Bezpieczeństwo wewnętrzne - studia online

Bezpieczeństwo wewnętrzne - studia online

Dodaj do ulubionych

Bezpieczeństwo wewnętrzne – studia online - kierunek studiów

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne - studia online to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne - studia online
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne - studia online rozpocznie się 4 maja 2022 r. i potrwa do 30 września 2022 r. | bezpieczeństwo wewnętrzne - studia online - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności bezpieczeństwo wewnętrzne - studia online możesz podjąć na 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie online | bezpieczeństwo wewnętrzne - studia online - uczelnie >

Opis kierunku

Chcesz poznać tajniki związane z bezpieczeństwem wewnętrznym i zależy ci na większej elastyczności w trakcie kształcenia? Wybierz studia online! Większość zajęć odbywać będzie się zdalnie, a studenci dostęp do materiałów dydaktycznych będą mieć po zalogowaniu do platform e-learningowych. Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne pomogą zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie obejmując zagadnienia związane z prawem, zarządzaniem kryzysowym czy nawet historią terroryzmu.

 

Specjalności

Współczesne studia z bezpieczeństwa wewnętrznego charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne - studia online: bezpieczeństwo instytucji z ochroną osób i mienia, obronność państwa, bezpieczeństwo systemu podatkowego, cyberbezpieczeństwo, taktyka i analityka czynności dowodowych.

 

Praca po studiach

A co po zakończeniu nauki? Absolwenci bezpieczeństwa wewnętrznego swoją karierę zawodową będą mogli rozwijać w instytucjach związanych z tym obszarem w sektorze publicznym. Mogą oni podejmować także aktywną współpracę z służbami mundurowymi lub też pracować dla prywatnych firm ochroniarskich.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na bezpieczeństwo wewnętrzne – online należy wykazać świadectwo dojrzałości uprawniające do podjęcia studiów oraz opłacić czesne, którego wysokość różni się w zależności od uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE - STUDIA ONLINE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Bezpieczeństwo wewnętrzne - studia online +

Filia w Jaśle stopień: (I), czas trwania: 3 lata,
tryb: online

Filia w Sieradzu stopień: (I), czas trwania: 3 lata,
tryb: online

Filia w Trzciance stopień: (I), czas trwania: 3 lata,
tryb: online

Filia w Wodzisławiu Śląskim stopień: (I), czas trwania: 3 lata,
tryb: online

Studia online AHE w Łodzi stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata,
tryb: online

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Bezpieczeństwo wewnętrzne - studia online stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: online

Bezpieczeństwo wewnętrzne - studia online - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne - studia online

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując bezpieczeństwo wewnętrzne – online

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne? Od strony teoretycznej nauczysz się klasyfikowania rodzajów terroryzmu na świecie i procedur, jakie należy podjąć w celach prewencyjnych. Kiedy jednak dojdzie do sytuacji bezpośredniego zagrożenia atakiem zbrojnym na kraj, będziesz wiedzieć jak zapewnić ochronę będącym w niebezpieczeństwie obywatelom.

Dowiesz się jakie służby są odpowiedzialne za powoływanie wojska w celu odparcia ataku wroga oraz kiedy jest właściwy czas na zebranie zasobów militarnych kraju. Ponadto, nie będzie ci obcy sposób bezpiecznego przetwarzania tak zwanych danych wrażliwych zarówno na drodze elektronicznej, jak i w procesie rekrutacji na uczelnie, czy do pracy.

Zrozumiesz, że za na naruszenie bezpieczeństwa i harmonii wewnątrz państwa nie odpowiada wyłącznie środowisko zewnętrzne – rozwijająca się wśród obywateli nienawiść względem innych narodowości, ras, czy mniejszości seksualnych przyczynia się do dezintegracji społeczeństwa i może wywołać wojny domowe. Jako, że system studiów zakłada naukę w trybie online, nauczysz się idealnej organizacji czasu.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • edukacji dla bezpieczeństwa
 • prewencji i profilaktyki na rzecz bezpieczeństwa
 • sposobów działania militariów Polski
 • detektywistyki
 • sportów walki
 • psychologii klinicznej
 • toksykologii sądowej

Jak wyglądają studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne – studia online?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne – studia online można realizować jedynie w trybie niestacjonarnym. W praktyce oznacza to, ze zajęcia będą odbywać się za pośrednictwem specjalistycznej platformy internetowej oraz podczas zjazdów w wybrane weekendy semestru.

