Matematyka to kompleksowo opracowywany kierunek studiów, który, mimo że odznacza się tradycyjnością w kształceniu, nie stroni od nowoczesnych rozwiązań technologicznych.
Studenci zdobywają wszechstronną wiedzę i umiejętności z różnych działów matematyki. Dodatkowe kompetencje odnoszą się do popularnej we współczesnym świecie analizy i bezpieczeństwa danych oraz zastosowań matematyki w finansach.
Na studentów czeka szereg fascynujących specjalności, które pozwolą Ci rozwijać się w najbardziej interesującym zakresie. Między innymi możesz zdobyć wykształcenie dydaktyczne, które ułatwi Ci nauczanie matematyki w szkołach różnego typu.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Matematyka możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
Matematykę w Rzeszowie możesz studiować w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Studia licencjackie trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Kształcenie na studiach magisterskich trwa dwa lata (cztery semestry). Studia drugiego stopnia uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach licencjackich.
Studia matematyczne są prowadzone w trybie stacjonarnym. Studia dzienne na uczelniach publicznych odbywają się bezpłatnie w ich siedzibach. Zajęcia trwają w ciągu dnia od poniedziałku do piątku.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Dwuetapowe kształcenie matematyczne pozwala zdobyć rzetelne wykształcenie, które obejmuje różne działy matematyki (zarówno te podstawowe, jak i na poziomie zaawansowanym).
Studenci mają okazję rozwijać umiejętności analitycznego i syntetycznego myślenia, co z pewnością będzie użyteczne w przypadku próby rozwiązywania różnych praktycznych problemów, które wymagają stworzenia albo zaadaptowania modelu matematycznego.
Interdyscyplinarny kierunek umożliwi kształcenie obejmujące techniki informatyczne, co sprowadza się do stosowania zaawansowanych narzędzi informatycznych w trakcie rozwiązywania problemów matematycznych.
Studenci będą także w stanie posługiwać się językiem obcym na poziomie B2/B2+ Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.