Bezpieczeństwo wewnętrzne - Radom

Bezpieczeństwo wewnętrzne - Radom

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w Radomiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Bezpieczeństwo wewnętrzne stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

18.01.2024

Bezpieczeństwo wewnętrzne – studia Radom 2024| woj. mazowieckie

Studia wojskowe w ostatnich czasach bardzo zyskały na popularności, zajmując wysokie miejsca w rankingach najchętniej wybieranych kierunków. Jako najistotniejszą przyczynę można podać wzrost świadomości społeczeństwa na temat czyhających zewsząd zagrożeń. Jeszcze kilka lat temu o metodach obrony w wypadku ataku terrorystycznego, podłożeniu ładunku wybuchowego pod budynek, w którym się aktualnie znajdujemy, czy nawet podczas napaści na ulicy, wiedziały jedynie służby mundurowe i osoby interesujące się militariami.

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w Radomiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Na szczęście działania zmierzające do zwiększenia świadomości społeczeństwa na opisywanej płaszczyźnie sprawiły, że niemal każdy przeciętny obywatel wie, jak zachować się w sytuacjach zagrażających. Jednak zapewnianie ludności efektywnej ochrony i poczucia bezpieczeństwa wymaga szczególnego wykształcenia i odbycia wielu kursów praktycznych.

Studia w Radomiu na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne to doskonała propozycja dla absolwentów szkół średnich, którzy chcieliby uzyskać szerokie, interdyscyplinarne wykształcenie, pozwalające na podjęcie niezwykle odpowiedzialnej pracy, dzięki której ewentualne niepokoje społeczne będą mogły zostać zwalczone.

 

Czego się nauczysz na studiach

Aby uczestnictwo w imprezach masowych oraz spacery po zmroku przestały kojarzyć się z ryzykiem utraty zdrowia lub życia, absolwenci Bezpieczeństwa wewnętrznego muszą uzyskać solidne wykształcenie kierunkowe. Program studiów został zaprojektowany w ten sposób, żeby przyszli absolwenci mogli poznać zagadnienia polityczne, prawne, socjologiczne oraz gospodarcze w trakcie trwania całego cyklu nauki. Oto niektóre przedmioty, które prawdopodobnie napotkasz na swojej drodze, jeżeli zdecydujesz się na wybór Bezpieczeństwa wewnętrznego:

  • prawo karne wykonawcze,
  • prawo celne,
  • czynności operacyjno-rozpoznawcze,
  • aspekty bezpieczeństwa gospodarczego,
  • ochrona bezpieczeństwa i pewności obrotu gospodarczego.

 

Dla kogo te studia

Uczelnie w Radomiu, które decydują się na wzięcie na swoje braki ogromnej odpowiedzialności polegającej na wykształceniu szeregu ludzi zdolnych do wdrażania szeroko pojętych działań w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa członkom społeczeństwa, decydują się na przyjęcie jedynie najlepszych. Niestety, mimo najszczerszych chęci, nie każdy kandydat będzie charakteryzował się predyspozycjami adekwatnymi do specyfiki zgłębianego kierunku.

Jeżeli jesteś odpowiedzialny i asertywny, posiadasz dużą wytrzymałość zarówno fizyczną, jak i psychiczną, zdajesz sobie sprawę z konsekwencji zaniedbania w kwestii ochrony państwa, a przede wszystkim chciałbyś podjąć ryzyko utraty zdrowia lub życia podczas służby, Bezpieczeństwo wewnętrzne z dużym prawdopodobieństwem okaże się najlepszym z możliwych wyborów.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne w Radomiu

Na niektóre kierunki studiów w Radomiu z ich definicji trudno się dostać. Bezpieczeństwo wewnętrzne jest jednym z nich. Złożone procedury rekrutacyjne pozwalają uczelniom osiągnąć pewność, że kształceni przez nich studenci będą w stanie wywiązać się z odpowiedzialnych obowiązków zawodowych. Jeśli rozważasz podjęcie opisywanego kierunku studiów, jak najwcześniej rozpocznij przygotowania do rozszerzonej matury z kilku następujących przedmiotów: matematyki, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego, historii, filozofii oraz języka polskiego. Wybierz egzamin z tych dziedzin, z których czujesz się najlepiej – tylko w ten sposób osiągniesz zadowalający wynik maturalny.