 

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne - studia online możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

 • studia online

 

Aplikując na powyższe studia zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk społecznych i politycznych.

 


2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne – studia online będziesz miał okazję rozwinąć swoją wiedzę z obszaru nauk o zarządzaniu, nauk politycznych czy gospodarczych. Większość zajęć będziesz realizować za pomocą specjalnej platformy internetowej, na której znajdą się także dodatkowe materiały multimedialne i edukacyjne.

Program kształcenia zakłada także realziacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, między innymi takich jak:

 • obronność państwa
 • zarządzanie kryzysowe
 • bezpieczeństwo instytucji z ochroną osób i mienia

 

Ponadto, w czasie studiów dowiesz się więcej na temat bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego oraz różnorodnych zagrożeń wpływających wpływających na sytuację kraju.

 


3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne – studia online zdobędziesz cenne umiejętności praktyczne. Przede wszystkim, nauczysz się rozpoznawać i przeciwdziałać różnorodnym zagrożeniom wewnętrznym i zewnętrznym. Co więcej, poznasz techniki zarządzania kryzysowego.

Studenci wykształcą także kompetencje komunikacyjne i negocjacyjne oraz nauczą się formułowania komunikatów prasowych czy udzielania wywiadów na temat bezpieczeństwa państwa. Co więcej, dowiesz się w jaki sposób przechowywać, przetwarzać i gromadzić cenne informacje, w tym dane osobowe.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Żadne państwo nie miałoby możliwości dobrego funkcjonowania bez odpowiednio uregulowanej polityki obejmującej prawa i zasady dosięgające swoim zasięgiem każdego obywatela. Trudno wyobrazić sobie społeczeństwo aktywnie zaangażowane w losy swojego kraju, które nie ma zapewnionej prawnie uregulowanej ochrony życia ani mienia.

Dlatego też bezpieczeństwo wewnętrzne odgrywa znaczącą rolę w perspektywie jednostki, jak i całego społeczeństwa. Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne - online podejmują problematykę ochrony interesów społeczeństwa danego państwa

W skład zadań, jakie stawiane są przed pracownikami sektora bezpieczeństwa wewnętrznego wchodzą ochrona informacji poufnych zarówno w zakresie fizycznej dokumentacji danych, jak i na drodze elektronicznej, a także zapewnienie ochrony obywateli przed zbrojnymi atakami na tle politycznym.

Dla kogo studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne - online? przede wszystkim dla patrioty chcącego zapewnić ojczyźnie jak najlepszą ochronę na każdej płaszczyźnie. Ponieważ studia odbywają się w trybie online, do ich podjęcia konieczna jest doskonała organizacja czasu. Aplikant powinien mieć także dobrze ugruntowaną wiedzę z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. 

 

5. Gdzie studiować bezpieczeństwo wewnętrzne - studia online

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne - studia online:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne - studia online trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracować po kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne – studia online

Praca po studiach

Gdzie podejmiesz pracę po ukończeniu studiów na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne? Absolwenci tego kierunku znajdują zatrudnienie głównie w jednostkach samorządu terytorialnego. Jeśli jesteś zainteresowany służbami mundurowymi, z powodzeniem będziesz mógł aplikować do instytucji takich, jak straż pożarna, policja, wojsko czy służba ochrony pogranicza.

Jeśli zawsze widziałeś siebie na stanowisku nauczyciela niejedna szkoła i uczelnia wyższa przyjmą cię z otwartymi ramionami. Podejmiesz zatrudnienie jako specjalista do spraw jakości i bezpieczeństwa, gdzie będziesz odpowiedzialny za aktualizowanie i archiwizowanie dokumentacji.

 

Absolwent kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne – studia online znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • policji, straży miejskiej
 • służbie celnej, straży granicznej, służbie więziennej
 • Centrach Zarządzania Kryzysowego
 • Straży Pożarnej
 • Straży Ochrony Kolei
 • służbach specjalnych
 • instytucjach oświatowych

Zobacz inne kierunki Ochrona i bezpieczeństwo

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ochrona i bezpieczeństwo - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE - STUDIA ONLINE

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia