Bezpieczeństwo wewnętrzne - studia online

Bezpieczeństwo wewnętrzne - studia online

Bezpieczeństwo wewnętrzne – studia online - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Żadne państwo nie miałoby możliwości dobrego funkcjonowania bez odpowiednio uregulowanej polityki obejmującej prawa i zasady dosięgające swoim zasięgiem każdego obywatela. Trudno wyobrazić sobie społeczeństwo aktywnie zaangażowane w losy swojego kraju, które nie ma zapewnionej prawnie uregulowanej ochrony życia ani mienia. Dlatego też bezpieczeństwo wewnętrzne odgrywa znaczącą rolę w perspektywie jednostki, jak i całego społeczeństwa. Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne - online podejmują problematykę ochrony interesów społeczeństwa danego państwa. W skład zadań, jakie stawiane są przed pracownikami sektora bezpieczeństwa wewnętrznego wchodzą ochrona informacji poufnych zarówno w zakresie fizycznej dokumentacji danych, jak i na drodze elektronicznej, a także zapewnienie ochrony obywateli przed zbrojnymi atakami na tle politycznym. Dla kogo studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne - online? przede wszystkim dla patrioty chcącego zapewnić ojczyźnie jak najlepszą ochronę na każdej płaszczyźnie. Ponieważ studia odbywają się w trybie online, do ich podjęcia konieczna jest doskonała organizacja czasu. Aplikant powinien mieć także dobrze ugruntowaną wiedzę z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. 

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne? Od strony teoretycznej nauczysz się klasyfikowania rodzajów terroryzmu na świecie i procedur, jakie należy podjąć w celach prewencyjnych. Kiedy jednak dojdzie do sytuacji bezpośredniego zagrożenia atakiem zbrojnym na kraj, będziesz wiedzieć jak zapewnić ochronę będącym w niebezpieczeństwie obywatelom. Dowiesz się jakie służby są odpowiedzialne za powoływanie wojska w celu odparcia ataku wroga oraz kiedy jest właściwy czas na zebranie zasobów militarnych kraju. Ponadto, nie będzie ci obcy sposób bezpiecznego przetwarzania tak zwanych danych wrażliwych zarówno na drodze elektronicznej, jak i w procesie rekrutacji na uczelnie, czy do pracy. Zrozumiesz, że za na naruszenie bezpieczeństwa i harmonii wewnątrz państwa nie odpowiada wyłącznie środowisko zewnętrzne – rozwijająca się wśród obywateli nienawiść względem innych narodowości, ras, czy mniejszości seksualnych przyczynia się do dezintegracji społeczeństwa i może wywołać wojny domowe. Jako, że system studiów zakłada naukę w trybie online, nauczysz się idealnej organizacji czasu.

 

Praca po studiach

Gdzie podejmiesz pracę po ukończeniu studiów na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne? Absolwenci tego kierunku znajdują zatrudnienie głównie w jednostkach samorządu terytorialnego. Jeśli jesteś zainteresowany służbami mundurowymi, z powodzeniem będziesz mógł aplikować do instytucji takich, jak straż pożarna, policja, wojsko czy służba ochrony pogranicza. Jeśli zawsze widziałeś siebie na stanowisku nauczyciela niejedna szkoła i uczelnia wyższa przyjmą cię z otwartymi ramionami. Podejmiesz zatrudnienie jako specjalista do spraw jakości i bezpieczeństwa, gdzie będziesz odpowiedzialny za aktualizowanie i archiwizowanie dokumentacji.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na bezpieczeństwo wewnętrzne – online należy wykazać świadectwo dojrzałości uprawniające do podjęcia studiów oraz opłacić czesne, którego wysokość różni się w zależności od uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE - STUDIA ONLINE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE - STUDIA ONLINE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Ochrona i bezpieczeństwo

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując bezpieczeństwo wewnętrzne – online

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • edukacji dla bezpieczeństwa
 • prewencji i profilaktyki na rzecz bezpieczeństwa
 • sposobów działania militariów Polski
 • detektywistyki
 • sportów walki
 • psychologii klinicznej
 • toksykologii sądowej

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE - STUDIA ONLINE STUDIA NIESTACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE - STUDIA ONLINE STUDIA I STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracować po kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne – studia online

Absolwent kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne – studia online znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • policji, straży miejskiej
 • służbie celnej, straży granicznej, służbie więziennej
 • Centrach Zarządzania Kryzysowego
 • Straży Pożarnej
 • Straży Ochrony Kolei
 • służbach specjalnych
 • instytucjach oświatowych

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE - STUDIA ONLINE

Komentarze (0)