Warto upewnić się w aktualnych procedurach rekrutacyjnych tuż przed złożeniem kandydatury. Możesz w ten sposób uniknąć niepotrzebnego stresu. Aby poznać szczegółowe ustalenia, regulowane przez regulamin uczelni, zapoznaj się z jej stroną internetową.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Radomiu

W celu ułatwienia studentom przejścia przez cykl kształcenia, niektóre uczelnie umożliwiły podjęcie Bezpieczeństwa wewnętrznego stacjonarnie lub zaocznie. Pierwsza z opcji będzie wiązała się z dość potężną konkurencją – jest to zwykle wybór znacznej części kandydatów, którzy cenią sobie systematyczność zdobywanej wiedzy.

Studia niestacjonarne wybierają najczęściej osoby, które pracują na pełen etat lub planują rozpoczęcie pracy równolegle z kształceniem na wybranym kierunku. Mimo że tryb zaoczny gwarantuje wiele wolnego czasu w tygodniu, to podczas weekendowych zjazdów studenci muszą poradzić sobie z nauką obszernego, bardzo skoncentrowanego materiału. Jak się pewnie domyślasz, studia niestacjonarne narzucają opłaty semestralne.

Tryb kształcenia może ułatwić ci codzienne funkcjonowanie i określa jedynie sprawy organizacyjne. Niezależnie od tego, czy chcesz studiować dziennie, czy zaocznie, otrzymasz takie wykształcenie kierunkowe, które umożliwi ci podjęcie pracy zgodnej ze zdobytą wiedzą i umiejętnościami.

 

Program studiów

Głównym celem Bezpieczeństwa wewnętrznego jest gruntowne wykształcenie przyszłych absolwentów, dlatego program studiów zawiera wiele interdyscyplinarnych przedmiotów, których zakres obejmuje kwestie prawne, ekonomiczne, gospodarcze, społeczne oraz praktyczne umiejętności technik samoobrony, czy wdrażania konkretnych działań przeciwko napastnikom.

Dzięki kształceniu w ramach Bezpieczeństwa wewnętrznego dowiesz się ponadto, w jaki sposób w teorii detonować ładunki wybuchowe, zgłębisz podstawy kryminalistyki, dzięki której tajemnice zbrodni, z jakimi będziesz miał do czynienia nie będą nierozwiązywalne, poznasz również najczęściej stosowane techniki detektywistyczne, oparte między innymi na naukach społecznych takich jak psychologia oraz socjologia. Uczęszczając na wszystkie obowiązkowe zajęcia i wykłady osiągniesz pewność, że dzięki tobie jakość życia społeczeństwa diametralnie się polepszy.

Uczelnie w Radomiu - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu (Wydział Prawa i Administracji) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Radomiu

Pierwszy z dwóch cykli kształcenia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne ma charakter studiów licencjackich. Jeśli zdecydujesz się na podjęcie tego etapu kształcenia, twoja nauka zostanie rozłożona pomiędzy sześcioma semestrami edukacji, czyli w praktyce - trzema latami. Po ukończeniu tego cyklu, będziesz mógł postarać się o zatrudnienie w różnorakich placówkach, związanych bezpośrednio z tematyką ukończonej edukacji.

Studia drugiego stopnia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Radomiu będą czasowym uzupełnieniem poprzedniego etapu edukacji do pięciu lat. Czyli w praktyce licencjaci na ukończenie studiów magisterskich poświęcą dwa lata, a posiadane przez nich kompetencje prawdopodobnie istotnie się poszerzą.

Bezpieczeństwo wewnętrzne w Radomiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

Jaka praca po studiach na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Radomiu

Z pewnością rozpoczynając wybrany kierunek studiów, zastanawiałeś się, jakie perspektywy zawodowe zostaną ci zagwarantowane. Obawy związane z trudnością znalezienia stabilnej i dobrze płatnej pracy będą całkowicie bezzasadne w przypadku studiów na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne – interdyscyplinarność kształcenia i zapotrzebowanie na fachowców z opisywanej branży zagwarantuje ci pewność dobrego zatrudnienia.

Na absolwentów Bezpieczeństwa wewnętrznego będzie czekało zatrudnienie w służbach mundurowych, takich jak policja, straż miejska, straż graniczna, a dla oczekujących nagłych skoków adrenaliny i lubiących dyscyplinę, nawet płatna służba wojskowa.

