HUMANISTYKA W SZKOLE. POLONISTYCZNO-HISTORYCZNE STUDIA NAUCZYCIELSKIE

HUMANISTYKA W SZKOLE. POLONISTYCZNO-HISTORYCZNE STUDIA NAUCZYCIELSKIE

Dodaj do ulubionych

HUMANISTYKA W SZKOLE. POLONISTYCZNO-HISTORYCZNE STUDIA NAUCZYCIELSKIE studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Zawsze interesowały Cię nauki humanistyczne? Nie wyobrażasz sobie życia bez książek, a nauka historii to dla Ciebie czysta przyjemność? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania to pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę, że idealnie odnalazłbyś się na studiach polonistycznych lub historycznych. Jednak, aby nie musieć rezygnować z jednej pasji na rzecz innej, możesz aplikować na kierunek, który jest ich połączeniem.

Humanistyka w szkole. Polonistyczno-historyczne studia nauczycielskie są skierowane do wszystkich, którzy interesują się historią oraz literaturą i językiem polskim i chcieliby dzielić się swoją pasją z innymi. Studenci zdobywają wykształcenie z zakresu dwóch kierunków: historii i polonistyki oraz przechodzą szkolenie pedagogiczne, dzięki czemu zwiększają swoje perspektywy zawodowe i zyskują szansę na zdobycie pracy, która będzie zgodna z ich pasją i zainteresowaniami.

Czego nauczysz się na kierunku Humanistyka w szkole. Polonistyczno-historyczne studia nauczycielskie?

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu dwóch kierunków studiów: polonistyki oraz historii. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach związanych z językiem polskim. Zagłębisz się w meandry językoznawstwa i poznasz zasady, jakimi rządzi się gramatyka.

Jednocześnie, będziesz miał szansę zaznajomić się z najwybitniejszymi dziełami rodzimej literatury dawnej i współczesnej. Na przedmiotach historycznych, skupisz się na rozwijaniu swojej wiedzy z zakresu następujących po sobie epok oraz najważniejszych wydarzeń, które miały niewątpliwy wpływ na kształt ówczesnego świata.

Zapoznasz się zarówno z historią narodową, jak i powszechną oraz zdobędziesz umiejętności analizowania i interpretowania źródeł historycznych. Ważnym punktem w programie studiów jest przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne, dzięki któremu będziesz mógł związać swoją przyszłość z pracą w oświacie. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas praktyk, które zrealizujesz w szkole podstawowej.

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu tych niezwykle innowacyjnych studiów będziesz miał kompleksową wiedzę z zakresu dwóch kierunków: historii i polonistyki. Dzięki przygotowaniu pedagogicznemu, przede wszystkim będziesz przygotowany do wykonywania zawodu nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego w publicznych i prywatnych szkołach podstawowych.

Uzyskane kompetencje polonistyczne umożliwią Ci podjęcie pracy w wydawnictwach, szkołach językowych czy redakcjach czasopism. Natomiast wiedza historyczna pomoże Ci znaleźć zatrudnienie w archiwach instytucji państwowych, branży turystycznej, a nawet w mediach. Ponadto, po ukończeniu studiów licencjackich na kierunku Humanistyka w szkole. Polonistyczno-historyczne studia nauczycielskie będziesz mógł kontynuować naukę na studiach magisterskich.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku Humanistyka w szkole. Polonistyczno-historyczne studia nauczycielskie powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u, geografii, matematyki, biologii, chemii, fizyki lub informatyki.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK HUMANISTYKA W SZKOLE. POLONISTYCZNO-HISTORYCZNE STUDIA NAUCZYCIELSKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   HUMANISTYKA W SZKOLE. POLONISTYCZNO-HISTORYCZNE STUDIA NAUCZYCIELSKIE - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku humanistyka w szkole. polonistyczno-historyczne studia nauczycielskie

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU HUMANISTYKA W SZKOLE. POLONISTYCZNO-HISTORYCZNE STUDIA NAUCZYCIELSKIE:

   • przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne
   • znajomość literatury polskiej dawnej i współczesnej
   • znajomość historii narodowej i powszechnej
   • wiedza językoznawcza
   • umiejętności praktyczne
   • umiejętność analizowania i interpretowania źródeł historycznych

   przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne znajomość literatury polskiej dawnej i współczesnej znajomość historii narodowej i powszechnej wiedza językoznawcza umiejętności praktyczne umiejętność analiz

   • nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w szkołach podstawowych
   • nauczyciel języka polskiego w szkołach podstawowych
   • szkoły językowe
   • archiwa instytucji państwowych
   • media
   • wydawnictwa
   • branża turystyczna
   • redakcje czasopism
   • JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWA

   Zobacz inne kierunki Historyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU HUMANISTYKA W SZKOLE. POLONISTYCZNO-HISTORYCZNE STUDIA NAUCZYCIELSKIE

   Komentarze (0)