Współczesne standardy życiowe coraz częściej odbiegają od niezdrowego trybu życia, wypełnionego fast foodami. Mimo życiowego pędu coraz więcej osób decyduje się na zdrowe i smaczne jedzenie oraz aktywność fizyczną, która zdecydowanie poprawia samopoczucie. Dietetyka to idealna propozycja kształcenia dla tych, którzy lubią gotować, a także interesują się wpływem jedzenia na leczenie różnego typu chorób.
Kandydaci na studia medyczne powinni odznaczać się komunikatywnością i umiejętnością pracy w zespole. Dietetyka to nie tylko leczenie, ale także promocja zdrowia. Nauczysz się komponować diety, poznasz składniki pokarmowe potraw, zweryfikujesz wymagania żywieniowe różnego typu ludzi. Wybierz kierunek, który jest teraz na czasie i dąży do poprawy Twojego zdrowia oraz zdrowia Twoich bliskich.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku dietetyka możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku dietetyka w Bydgoszczy realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie w Bydgoszczy umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Studia medyczne są jednymi z najbardziej opłacalnych, ale zarazem najbardziej wymagających. Dietetyka to kierunek, który ma za zadanie szerzyć wiedzę na temat racjonalnego żywienia i zdrowego trybu życia. Uczelnie w Bydgoszczy stawiają na wysoki poziom kształcenia, dlatego program studiów ustalany jest przez wyspecjalizowaną kadrę akademicką. W zależności od wybranej placówki edukacyjnej w siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak:
-
podstawy żywienia człowieka,
-
chemia ogólna i żywności,
-
mikrobiologia ogólna i żywności,
-
organizacja pracy w zakładach żywienia,
-
technologia gastronomiczna,
-
epidemiologia i nadzór sanitarno-epidemiologiczny,
-
prawo i prawo żywnościowe.
Studenci zdobywają kompetencje, które umożliwią im planowanie żywienia zbiorowego i indywidualnego. Uczęszczają na zajęcia obligatoryjne i fakultatywne, a teoretyczną wiedzę weryfikują w trakcie praktyk zawodowych.
Gdzie studiować na kierunku dietetyka w Bydgoszczy
Kierunek dietetyka (studia I stopnia) - uczelnie w Bydgoszczy