POLITOLOGIA - STUDIA ONLINE

POLITOLOGIA - STUDIA ONLINE

POLITOLOGIA STUDIA ONLINE studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Według ogólnej definicji politologia to nauka zajmująca się polityką i jej funkcją w całokształcie funkcjonowania państwa. Współcześnie, jest to niezwykle istotna dyscyplina, dzięki której możemy lepiej zrozumieć zmiany zachodzące w polityce i władzy, zarówno w skali lokalnej, jak i międzynarodowej. W związku z dużym zapotrzebowaniem na specjalistów z obszaru tej dziedziny, nieustannie wzrasta zainteresowanie studiami politologicznymi.

Jednak w dobie wszechobecnej informatyzacji oraz popularności jaką zyskują nowe technologie, coraz częściej powstają studia o niezwykle innowacyjnej formie online, która umożliwiają studiowanie bez wychodzenia z domu. Politologia studia online skierowane są do wszystkich tych, których interesują kwestie polityczne i chcieliby zajmować się tym zawodowo. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną o wszechstronnych zainteresowaniach, a do tego wysoko cenisz sobie wygodę i swobodę w zdobywaniu wykształcenie, to studia na kierunku politologia studia online będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku politologia studia online?

 

Ze względu na złożony i interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu wszystkich istotnych aspektów, wchodzących w skład niezwykle bogatej dyscypliny naukowej, jaką jest politologia. Jako student będziesz miał szansę dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania państwa i państwowości, zarówno w dawnych, jak i współczesnych czasach.

Ponadto, zaznajomisz się ze szczegółami funkcjonowania polskiego i europejskiego systemu politycznego. W trakcie kursu będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, najbardziej odpowiadającej twoim potrzebom i wymaganiom. Jeżeli zdecydujesz się na e-politykę zostaniesz kompleksowo przygotowany do rozpoczęcia kariery w strukturach partii politycznych oraz władzy państwowej.

Natomiast, wybierając ścieżkę studia wschodnie, rozwiniesz swoją wiedzę na temat kontaktów z poradzieckimi państwami Europy Wschodniej. Ta niezwykle ciekawa oferta kształcenia sprawi, że zyskasz wszechstronne wykształcenie i będziesz miał możliwość nieustannego rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku politologia studia online będziesz miał gruntowną wiedzę związaną z tą niezwykle interesującą i dynamiczną dyscypliną naukową. Uzyskane kwalifikacje i umiejętności umożliwią Ci podjecie ciekawej i atrakcyjnej pracy w wielu branżach. Jako absolwent będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w urzędach państwowych i samorządowych. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik nowych mediów lub jako rzecznik prasowy i doradca do spraw kreowania wizerunku. Wybierając odpowiednią specjalizacje będziesz miał wykształcenie uprawniające Cię do zatrudnienia w organizacjach, zajmujących się współpracą międzynarodową.

Równie ciekawym rozwiązaniem jest związanie swojej przyszłości zawodowej z firmami doradczymi i konsultingowymi. Bardzo dobra znajomość języka rosyjskiego oraz wybranego języka zachodniego otworzy Ci drzwi do międzynarodowego rynku pracy oraz umożliwi podjęcie zatrudnienia w światowych firmach, korporacjach i organizacjach. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i rozwijać się w wybranej przez siebie dziedzinie.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na tego typu kierunki najczęściej pod uwagę brane są wyniki maturalne z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, WOS-u, historii, geografii lub matematyki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK POLITOLOGIA - STUDIA ONLINE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU POLITOLOGIA - STUDIA ONLINE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKA ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU POLITOLOGIA STUDIA ONLINE:

 • znajomość polskiego i europejskiego systemu politycznego
 • wiedza z zakresu funkcjonowania państwa i państwowości dawniej i współcześnie
 • znajomość zasad e-marketingu i e-reklamy
 • wiedza z zakresu stosunków międzynarodowych
 • wiedza z zakresu historii Polski
 • znajomość języka rosyjskiego
 • znajomość wybranego języka obcego (zachodniego)
 • znajomość regulacji prawnych
 • znajomość specjalistycznej terminologii

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW POLITOLOGIA STUDIA ONLINE:

 • rzecznik prasowy
 • nowe media
 • administracja publiczna
 • organizacje pozarządowe
 • firmy zajmujące się współpracą międzynarodową
 • ośrodki badawcze i analityczne
 • agencje doradcze
 • firmy konsultingowe
 • organizacje międzynarodowe
 • środki masowego przekazu
 • działy marketingu

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU POLITOLOGIA - STUDIA ONLINE

Komentarze (0)