Dodaj do ulubionych

Historia i socjologia studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Zdawać by się mogło, że miłośnicy nauk humanistycznych pod wpływem wszechobecnej presji, na siłę zmieniają zainteresowania i próbują odnaleźć się w branżach uchodzących za bardziej przyszłościowe. Liczba aplikantów chcących zagłębiać swoją wiedzę z zakresu nauk o człowieku wskazuje jednak na coś innego. Studia na kierunku historia i socjologia, powstałe w odpowiedzi na zainteresowanie absolwentów studiów magisterskich chcących kontynuować naukę na doktoranckich studiach humanistycznych, znajdują wspólny mianownik dla dwóch odmiennych dziedzin nauki - historii i socjologii. W toku wcześniejszej edukacji ukończyłeś studia magisterskie i chciałbyś kontynuować swój rozwój osobisty w dziedzinie nauk humanistycznych? Jesteś urodzonym humanistą chcącym żyć zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i przeczącym powszechnej opinii, że tylko umysły ścisłe odnajdą się na rynku pracy? W takim razie nie wahaj się dłużej i aplikuj!

 

Program studiów i przedmioty

Czego możesz się spodziewać po przedmiotach przewidzianych w toku studiów na kierunku historia i socjologia? Z pewnością tego, że będzie to nauka wymagająca, ale jednocześnie dająca ogromne perspektywy zawodowe. Przygotuj się na solidną, kompleksową dawkę wiedzy z dwóch osobnych dziedzin humanistycznych – część socjologiczna uposaży się w wiedzę z pogranicza psychologii i filozofii, abyś mógł trafnie oceniać przyczyny i skutki ludzkich zachowań, był w stanie przeprowadzać badania przy użyciu stworzonych do tego celu kwestionariuszy, a pogłębienie posiadanych już umiejętności interpersonalnych pozwoli na nawiązywanie wartościowych kontaktów międzyludzkich nieocenionych zarówno w pracy zawodowej, ale także w prywatnym życiu. Pod względem historycznym staniesz się ekspertem od datowania zapisków, czy przedmiotów wydobywanych na drodze prac archeologicznych. Zagłębisz historię cywilizacji ludzkiej od czasów prehistorycznych aż po nowożytne z uwzględnieniem mających wówczas miejsce walk zbrojnych i ich wpływu na światową gospodarkę.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku historia i socjologia? Interdyscyplinarność tego kierunku, zawierająca w sobie materiał z zakresu dwóch osobnych nauk, pozwoli ci podjąć interesującą cię pracę w wybranym sektorze zawodowym. Umiejętności i wiedza socjologiczna dadzą ci solidne podstawy do rozpoczęcia kariery badacza zbierającego i przetwarzającego dane społeczne na użytek rozmaitych badań naukowych. Opanowanie działania skomplikowanych programów statystycznych pozwoli ci na rozpoczęcie kariery analityka w branżach humanistycznych. Dzięki rozległej wiedzy historycznej, będziesz mógł zostać kompetentnym nauczycielem oraz wykładowcą akademickim.

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Żeby dostać się na studia na kierunku historia i socjologia na Uniwersytecie w Białymstoku, należy być absolwentem studiów magisterskich lub posiadać uprawnienia do podjęcia studiów doktoranckich.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK HISTORIA I SOCJOLOGIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Historia i socjologia - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku historia i socjologia

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując historię i socjologię

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • analizowania zjawisk i procesów historycznych w skali globalnej, regionalnej, państwowej i lokalnej
   • reguły krytyki formalnej w odniesieniu do określonych rodzajów źródeł historycznych
   • pozyskiwania, analizowania i przetwarzania danych jakościowych
   • prowadzenia badań socjologicznych

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku historia i socjologia

   Absolwent kierunku historia i socjologia znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • copywriter
   • dziennikarz
   • pracownik organizacji społecznych, publicznych i gospodarczych
   • pracownik organizacji pozarządowych
   • redaktor
   • doradca w dziale zasobów ludzkich
   • nauczyciel szkolny lub akademicki

   Zobacz inne kierunki Historyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU HISTORIA I SOCJOLOGIA

   Komentarze (0)