Informatyka - Olsztyn

Informatyka - Olsztyn

Informatyka studia Olsztyn | woj. warmińsko-mazurskie

Dla kogo ten kierunek?

Steve Jobs, postrzegany już jako ikona w cybernetycznym świecie, stwierdził: „Zobaczysz więcej perfekcji w działaniu komputera jako sługi. Następnym etapem będzie komputer jako przewodnik lub pośrednik”. Komputery opanowują świat, dlatego wymagają specjalistów, którzy będą potrafili się nimi zająć w odpowiedni sposób tak, by jak najlepiej przysłużyły się człowiekowi. Kierunek informatyka w Olsztynie to jeden z najpopularniejszych kierunków studiów, który skupia się na przyszłości i nowych technologiach.

Idealni kandydaci na studia informatyczne nie mogą mieć problemów z naukami ścisłymi, zwłaszcza matematyką, fizyką i informatyką. Jeśli w zakresie Twoich zainteresowań mieszczą się takie zagadnienia, jak programowanie, grafika komputerowa, gry komputerowe, Internet czy świat komputerów po prostu, tego typu studia są stworzone dla Ciebie.

Program studiów i gdzie studiować

Studia informatyczne w Olsztynie możesz realizować na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego, a także w Wyższej Szkole Informatyki i Ekonomii Towarzystwa Wiedzy Powszechnej. Uczelnie w Olsztynie dążą do zapewnienia najwyższej jakości kształcenia i zapewniają wiele możliwości rozwoju.

Program kształcenia opiera się na naukach ścisłych, zwłaszcza informatyce, matematyce i fizyce. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: symulacje komputerowe, przetwarzanie i rozpoznawanie obrazów, algorytmy i struktury danych, wstęp do programowania, metody probabilistyczne i statystyka, programowanie serwisów internetowych, elementy robotyki inteligentnej, systemy sterowania, wstęp do grafiki maszynowej, podstawy elektroniki i elektrotechnik, programowanie obiektowe i wiele innych.

Praca po studiach

Kierunki studiów w Olsztynie takie jak informatyka kształcą specjalistów zajmujących się technikami cyfrowymi, robotyką i automatyką, miernictwem elektronicznym, inżynierią oprogramowania, projektowaniem systemów informatycznych, diagnozowaniem i serwisowaniem komputerów, aplikacjami WWW, bezpieczeństwem systemów komputerowych. Otwiera im to drzwi nie tylko do sektorów IT, ale i sektorów, które wykorzystują techniki informacyjne w różnym zakresie.

Absolwenci chętnie są zatrudniani w firmach wdrażających nowoczesne rozwiązania informatyczne, w firmach branży IT, w administracji biurowej, w instytucjach państwowych, w agencjach reklamowych, w bankach. Są inżynierami oprogramowania, programistami aplikacji webowych, programistami, administratorami systemów i sieci komputerowych, projektantami systemów decyzyjnych, wdrożeniowcami systemów informatycznych i tym podobne.

czytaj dalej wszystko o Informatyka - Olsztyn

Zobacz, na jakich uczelniach w Olsztynie jest kierunek informatyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Jednostka prowadząca

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 1,5 roku • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek informatyka w Olsztynie?

Kierunek informatyka w Olsztynie jest jednym z najpopularniejszych, a tym samym najnowocześniejszych kierunków inżynierskich. Kandydatów na jedno miejsce zawsze jest bardzo wielu, ale liczba osób, które zostaną przyjęte, jest ograniczona. Właśnie dlatego musisz zadbać o najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych. Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów, takich jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny, powinieneś zdawać wybrane przedmioty dodatkowe: informatykę, fizykę i astronomię, matematykę, chemię, język obcy nowożytny, geografię. Studenci decydują o trzech przedmiotach, które zostaną uwzględnione w rekrutacji.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2021/2022

I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 08.06.2021
do 08.07.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 08.06.2021
do 22.07.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
od 07.09.2021
do 15.09.2021
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 08.06.2021
do 22.07.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 08.06.2021
do 22.07.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
od 07.09.2021
do 15.09.2021
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku informatyka w Olsztynie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Czas trwania studiów na kierunku informatyka na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie stac. I stopnia:
3,5 roku
(inżynier)
II stopnia:
1,5 roku
(magister inżynier)
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
3,5 roku
(inżynier)
II stopnia:
1,5 roku
(magister inżynier)
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INFORMATYKA OLSZTYN STUDIA I STOPNIA

INFORMATYKA OLSZTYN STUDIA II STOPNIA

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek informatyka na poszczególnych uczelniach

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Przedmioty:

chemia, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, język obcy, matematyka

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INFORMATYKA OLSZTYN STUDIA STACJONARNE

INFORMATYKA OLSZTYN STUDIA NIESTACJONARNE

Orientacyjne limity miejsc na kierunku informatyka na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie stac. I stopnia:
216
II stopnia:
48
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
48
II stopnia:
24
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Progi punktowe na kierunek informatyka na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie stac. I stopnia:
zapytaj uczelnię
II stopnia:
zapytaj uczelnię
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
zapytaj uczelnię
II stopnia:
zapytaj uczelnię
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Kierunki informatyczne w Olsztynie

Jak wyglądają studia na kierunku informatyka w Olsztynie?

Uczelnie w Olsztynie dbają o komfortowe studiowanie. Właśnie dlatego kierunek informatyka możesz realizować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Jeśli bardziej odpowiada Ci regularny tryb studiowania i systematyczna nauka, warto wziąć pod uwagę studia dzienne. Jeśli jednak nie możesz pozwolić sobie na spotkania w tygodniu, wybierz tryb weekendowy. Pamiętaj o tym, że studia zaoczne są płatne nawet na uczelniach publicznych.

 

 

Program kształcenia opiera się na naukach ścisłych, zwłaszcza matematyce, fizyce, informatyce. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład:

 

 • przetwarzanie i rozpoznawanie obrazów,
 • projektowanie systemów komputerowych,
 • symulacje komputerowe,
 • algorytmy i struktury danych,
 • metody probabilistyczne i statystyka,
 • programowanie obiektowe,
 • projektowanie systemów informatycznych,
 • bezpieczeństwo systemów komputerowych,
 • wstęp do grafiki maszynowej,
 • projektowanie podzespołów komputerowych,
 • elementy robotyki inteligentnej,
 • programowanie serwisów internetowych
 • i wiele innych.

Studenci mają okazję rozwijać swoje zainteresowania w ramach wybranych specjalności takich jak: inżynieria systemów informatycznych, informatyka ogólna, bioinformatyka, projektowanie systemów informatycznych i sieci komputerowych, techniki multimedialne i wiele innych. Specjalizacje można realizować zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Oferta specjalizacyjna jest niezwykle bogata, ale wszelkie aktualności na ten temat warto śledzić na stronach internetowych uczelni w Olsztynie, ponieważ propozycja profili kierunkowych jest zmienna i zależy od zainteresowań studentów.

Studenci zgłębiają wiedzę odnoszącą się do wykorzystywania technik komputerowych w różnych dziedzinach. Wiedza techniczna łączy się w tym przypadku z wykształceniem stricte informatycznym. Studenci rozwijają umiejętności analityczne, dbają o rozwój predyspozycji językowych, a także dążą do doskonalenia zdolności techniczno-graficznych.

Ile trwają studia na kierunku informatyka w Olsztynie?

Kierunki studiów w Olsztynie takie jak informatyka podzielone są na dwa komplementarne cykle kształcenia. Oznacza to, że możesz je realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Pierwszy stopień trwa siedem semestrów, czyli trzy i pół roku, i kończy się egzaminem inżynierskim. Pierwszy stopień umożliwia podjęcie pracy zawodowej, a także przygotowuje absolwentów do dalszego kształcenia na stopniu drugim.

Stopień drugi trwa półtora roku, czyli trzy semestry, i kończy się egzaminem magisterskim. Studia magisterskie poszerzają i systematyzują wiedzę zdobytą na studiach pierwszego stopnia. Warto zaznaczyć, że studia magisterskie może podjąć absolwent informatyki stopnia pierwszego bądź absolwent kierunków pokrewnych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek informatyka w Olsztynie?

