Studia architektoniczne wyróżniają się długą i bogatą tradycją. Kończący je architekci często zyskiwali niemałą sławę, a ich nazwiska zapisywały się na kartach historii. Współcześnie, sztuka architektoniczna cieszy się równie dużym zainteresowaniem, a z roku na rok przybywa chętnych do poznania zasad i wytycznych rządzących tą dziedziną. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek architektura w Poznaniu, którego ukończenie daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy.
Idealnymi kandydatami na studia drugiego stopnia na kierunku architektura będą absolwenci studiów wyższych, którzy chcieliby rozwinąć swoją wiedzę z obszaru architektury oraz zyskać nowe kwalifikacje zawodowe. Dodatkowym atutem będą takie cechy, jak: wyobraźnia przestrzenna, zdolności manualne i kreatywność. Jeżeli powyższy opis idealnie do Ciebie pasuje to koniecznie weź udział w rekrutacji na kierunek architektura w Poznaniu.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku architektura możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
-
studia jednolite magisterskie
2. Tryb:
Studia na kierunku architektura w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego, drugiego stopnia jak i jednolitych studiów magisterskich. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. Natomiast jednolite studia magisterskie to studia trwające 5 lat.
Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
Program studiów i przedmioty
Studenci, którzy aplikują na studia magisterskie na kierunku architektura w Poznaniu, będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć wiedzę zdobytą podczas poprzednich etapów nauczania. W siatce zajęć przewidziano wiele insertujących przedmiotów, takich jak:
wzornictwo przemysłowe,
-
teoria i historia sztuki
-
planowanie przestrzenne
-
infrastruktura obszarów zurbanizowanych
Większość przedmiotów będzie miało charakter praktyczny, dzięki czemu zdobędziesz cenne umiejętności i kompetencje, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student, poznasz sztukę projektowania krajobrazu oraz metody i techniki badawcze stosowane w projektowaniu architektonicznym. Co więcej, będziesz mógł skorzystać z bogatej oferty zajęć terenowych oraz wykładów i warsztatów fakultatywnych. Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wyznaczonych do tego miejscach.
Gdzie studiować na kierunku architektura w Poznaniu
Kierunek architektura (studia II stopnia) - uczelnie w Poznaniu
czytaj dalej uczelnie w Poznaniu