Bezpieczeństwo narodowe - Poznań

Bezpieczeństwo narodowe - Poznań

Bezpieczeństwo narodowe - Poznań

Studia w Poznaniu 

bezpieczeństwo narodowe

Odkryj bezpieczeństwo narodowe w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

16.02.2023

Bezpieczeństwo narodowe studia Poznań

Studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe w Poznaniu to studia licencjackie magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

W Poznaniu bezpieczeństwo narodowe możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu.

 

czytaj dalej wszystko o Bezpieczeństwo narodowe - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Bezpieczeństwo narodowe stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek bezpieczeństwo narodowe w Poznaniu?

Uczelnie w Poznaniu chętnie przyjmują kandydatów, którzy chcą realizować swoje pasje oraz zdobyć wszechstronne wykształcenie. Jednak, aby dostać się na wymarzone studia musisz spełnić kilka warunków. Najważniejszym z nich jest zdanie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz wybranych przedmiotów dodatkowych.

Dużym atutem będą także punkty uzyskane za aktywność naukową. W przypadku rekrutacji na studia magisterskie powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Bezpieczeństwo narodowe w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE?

Stabilna sytuacja kraju oraz bezpieczeństwo obywateli powinno być priorytetem władzy. Natomiast działania związane z ochroną państwa zarówno przed zagrożeniami militarnymi, jak i niemilitarnymi to potrzeby pierwszego stopnia, które muszą być spełnione by uzyskać pożądany stan bezpieczeństwa narodowego. Dlatego też, rynek pracy jest otwarty na specjalistów posiadających umiejętności zarządzania w sytuacjach kryzysowych oraz wiedzę z obszaru szeroko pojętego bezpieczeństwa. Studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe są nijako odpowiedzią na tego typu potrzeby stawiane przez współczesną rzeczywistość.

Idealnymi kandydatami na studia wojskowe w Poznaniu będą osoby zainteresowane tematyką polityczną, obecną sytuacją Polski na arenie międzynarodowej oraz szeroko pojętymi naukami społecznymi. Dodatkowym atutem będą także zdolności przywódcze i umiejętności związane z zarządzaniem, także w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia. Jeżeli więc powyższy opis idealnie do ciebie pasuje, to studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe powinny być twoim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia w Poznaniu cieszą się coraz większą popularnością wśród studentów, którym zależy na wysokim poziomie nauczania i tym samym zdobyciu gruntownego wykształcenia. Kierunek bezpieczeństwo narodowe w Poznaniu można realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Ze względu na interdyscyplinarny program nauczania będziesz miał okazję rozwinąć się na kilku polach jednocześnie oraz zdobyć wszechstronną wiedzę i kompetencje praktyczne. Jako student będziesz uczęszczał na zajęcia z zakresu nauk historycznych, politycznych czy społecznych. W siatce zajęć przewidziano między innymi, takie przedmioty jak:

 • historia Polski
 • kryminalistyka
 • psychologia bezpieczeństwa
 • socjologia
 • wiele innych

 

Oprócz zajęć z bloku podstawowego, w w ofercie znajdą się także moduły specjalizacyjne. Dokładną listę aktualnych specjalności znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE?

Ze względu na duży wybór specjalizacji i szeroki wachlarz tematyczny, studia wojskowe przygotowują do podjęcia pracy w wielu miejscach bezpośrednio związanych z bezpieczeństwem narodowym. Jako absolwent zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w jednostkach administracji rządowej i samorządowej. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik:

 • Policji
 • Straży Granicznej
 • Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego
 • Państwowej Straży Pożarnej
 • w Służbach Kontrwywiadu Wojskowego lub Agencji Wywiadu

 

Odpowiednie umiejętności i wiedza sprawią, że odnajdziesz się także jako członek zespołów reagowania kryzysowego czy agencji wojskowych. Absolwenci często decydują się także na objęcie stanowisk kierowniczych i menedżerskich w różnego rodzaju instytucjach i przedsiębiorstwach. Ponadto. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać nowe, ciekawe perspektywy zawodowe.

Gdzie studiować na kierunku bezpieczeństwo narodowe w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu oraz Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek bezpieczeństwo narodowe w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek bezpieczeństwo narodowe:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Bezpieczeństwo narodowe w Poznaniu?

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

kierunki studiów w Poznaniu

studia w Poznaniu

 

BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE - ważne informacje

bezpieczeństwo narodowe studia

zasady rekrutacji na studia

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Bezpieczeństwo narodowe Poznań studia i stopnia

Bezpieczeństwo narodowe Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Bezpieczeństwo narodowe Poznań studia stacjonarne

Bezpieczeństwo narodowe Poznań studia niestacjonarne

Kierunki ochrona i bezpieczeństwo w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20ekonomiczny%20w%20poznaniu https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/4b961-21558-103da-uniwersytet-ekonomiczny-poz.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie