Bezpieczeństwo i obronność - studia podyplomowe w Poznaniu

Bezpieczeństwo i obronność - studia podyplomowe w Poznaniu

Bezpieczeństwo i obronność - studia podyplomowe w Poznaniu
Dodaj do ulubionych

Bezpieczeństwo i obronność - studia podyplomowe w Poznaniu

Studia na kierunku bezpieczeństwo i obronność to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Studia podyplomowe w Poznaniu, do których zalicza się bezpieczeństwo i obronność obejmują tematykę aktualnych problemów, jakie występują w zakresie bezpieczeństwa oraz obronności lokalnej i globalnej. Uczestnicy zdobywają też wiedzę w zakresie cyberbezpieczeństwa, roli sił zbrojnych w konfliktach czy rodzaju zagrożeń o charakterze niemilitarnym.

Absolwenci po ukończeniu tego kierunku są przygotowani do pracy w różnych ośrodkach badawczych, jednostkach Ministerstwa Obrony Narodowej czy w przemyśle obronnym.

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek bezpieczeństwo i obronność - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Poznaniu na tym kierunku adresowane są do absolwentów uczelni wyższych po dowolnej ścieżce kształcenia i stopniu. Oferta skierowana jest głównie do aktywnych przedstawicieli służb czy straży mundurowej.

Kandydatem mogą być też pracownicy organów państwowych, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo i obronność na wszystkich szczeblach. To też propozycja dla pracowników sektora prywatnego nastawionego na ochronę osób i mienia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I OBRONNOŚĆ?

Studia na tym kierunku obejmują około 164 godzin w ramach weekendowych zjazdów w trakcie dwóch semestrów. Spotkania odbywają się co dwa tygodnie w sobotę i niedzielę. W programie dydaktycznym uwzględniono tematykę prawa obronnego, sił zbrojnych III RP, zabezpieczenia imprez masowych czy wyzwań kryminologii i kryminalistyki.

Zajęcia prowadzą praktycy zawodowi z branży bezpieczeństwa i obronności, którzywykorzystują nowoczesne techniki dydaktyczne – case studies, gry edukacyjne itd. Program zajęć został przygotowany w taki sposób, aby uwzględniał aktualne wymagania w tej branży.

Kierunek studiów będzie więc świetnym wyborem dla osób, którym zależy na zyskaniu umiejętności w zakresie rozwiązywania i analizowania problemów bezpieczeństwa czy obronności.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku bezpieczeństwo i obronność, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Po ukończeniu studiów na tym kierunku uczestnicy wykazują się wiedzą i umiejętnościami w ramach rozwiązywania najważniejszych problemów, jakie występują w obronności czy bezpieczeństwie narodowym.

Absolwent samodzielnie obserwuje, analizuje i interpretuje zjawiska społeczne w tym zakresie. Doskonale zna zasady funkcjonowania państwa, logistyki obronnej czy cywilnej. Zna także rolę sił zbrojnych we współczesnych konfliktach.

W trakcie studiów uczestnicy zdobywają także wiedzę na temat specyfiki bezpieczeństwa narodowego, która jest niezbędna do tego, aby diagnozować współczesne wyzwania wpływające na bezpieczeństwo i obronność.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I OBRONNOŚĆ?

Studia na kierunku bezpieczeństwo i obronność, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I OBRONNOŚĆ

Kształcenie realizowane w ramach tego kierunku umożliwia absolwentom podjęcie pracy ośrodkach badawczych. Znajdą zatrudnienie także w jednostkach Ministerstwa Obrony Narodowej czy Spraw Wewnętrznych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku bezpieczeństwo i obronność

  • przedstawiciele służb mundurowych,
  • pracownicy organów państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i obronność,
  • urzędnicy jednostek samorządu terytorialnego.

Kształcenie na tym kierunku to odpowiedź na dynamiczne zmiany, jakie występują w zakresie znaczenia bezpieczeństwa i obronności kraju. Studenci zapoznają się nie tylko z teoretycznymi aspektami bezpieczeństwa narodowego i obronności, ale też z ich praktycznym wymiarem. Wykładowcami są uznani praktycy zawodowi, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą ze studentami.

Komentarze (0)