Bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja - Warszawa

Bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja - Warszawa

Bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja - Warszawa

Studia w Warszawie

bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja

Odkryj bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomację w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

13.02.2023

Bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja studia Warszawa 2023| woj. mazowieckie

Studia na kierunku Bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia na kierunku bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja w Warszawie rozpocznie się 4 maja 2023 r. i potrwa do 4 sierpnia 2023 r. | Bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Warszawie bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomację możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Akademię Sztuki Wojennej w Warszawie (Wydział Bezpieczeństwa Narodowego ASW).
 

Opis kierunku

Bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja to kierunek z pogranicza nauk społecznych, prawnych czy administracyjnych. Został stworzony z myślą o osobach, które chciałyby nauczyć się między innymi, jak skutecznie planować działania prewencyjne oraz co robić w obliczu zagrożeń – terrorystycznych, klęsk żywiołowych czy nawet pandemii! Uczelnie w Warszawie przygotowały programy kształcenia obfitujące w przedmioty takie jak współczesne zagrożenia bezpieczeństwa międzynarodowego, konflikty zbrojne, socjologia bezpieczeństwa i wiele więcej!

 

Praca po studiach

A jakie perspektywy zawodowe czekają absolwentów bezpieczeństwa międzynarodowego i dyplomacji w Warszawie? Znajdą oni zatrudnienie w instytucjach związanych z ochroną mienia, instytucjach użytku publicznego, biurach dyplomatycznych, organizacjach pozarządowych.

czytaj dalej wszystko o Bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek BEZPIECZEŃSTWO MIĘDZYNARODOWE I DYPLOMACJA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na studia na kierunku bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja w Warszawie?

Studia na kierunku bezpieczeństwo międzynarodowe mają profil o charakterze społeczno-politycznym, dlatego w procesie rekrutacji uwzględniane będą przedmioty przede wszystkim z tych obszarów. Można zaliczyć do nich przykładowo: WOS, historię, czy nawet filozofię. Duże znaczenie będą mieć także wyniki jakie uzyskasz z języka polskiego oraz dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego.

Pamiętaj, że na listach osób przyjętych znajdują się wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich. Część z wybranych przez siebie przedmiotów zdawaj na poziomie rozszerzonym – to realnie zwiększy twoje szanse na rozpoczęcie wymarzonych studiów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO MIĘDZYNARODOWE I DYPLOMACJA?

Spotkałeś się kiedyś z terminem „globalna wioska”? Odnosi się on głównie do przestrzeni internetowej, gdzie użytkownicy z całego świata mogą nieustannie wchodzić w płynne interakcje. Dziś znaczenie tego terminu sięga jednak trochę dalej. Nasze możliwości jeśli chodzi o transport sprawiają, że w przeciągu kilkunastu godzin możemy znaleźć się na drugiej stronie globu. Przy tak dużej migracji wciąż warto dbać mimo wszystko o zachowywanie unikatowości i odrębności kultury. Doskonale wiedzą o tym dyplomaci.

Studia na kierunku bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja to unikatowa propozycja kształcenia dla osób, które chciałyby pogłębiać swoją wiedzę z zakresu chociażby nauk politycznych. Jeśli jesteś osobą, która nie wyobraża sobie dnia bez sprawdzenia najświeższych informacji ze świata, a jeden z twoich ulubionych szkolnych przedmiotów to WOS, to istnieje duża szansa, że studia na kierunku bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja przyniosą ci ogrom satysfakcji.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Warszawie każdego roku przyciągają wielu absolwentów szkół średnich. Stoi za tym nie tylko bogata propozycja dydaktyczna, lecz także perspektywy zawodowe, które ma do zaoferowania stolica. Dodatkowo większość ośrodków akademickich uważnie śledzi zapotrzebowanie na specjalistów w danej dziedzinie i to na jej podstawie tworzy ofertę. Dziś kwestie bezpieczeństwa odgrywają ogromną rolę. Dlatego też uczelnie, które znajdziesz w dziale poniżej zapewnią ci możliwość kształcenia na kierunkach, które uczynią cię specjalistą do spraw bezpieczeństwa.

Co znajdzie się w programie dydaktycznym, przygotowanym przez tę uczelnię? Będziesz uczęszczać na szereg wykładów i ćwiczeń, których celem będzie poszerzenie twojej wiedzy z:

  • podstawowych gałęzi prawa
  • historii

 

Znajomość czynników historycznych pozwoli ci pełniej zrozumieć aktualne ruchy polityczno-społeczne. Poza tym dowiesz się jak poruszać się w świecie norm dyplomatycznych w obliczu różnego rodzaju konfliktów.

Ile trwają studia na kierunku bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja w Warszawie?

Studia na kierunku bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO MIĘDZYNARODOWE I DYPLOMACJA?

Dziś specjaliści do spraw bezpieczeństwa tworzą jedną z najbardziej pożądanych grup narodowych. Opłaca się bowiem inwestować we wszelkie działania, których celem jest poprawa ogólnych warunków bezpieczeństwa kraju. Dziś chcemy mieć pewność, że nam – jako obywatelom – nic nie grozi. Dlatego też podczas wyboru kształcenia wyższego warto rozważyć kierunki studiów, które kształcą właśnie w zakresie bezpieczeństwa.

Uczelnie w Warszawie zapewniają swoim studentom wszechstronne wykształcenie, w skład którego wchodzi nie tylko wiedza, lecz przede wszystkim umiejętności oraz kompetencje społeczne. To one doceniane są w szczególności na rynku pracy. Studia na kierunku bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja pozwolą ci na rozpoczęcie kształcenia w miejscach takich jak:

  • agencje ochrony
  • Biuro Ochrony Rządu
  • Ministerstwo Spraw Zagranicznych
  • wszelkie instytucje społeczno-polityczne działające na terenie Unii Europejskiej  

 

Możesz pracować jako specjalista do spraw bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego, który zajmować się będzie analizą oraz identyfikacją różnego rodzaju zagrożeń. Do twoich obowiązków należeć będzie także prowadzenie wszelkich działań prewencyjnych.

Gdzie studiować na kierunku bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

Uczelnie na których można studiować kierunek bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie (Wydział Bezpieczeństwa Narodowego) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

BEZPIECZEŃSTWO MIĘDZYNARODOWE I DYPLOMACJA - ważne informacje

bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja studia

zasady rekrutacji na studia

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja w Warszawie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Kierunki ekonomiczne w Warszawie

Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia