 

czytaj dalej wszystko o Inżynieria i technologie nośników energii - Gdańsk

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku jest kierunek INŻYNIERIA I TECHNOLOGIE NOŚNIKÓW ENERGII

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska

Inżynieria i technologie nośników energii stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Rekrutacja na studia w Gdańsku na kierunek Inżynieria i technologie nośników energii bierze pod uwagę średnią ocen ze studiów oraz ocenę na dyplomie kandydata. Rekrutacja na studia na ten kierunek pod uwagę bierze również kryterium podobieństwa pomiędzy ukończonym przez kandydata kierunkiem studiów a tym, na który kandyduje.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria i technologie nośników energii w Gdańsku

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA I TECHNOLOGIE NOŚNIKÓW ENERGII?

Inżynieria i technologie nośników energii to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Gdańsku. Studia na tym kierunku mają charakter praktyczny, przez co studenci mogą zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i umiejętności praktyczne, np. poprzez praktyki zawodowe czy ćwiczenia laboratoryjne.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Inżynieria i technologie nośników energii możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

   

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunki studiów w Gdańsku takie jak Inżynieria i technologie nośników energii umożliwiają studentom zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. wytwarzania, magazynowania i przesyłu energii i mediów. Program studiów zakłada też, że studenci zdobęda umiejętności np. projektowania instalacji przemysłowych czy wykonywania optymalizacji parametrów pracy instalacji.

Studenci kierunku Inżynieria i technologie nośników energii mogą także zapoznać się z cyklem projektowania instalacji, nauczyć się posługiwania dokumentacją techniczną czy obsługi specjalistycznego oprogramowania do obliczeń inżynierskich. Kierunki studiów takie jak ten dają studentom również możliwość zdobycia umiejętności i wiedzy z zakresu m.in. analityki technicznej, kontroli jakości, automatyki i kontroli procesów technologicznych czy technologii rafineryjno-petrochemicznych.

Program studiów zakłada też, że studenci zapoznają się z zaawansowanymi operacjami i procesami wymiany ciepła i masy, poznają metody symulacji i optymalizacji procesów technologicznych czy metody oceny i minimalizacji oddziaływania na środowisko.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Gdańsku na kierunku Inżynieria i technologie nośników energii: techniki rozdzielania w przemyśle, chemometria w przemyśle, inżynieria reaktorów chemicznych.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA I TECHNOLOGIE NOŚNIKÓW ENERGII?

Studia na kierunku Inżynieria i technologie nośników energii trwają 2 lata (studia II stopnia).

 

Inżynieria i technologie nośników energii w Gdańsku - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA I TECHNOLOGIE NOŚNIKÓW ENERGII

Studia na kierunku Inżynieria i technologie nośników energii dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w przemyśle rafineryjno-petrochemicznym, gazownictwie, energetyce czy przedsiębiorstwach wykorzystujących technologie przyjazne środowisku i odnawialne źródła energii.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Inżynieria i technologie nośników energii:

 • przemysł rafineryjno-petrochemiczny,
 • gazownictwo,
 • energetyka,
 • przedsiębiorstwa wykorzystujące technologie przyjazne środowisku i odnawialne źródła energii.

 

Kierunki inżynierskie i techniczne w Gdańsku

architektura
nawigacja
transport
Rozwiń

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Inżynieria i technologie nośników energii w miastach

Nadchodzące wydarzenia

 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie