Ekonomia menedżerska - Warszawa

Ekonomia menedżerska - Warszawa

Ekonomia menedżerska - Warszawa

Studia w Warszawie

ekonomia menedżerska

Odkryj kierunek ekonomia menedżerska w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Ekonomia menedżerska studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Ekonomia memedżerska w Warszawie to studia magisterskiektórych program kształcenia trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Studia na kierunku ekonomia czy może management? Nie musisz wybierać! Uczelnie w Warszawie przygotowały dla swoich studentów propozycję kształcenia taką jak ekonomia menedżerska. To interdyscyplinarny kierunek, dzięki któremu można poznać niemal wszystkie tajniki efektownego zarządzania przedsiębiorstwem – rozpoczynając od aspektów finansowych i kończąc na efektywnym prowadzaniu kampanii marketingowych.

Absolwenci po zakończeniu kształcenia będą przygotowani do pracy w kadrach zarządzających przedsiębiorstw o różnorodnych profilach działalności. Ekonomia menedżerska to studia idealne również dla tych osób, które chciałyby rozpocząć efektywne prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

czytaj dalej wszystko o Ekonomia menedżerska - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek ekonomia menedżerska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Ekonomia menedżerska stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie ekonomia menedżerska jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Ekonomia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Ekonomia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Jednostka prowadząca

Ekonomia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek ekonomia menedżerska w Warszawie?

Studia na kierunku ekonomia menedżerska wymagają odpowiedniego przygotowania jeszcze przed rozpoczęciem kształcenia wyższego. To od procedury rekrutacyjnej zależy bowiem, czy znajdziesz się na listach osób przyjętych.

Najważniejsze wyniki z egzaminów maturalnych obejmują przedmioty takie jak: matematyka, język obcy nowożytny, czy nawet WOS, geografię i historię. Zastanów się, w których z nich czujesz się najlepiej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Ekonomia menedżerska w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

EKONOMIA MENEDŻERSKA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

EKONOMIA MENEDŻERSKA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

EKONOMIA MENEDŻERSKA WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKONOMIA MENEDŻERSKA?

Od kilkunastu lat profile kształcenia wyższego, które związane są z zarządzaniem, cieszą się szczególną popularnością. Każdego roku w Polsce swoje siedziby otwierają nowe firmy i korporacje, w których bardzo ważną rolę spełniają osoby odpowiedzialne za zarządzanie nie tylko zespołem, lecz także ogólnym funkcjonowaniem pracy i finansami przedsiębiorstwa. Studia na kierunku ekonomia menedżerska szczególny nacisk kładą na ten ostatni aspekt, choć twoje wykształcenie i tak będzie mieć profil interdyscyplinarny.

Dziś większość przedsiębiorstw korzystać musi z wykwalifikowanych usług specjalistów do spraw ekonomii menedżerskiej. Tylko dzięki temu zarządzanie finansami danej firmy może przebiegać w sposób przemyślany i stabilny. Warto podkreślić jednak, że jeśli finansami chcesz zajmować się zawodowo, to wybór tego profilu kształcenia nie powinien być dla ciebie przypadkową decyzją. Na studiach na kierunku ekonomia menedżerska najlepiej sprawdzą się osoby o umysłach ścisłych, które nie boją się matematycznych i statystycznych wyzwań.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku ekonomia menedżerska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku ekonomia menedżerska w Warszawie realizowane są w ramach drugiego stopnia. Drugi stopień to studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów związane z zarządzaniem i ekonomią odnajdziesz w ofercie praktycznie każdego ośrodka akademickiego. Zastanów się jednak najpierw, jaki konkretnie kierunek interesuje cię najbardziej, ponieważ konkretne profile dydaktyczne różnią się bardzo znaczącymi szczegółami. Studia w Warszawie na kierunku ekonomia menedżerka odnajdziesz wśród propozycji uczelni, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć jednak pewność, że nad twoim wykształceniem czuwać będą profesjonaliści.

Program dydaktyczny na kierunkach takich jak ekonomia menedżerska musi przebiegać dwukierunkowo ze względu na dwie szerokie dziedziny wpisane w charakter tego profilu. Z jednej strony studenci poznawać będą wszelkie aspekty związane z zarządzaniem – poznasz podstawy prawa gospodarczego, czy będziesz uczyć się jak efektownie pracować w grupie. Najważniejszy człon zajmować będą jednak te przedmioty, które ściśle związane są z ekonomią. Znajdą się przykładowo pośród nich:

 • matematyka
 • statystyka
 • analiza ekonomiczna

 

Musisz mieć świadomość, że dyscypliny ścisłe stanowią bazę dla tego kierunku!

Ile trwają studia na kierunku ekonomia menedżerska w Warszawie?

Studia na kierunku Ekonomia menedżerska w Warszawie trwają 2 lata (studia II stopnia).

Gdzie studiować na kierunku ekonomia menedżerska w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek ekonomia menedżerska w Warszawie

 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU EKONOMIA MENEDŻERSKA?

Kierunki studiów takie jak ekonomia menedżerska cieszą się dużą popularnością wśród absolwentów szkół średnich właśnie ze względu na perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Uczelnie w Warszawie dostrzegają te trendy i przygotowują takie oferty dydaktyczne, dzięki którym młodzi ludzie będą mieli szansę na znalezienie pracy zgodnej z ich profilem wykształcenia. Ekonomia menedżerska daje szansę na rozwój w wielu różnorodnych branżach zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.

Dziś większość z przedsiębiorstw powinna korzystać z usług świadczonych przez ekonomistów. Ty – jako absolwent tego kierunku – będziesz wiedział także jak w sposób świadomy zarządzać i gospodarować finansami firmy. Twoje wykształcenie pozwoli ci także na zajmowanie stanowisk menedżerskich – będziesz świetnym analitykiem i doradcą, który wie, jakie decyzje finansowe przyniosą firmie największe korzyści.

Kierunki ekonomiczne w Warszawie

Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia ekonomiczne wybrać

Studia na kierunku Ekonomia - wszystko co musisz wiedzieć

Studia ekonomiczne w Warszawie

Uniwersytet Warszawski kierunki

Jakie są kierunki ekonomiczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)