Praca w sektorach administracji prywatnej i publicznej jest nieco mniej ekstremalnym, ale tak samo ważnym rodzajem zatrudnienia. Absolwenci Bezpieczeństwa wewnętrznego zdobędą zatrudnienie, dzięki któremu zadbają o ochronę danego terenu, podczas trwania imprez masowych i innego rodzaju przedsięwzięć, w których bierze udział duża grupa ludzi. Wybór, przed którym staniesz po ukończeniu opisywanego kierunku nie będzie należał do najłatwiejszych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne w Radomiu

Zanim ostatecznie zdecydujesz się, żeby aplikować na Bezpieczeństwo wewnętrzne w Radomiu, powinieneś zapoznać się ze specyfiką kształcenia i wymaganiami, które będziesz musiał spełnić. Tylko w ten sposób realnie ocenisz, czy twoja kandydatura ma sens – niestety coraz częściej zdarza się, że studenci wybierają dany kierunek bez odpowiednich predyspozycji osobistych.

Zatem jeśli upewnisz się, że Bezpieczeństwo wewnętrzne to kierunek, który chcesz studiować, podejdź do rozszerzonej matury z wiodących dla tych studiów przedmiotów. Źródłem dodatkowych i niezwykle cennych punktów będzie zdobycie tytułu finalisty lub laureata w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych – wówczas prawdopodobnie będziesz mógł podjąć dowolnie wybrany, istniejący kierunek kształcenia.

 

Proces rekrutacji

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia Bezpieczeństwa wewnętrznego jest odwiedzenie strony internetowej wybranej wcześniej uczelni. Po krótkim rozeznaniu w układzie witryny, powinieneś znaleźć zakładkę, dzięki której można zgłosić swoją kandydaturę. Sam proces rejestracji jest niezwykle prosty i intuicyjny – wpisujesz w odpowiednie rubryki tabeli swoje dane osobiste oraz uzyskane na maturze wyniki, a następnie uiszczasz opłatę rekrutacyjną w kwocie ustalonej wcześniej i czekasz na werdykt w sprawie zakwalifikowania kandydatów na studia.

 

Dokumenty

Składanie dokumentów o czasie podanym przez regulamin danej uczelni to ostatni etap rekrutacji, do którego przystąpią wyłącznie ci, których nazwiska znajdą się na liście przyjętych. Nie chcąc zostać skreślonym z tej listy, zostaniesz poproszony o dostarczenie teczki dokumentów, w której znajdzie się fotografia do legitymacji oraz kserokopie najważniejszych dokumentów, takich jak świadectwo maturalne lub dyplom ukończenia poprzedniego etapu studiów, dowód osobisty oraz formularz zgłoszeniowy pozyskany ze strony internetowej ośrodka akademickiego.

 

STUDIA W RADOMIU - ważne informacje

kierunki studiów w Radomiu

studia w Radomiu

 

BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE - ważne informacje

bezpieczeństwo wewnętrzne studia

bezpieczeństwo wewnętrzne studia online

zasady rekrutacji na studia

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Bezpieczeństwo wewnętrzne Radom studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Bezpieczeństwo wewnętrzne Radom studia stacjonarne

Bezpieczeństwo wewnętrzne Radom studia niestacjonarne

Bezpieczeństwo wewnętrzne w Radomiu

Popularne kierunki ochrona i bezpieczeństwo w Radomiu

Jakie opinie mają studia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Radomiu

Młody wiek i rozsądne decyzje, których nie będzie się żałować w przyszłości bardzo często nie idą w parze. Dlatego podczas wyboru przyszłego kierunku studiów, warto zasugerować się opiniami starszych kolegów.

Amelia, studentka pierwszego roku Bezpieczeństwa wewnętrznego w Radomiu, mówi:

„Kocham swój kraj i ludzi w nim żyjących. Dlatego moim marzeniem było zrobienie kroku w kierunku niesienia pomocy ludziom w niebezpieczeństwie. Wybrałam Bezpieczeństwo wewnętrzne w Radomiu i nie zmieniłabym tej decyzji za nic w świecie.”

 

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia wojskowe wybrać

Co zdawać na maturze

 

Pozostałe uczelnie w Radomiu na których jest kierunek BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia