Fizyka techniczna - Lublin

Fizyka techniczna - Lublin

Studia na kierunku fizyka techniczna w Lublinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Fizyka techniczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku fizyka techniczna

26.01.2024

Fizyka techniczna studia Lublin 2024 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Fizyka techniczna w Lublinie to studia inżynierskie i magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera i magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

Fizyka techniczna - Lublin
Studia na kierunku fizyka techniczna w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia w Lublinie 2024/2025 na kierunku fizyka techniczna możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS).
 
Opis kierunku 
Podczas studiów na kierunku fizyka techniczna uczestnicy zajęć zdobywają interdyscyplinarną wiedzę z obszaru współczesnej fizyki, matematyki oraz informatyki, podpartą praktycznymi umiejętnościami inżynierskimi. Studenci zapoznają się z nowoczesną aparaturą badawczą, analityczną i diagnostyczną. Ponadto, uczą się wykorzystywania programów, m.in. MathCAD, LabView i AutoCAD. W siatce zajęć możemy spodziewać się przedmiotów takich jak m.in.: algebra z geometrią, elektronika i elektrotechnika czy finanse i rachunkowość dla inżynierów. Od IV semestru program kształcenia będzie realizowany w ramach trzech specjalności: fizyka medyczna, nowoczesne materiały i techniki pomiarowe, bądź fizyka komputerowa.
 
Praca po studiach
Ukończenie studiów na kierunku fizyka techniczna umożliwia wszechstronny rozwój zawodowy, w niemal każdej gałęzi przemysłu. Znajdują zatrudnienie na stanowiskach testerów, konstruktorów i programistów. Pracują także w biurach patentowych i firmach przemysłu kosmicznego. Doskonale odnajdą się również w placówkach oświatowych i centrach nauki, a także w instytucjach kontroli i nadzoru nauki. Ponadto, absolwenci często decydują się również na podjęcie zatrudnienia o charakterze naukowym w różnorodnych instytutach badawczych.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek fizyka techniczna w Lublinie?

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku fizyka techniczna najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • chemia
 • fizyka
 • fizyka i astronomia
 • język obcy
 • matematyka

 

Wszystkie techniczne kierunki studiów w Lublinie, a więc również fizyka techniczna, są oparte na dziedzinach ścisłych, takich jak między innymi matematyka, fizyka i astronomia, fizyka, chemia oraz język obcy.

Zatem w celu sprostania odgórnym wymaganiom rekrutacyjnym, jakie są narzucane przez każdą z uczelni, należy właściwie przygotować się do egzaminu maturalnego z wymienionych przedmiotów, najlepiej na poziomie rozszerzonym. Aktualne informacje dotyczące rekrutacji znajdziesz na stronie internetowej uczelni. Warto je zgłębić, aby być przygotowanym na każdą ewentualność.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Fizyka techniczna w Lublinie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FIZYKA TECHNICZNA?

 

Nie istnieje jeden uniwersalny kierunek studiów, podobnie jak nie sposób znaleźć osobę na tyle wszechstronną, że zdołałaby sprostać wymaganiom narzucanym przez dosłownie każdą dziedzinę kształcenia. Z tego względu niezwykle istotne jest, aby wybrać takie studia w Lublinie, które pokryją się w znacznym stopniu z posiadanymi zainteresowaniami, planami na przyszłość i predyspozycjami. Jeżeli marzysz o podjęciu fizyki technicznej, spróbuj odpowiedzieć sobie na kilka następujących pytań:

 • Twoim konikiem od zawsze były przedmioty ścisłe, a nauka fizyki sprawiała dużą przyjemność?
 • Pragniesz sukcesywnie poszerzać kompetencje, które okażą się pragmatyczne z punktu widzenia międzynarodowych pracodawców?
 • Nauki techniczne i nowoczesne wynalazki z tego obszaru nie są ci obce?
 • Połączenie najbliższej przyszłości z niezwykle przyszłościową i prestiżową dziedziną kształcenia byłoby spełnieniem twoich marzeń?

Jeżeli tak, to studia na kierunku fizyka techniczna w Lublinie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Jednak zanim rozpoczniesz szacowanie swoich szans na rozpoczęcie kształcenia, postaraj się szczegółowo zapoznać z regulaminem ustalonym przez wybraną przez ciebie placówkę edukacyjną. W ten sposób będziesz w stanie przygotować się na każdą ewentualność.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku fizyka techniczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku fizyka techniczna w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień natomiast to studia magisterskie, które trwają 1,5 roku. 

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Niektóre uczelnie w Lublinie postanowiły wprowadzić do kanonu oferowanych kierunków studia techniczne. Dlatego też fizykę techniczną możesz podjąć między innymi na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej tamże. Jako student tego rozwijającego kierunku, będziesz miał okazję zapoznać się z:

 • mechaniką
 • optyką
 • elektromagnetyzmem
 • mechaniką kwantową
 • zaawansowanymi metodami analizy danych

 

Studenci fizyki technicznej zyskują również wszechstronne przeszkolenie, dzięki któremu poszerzają swoje kompetencje, odnoszące się do logicznego myślenia i analitycznego rozwiązywania skomplikowanych problemów.

Ile trwają studia na kierunku fizyka techniczna w Lublinie?

Studia na kierunku Fizyka techniczna w Lublinie, trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Fizyka techniczna w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FIZYKA TECHNICZNA?

Perspektywy zawodowe, gwarantowane przez wszystkie studia inżynierskie są na tyle przyszłościowe. Że kandydatów do ich podjęcia nigdy nie brakuje – niemal każdego roku uczelnie, które zdecydowały się na poszerzenie kanonu oferowanych kierunków o te korzystające z dorobku naukowego dziedzin ścisłych, doświadczają prawdziwego oblężenia. Nic w tym dziwnego, bowiem każdy z absolwentów marzy o takim wykształceniu, które znajdzie odzwierciedlenie na współczesnym rynku pracy. Absolwenci fizyki technicznej w Lublinie znajdują zatrudnienie w:

 • laboratoriach naukowych
 • jednostkach rozwojowo-badawczych
 • branży produkcyjnej i dystrybucyjnej, związanej bezpośrednio z przemysłem maszynowym
 • korporacjach, które opierają swoją pracę na dowolnym aspekcie fizyki technicznej

 

Niezależnie od ostatecznie dokonanego wyboru, jako absolwent fizyki technicznej otrzymasz gwarancję przyszłościowego, stabilnego i dobrze płatnego zatrudnienia.

Gdzie studiować na kierunku fizyka techniczna w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Uczelnie na których można studiować kierunek fizyka techniczna w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

Uczelnie w Lublinie - kierunek fizyka techniczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Fizyka techniczna w Lublinie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Fizyka techniczna Lublin studia i stopnia

Fizyka techniczna Lublin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Fizyka techniczna Lublin studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku fizyka techniczna w Lublinie

Popularne kierunki fizyczne w Lublinie

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Aula Uniwersytecka Wydziału Prawa i Administracji UMCS https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCxKWr2NXIkcRYECcap5lmJQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/99092-umcs-kierunki.jpg Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJlUta6UScGEcReTNKOPAxYMc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/36d11-wsosp-deblin.jpg Lotnicza Akademia Wojskowa
 • UL.ROLNA 43,, 40-555 KATOWICE, WOJ. ŚLĄSKIE https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wyższa+szkoła+techniczna+katowice https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b6936-wst-katowice.jpg Akademia Śląska
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie