Mechatronika studia I stopnia - Rzeszów

Mechatronika studia I stopnia - Rzeszów

Mechatronika studia I stopnia - Rzeszów

Studia I stopnia w Rzeszowie

mechatronika

Odkryj mechatronikę w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Mechatronika studia I stopnia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku mechatronika w Rzeszowie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Rzeszowskim, Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Mechatronika studia I stopnia - Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek mechatronika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Jednostka prowadząca

Mechatronika stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne
Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Jednostka prowadząca

Mechatronika stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek mechatronika

Aby dostać się na studia w Rzeszowie na kierunku mechatronika, powinieneś postarać się o uzyskanie jak najwyższych wyników z następujących przedmiotów maturalnych: matematyki, fizyki, informatyki.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku mechatronika w Rzeszowie najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka,
 • informatyka,
 • matematyka.

 

Pamiętaj, że chętnych do rozpoczęcia kształcenia nie brakuje, a liczba miejsc jest ściśle ograniczona. Przed aplikacją zapoznaj się ze stroną internetową, zaprojektowaną przez interesujące cie uczelnie w Rzeszowie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Mechatronika w Rzeszowie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku mechatronika w Rzeszowie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Jak wyglądają studia na kierunku mechatronika?

Interesujesz się światem najnowocześniejszych technologii? Z uwagą śledzisz wszystkie doniesienia z obszaru branży elektronicznej, informatycznej i maszynowej? Jesteś wszechstronnie uzdolniony, a twoim konikiem są nauki techniczne i przedmioty ścisłe? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na większość powyższych pytań, to zdecydowanie powinieneś rozważyć aplikację na kierunek mechatronika w Rzeszowie.

Pamiętaj jednak, że czeka cię dużo pracy, aby zrozumieć i opanować wszystkie zagadnienia z obszaru przedmiotów podstawowych i specjalistycznych. Mechatronika jest obecnie jednym z najchętniej podejmowanych kierunków technicznych, a absolwenci nie mogą narzekać na złą sytuację zawodową. Zatem przed aplikacją zapoznaj się z regulaminem rekrutacji i kształcenia, jakie obowiązuje na wybranej przez ciebie uczelni, a następnie zgłoś swoją kandydaturę.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku mechatronika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku mechatronika w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów

Niewątpliwym atutem kierunku mechatronika w Rzeszowie jest jego interdyscyplinarność. W siatce kształcenia znajdziesz głównie przedmioty techniczne, odnoszące się do robotyki, fizyki kwantowej, robotyki, informatyki, czy budowy maszyn. Chcąc zgłębić wiedzę i umiejętności kierunkowe w optymalnym stopniu, należy zapoznać się z następującymi przedmiotami, obecnymi w programie edukacji:

 • grafika inżynierska,
 • zasady programowania strukturalnego,
 • podstawy technik wytwarzania,
 • miernictwo elektryczne,
 • elektronika,
 • podstawy automatyki.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku mechatronika w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Inżynierskie kierunki studiów w Rzeszowie posiadają rozbudowany program kształcenia, który jest rozłożony równomiernie pomiędzy siedmioma semestrami. W praktyce oznacza to, że studenci, zanim przystąpią do obrony pracy inżynierskiej, poświęca trzy i pół roku na poszerzanie swoich kompetencji. Pamiętaj, że nie musisz kończyć kształcenia na studiach pierwszego stopnia – absolwenci bardzo często decydują się na kontynuowanie zdobywania wiedzy na drugim stopniu wybranych kierunków technicznych.

Jaka praca po studiach na kierunku mechatronika?

Śledząc rankingi kierunków kształcenia, które dają najbardziej korzystne perspektywy zawodowe, bez trudu można znaleźć mechatronikę na wysokich pozycjach. Studia inżynierskie umożliwiają uzyskanie wszechstronnych kompetencji, które w większości odnoszą się do przedmiotów ścisłych – a jak wiadomo ich znajomość jest niezwykle ceniona w dzisiejszych czasach.

Jeżeli ukończysz mechatronikę pierwszego stopnia w Rzeszowie, będziesz mógł pomyśleć o rozpoczęciu pracy w międzynarodowych przedsiębiorstwach związanych z projektowaniem i budowaniem maszyn, biura projektowe staną przed tobą otworem, zyskasz szansę na otworzenie własnej działalności gospodarczej, a ponadprzeciętne zdolności związane z mechaniką pozwolą na udoskonalanie elektronicznych podzespołów różnych urządzeń, obecnych w wielu miejscach pracy.

Gdzie studiować na kierunku mechatronika (studia I stopnia) w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek mechatronika (studia I stopnia) w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Rzeszowie

Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Rzeszowie

Komentarze (0)