Studia prowadzone w ramach kierunku international economics obejmują kilka specjalności – cyfrową gospodarkę świata, ekonomię członkostwa w UE, przedsiębiorczość międzynarodową. Studenci mają też możliwość wzięcia udziału w programie podwójnego dyplomu, który prowadzony jest z Uczelniami partnerskimi w Belgii, Portugalii oraz w Niemczech.
Ten interdyscyplinarny program zajęć łączy zagadnienia w ramach gospodarki, ekonomii, prawa i wielu innych dziedzin nauki. W efekcie słuchacze zyskują wiedzę, dzięki której będą rozumieć złożone relacje gospodarcze między krajami.
Uczestnicy zapoznają się z zasadami funkcjonowania rynków, analizy popytu czy podaży na poziomie międzynarodowym. Program obejmuje analizę wielkości i struktury gospodarek – w tym interdyscyplinarne zagadnienia – PKB, inflacja, bezrobocie itd. Studenci zapoznają się też z teoriami i strategiami związanymi z rozwojem gospodarczym krajów.
Uczelnie w Warszawie w ramach tego kierunku realizują też wyjazdy w trakcie programu Erasmus+, aby umożliwić studentom zdobywanie wiedzy w międzynarodowym środowisku.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku international economics możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia licencjackie,
-
studia magisterskie.
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
Po ukończeniu tego kierunku studenci wyróżniają się dużą wiedzą w zakresie teorii makro i mikroekonomicznych, potrafią jednocześnie wskazać, jak działają międzynarodowe finanse i ekonomia. Samodzielnie negocjują i rozwiązują spory handlowe.
Posługują się narzędziami ekonometrycznymi – STATA, MAXIMA itd. Wykazują się również wiedzą na temat mechanizmów integracji europejskiej, wspólnych polityk UE. Potrafią tworzyć projekt ekspansji firmy na rynkach zagranicznych.