Finanse i rachunkowość - Rzeszów

Finanse i rachunkowość - Rzeszów

Finanse i rachunkowość studia - Rzeszów

T. Harv Eker powiedział: „Nawyk zarządzania pieniędzmi jest ważniejszy niż ilość posiadanych pieniędzy.”, i te słowa idealnie wprowadzają nas w zakres wiedzy i umiejętności, który zdobywa się studiując Finanse i rachunkowość. Dziedzina ta odpowiada na wiele pytań, miedzy innymi, jak funkcjonują banki i instytucje finansowe, oraz na czym polega otwarta gospodarka rynkowa. A w którym mieście można zadawać pytania związane z tą dziedziną? W Rzeszowie.
Kierunek Finanse i rachunkowość w Rzeszowie zakłada nabycie umiejętności analizowania zjawisk gospodarczych i sytuacji ekonomiczno- finansowych jednostek gospodarczych. Studenci otrzymują wybór specjalności, w których mogą się doskonalić. Czekają na nich: Rachunkowość i podatki, Bankowość i rynki kapitałowe. 
Kierunek Finanse i rachunkowość w Rzeszowie to kierunek dla tych, którzy interesują się pieniądzem i wszystkim, co się z nim dzieje.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RZESZOWIE JEST KIERUNEK FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Kierunek finanse i rachunkowość możesz studiować na:

Wydział Ekonomii UR

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Finanse i rachunkowość w Rzeszowie?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Finanse i rachunkowość w Rzeszowie? Nie trudno odgadnąć, że za proces kwalifikacyjny odpowiada konkurs świadectw i nie trudno odgadnąć także, najważniejszym przedmiotem jest matematyka. Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni. Listy przedmiotów do zaliczenia w toku nauka bywają nie najkrótsze, a widnieją na nich, między innymi, takie zagadnienia jak: podstawy zarządzania, prawo gospodarcze, statystyka, audyt wewnętrzny, rynki finansowe, ubezpieczenia.
Studia na kierunku Finanse i rachunkowość  - Uniwersytet Rzeszowski

 

 

 

 

Jaka praca po studiach na kierunku Finanse i rachunkowość w Rzeszowie?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Finanse i rachunkowość w Rzeszowie? Absolwenci znajdą zatrudnienie w bankach, funduszach inwestycyjnych, firmach leasingowych, organizacjach społecznych.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Rzeszowie?

Podejmowanie decyzji o wyborze studiów czasem nie przychodzi z zakładaną lekkością. Nawet jeśli wybierzemy kierunek kształcenia, to możemy borykać się z problemem miejsca, w którym chcemy studiować. Jakie ma kierunek Finanse i rachunkowość w Rzeszowie opinie? Martyna, studentka Finansów i rachunkowości mówi:
„Zawsze się śmieję, że studiuję Finanse i rachunkowość bo lubię pieniądze. No, pewnym sensie to prawda. Ale ważniejsze jest to, że zawsze interesowało mnie co się z tymi pieniędzmi dzieje, jak one funkcjonują, działają i tak dalej. W Rzeszowie, na studiach, zaczęłam się tego wszystkiego dowiadywać.”
 

 

 


 

 

Studia na Wydziale Ekonomii

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI EKONOMICZNE I ADMINISTRACYJNE W RZESZOWIE

KIERUNKI EKONOMICZNE I ADMINISTRACYJNE W RZESZOWIE

Komentarze (0)