Studia informatyczne wzbudzają zainteresowanie bardzo wielu kandydatów, ponieważ nastawione są na nowoczesne technologie, odbiór graficzny oraz różnego rodzaju działania internetowe. Informatyka nie jest jednak kierunkiem dla wszystkich. Aby uniknąć rozczarowania w przyszłości, zastanów się:

 • Czy nauka przedmiotów ścisłych nie sprawia Ci problemów?
 • Czy w zakresie Twoich zainteresowań znajdują się komputery, programowanie i grafika komputerowa?
 • Czy jesteś osobą kreatywną, a jednocześnie potrafisz analizować dane?

Jeśli odpowiedzi na tego typu pytania są twierdzące, ten kierunek może być właśnie dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że zainteresowanych jest bardzo wielu, ale liczba miejsc jest ograniczona. Musisz postarać się o najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych. Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów, takich jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny, powinieneś zdawać wybrane przedmioty dodatkowe: informatykę, fizykę i astronomię, matematykę, chemię, język obcy nowożytny, geografię. Maksymalnej ilości punktów może dostarczyć Ci udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Laureaci i finaliści cieszą się przywilejami i zajmują najwyższe pozycje na listach przyjętych. Spróbuj swoich sił na przykład w Olimpiadzie Matematycznej lub Olimpiadzie Fizycznej.

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu wymaganych przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną dokumentów. Komisja oczekuje przede wszystkim podania i oświadczenia, świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia szkoły do wglądu, zdjęć do legitymacji, dowodu osobistego do wglądu, zaświadczeń o wysokich wynikach w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, jeśli brałeś/aś w nich udział. Szczegóły postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Olsztynie.

Jaka praca po kierunku informatyka w Olsztynie?

Studia w Olsztynie na kierunku informatyka kształcą najlepszych w swojej dziedzinie specjalistów zajmujących się systemami operacyjnymi, programowaniem strukturalnym i obiektowym, algorytmami i strukturami danych, inżynierią oprogramowania, miernictwem elektronicznym, technikami cyfrowymi, projektowaniem systemów informatycznych, aplikacjami WWW, robotyką i automatyką, diagnozowaniem i serwisowaniem komputerów, bezpieczeństwem systemów komputerowych. Interdyscyplinarne wykształcenie umożliwia podjęcie pracy nie tylko w sektorach IT, ale i w sektorach, w których wykorzystuje się techniki informacyjne.

Abiturienci pracują jako programiści aplikacji webowych, programiści aplikacji mobilnych, programiści, inżynierzy oprogramowania, projektanci systemów decyzyjnych, administratorzy systemów i sieci komputerowych, projektanci, analitycy systemów bazodanowych, konsultanci w odniesieniu do kompleksowej informatyzacji przedsiębiorstw, wdrożeniowcy systemów informatycznych. Studenci są przygotowywani do pracy w firmach, które wdrażają nowoczesne rozwiązania informatyczne, w firmach, które zajmują się doradztwem i konsultingiem, w firmach zajmujących się badaniami i rozwojem, w instytucjach państwowych, w agencjach reklamowych, w administracji biurowej i administracji publicznej, w organizacjach pozarządowych, w bankach, w biznesie, w instytucjach zajmujących się bezpieczeństwem systemów i sieci komputerowych.

Absolwenci zajmują stanowiska specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa systemów informatycznych, projektantów i twórców oprogramowania, projektantów i twórców sieci teleinformatycznych, administratorów sieci komputerowych, specjalistów w zakresie grafiki komputerowej, administratorów złożonych systemów informatycznych, specjalistów do spraw systemów mobilnych, specjalistów do spraw systemów multimedialnych, twórców aplikacji internetowych.

Jakie opinie mają studia na kierunku informatyka w Olsztynie?

Kierunek informatyka w Olsztynie uchodzi za studia nowoczesne i niezwykle rozwijające.

Karolina, studentka drugiego roku studiów magisterskich, wyznała:

Informatyka daje nam możliwości, ponieważ nasz świat staje się światem cyfrowym. Zajmuję się projektowaniem systemów informatycznych i sieci komputerowych. Kierunek jest bardzo trudny, ale to mi się w nim podoba – jest stworzony dla osób ambitnych, dla których przedmioty matematyczno-techniczne nie są czymś, czego nie da się przeskoczyć.


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W OLSZTYNIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK INFORMATYKA

Komentarze (0)