Bezpieczeństwo wewnętrzne - Łódź

Bezpieczeństwo wewnętrzne - Łódź

Bezpieczeństwo wewnętrzne - Łódź

Studia w Łodzi na kierunku

bezpieczeństwo wewnętrzne

Odkryj bezpieczeństwo wewnętrzne w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Bezpieczeństwo wewnętrzne studia Łódź| woj. łódzkie

Dla kogo te studia

Zagrożenie terrorystyczne, będące źródłem największych obaw znacznej części społeczeństwa na świecie, to nie jedyne niebezpieczeństwo, które może na nas czyhać na terytorium Polski. Zapewne słyszałeś o rozgłośnionych przez media sprawach, gdzie przypadkowi przechodnie zostali ugodzeni nożem przez nieznanego im napastnika, liczne gwałty mające miejsce nawet w biały dzień, kradzieże i rozboje – wszystko to jest przykrą codziennością dzisiejszych czasów.

Nie warto pomijać zagrożeń związanych z działalnością cyberprzestępców, którzy na każdym kroku wyłudzają dane pozwalające na kradzież niebotycznych sum pieniędzy. Wbrew pozorom na ich ataki nie są narażeni wyłącznie najbogatsi właściciele stron internetowych, czy działalności gospodarczej opartej na IT – najczęściej ofiarą pada przeciętny Kowalski, który przez nieuwagę kliknął link na poczcie elektronicznej, który uaktywnił odpowiednie działanie, którego konsekwencją było wyczyszczenie jego konta bankowego. Działalność ludzi pod wpływem środków psychoaktywnych i alkoholu, wrodzona agresja, choroby i zaburzenia psychiczne, a także przekonanie, że najlepiej iść, niestety dosłownie, po trupach do celu – wszystkie te czynniki wymuszają na władzach kraju wprowadzenie coraz to nowych i lepszych środków ostrożności, chroniących jak najlepiej obywateli.

 

Co po studiach

W związku z powyższym nikogo już chyba nie dziwi ogromne zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy na wykwalifikowanych absolwentów studiów na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne – dlatego jako przyszły student możesz mieć pewność, że i dla ciebie znajdzie się zatrudnienie doskonale dopasowane do twoich predyspozycji i zainteresowań. Uczelnie w Łodzi wyszły naprzeciw wspomnianym wcześniej zapotrzebowaniom, rozszerzając repertuar swoich kierunków o Bezpieczeństwo wewnętrzne. Obecnie studia te można podjąć na Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej oraz Społecznej Akademii Nauk.

W związku z tak szeroką możliwością wyboru, z pewnością każdy kandydat będzie w stanie dopasować przyszłą edukację do indywidualnych predyspozycji i zainteresowań. Studia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Łodzi to źródło cennej, w obliczu codziennych zagrożeń, wiedzy, której zgłębienie daje wiele możliwości zawodowych oraz gwarancję satysfakcjonującej gratyfikacji finansowej.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI JEST KIERUNEK BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne w Łodzi?

Wymagania rekrutacyjne na studia w Łodzi na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne mogą się różnić w zależności od wyboru uczelni oferującej możliwość ich podjęcia, w związku z tym należy pamiętać, aby na bieżąco sprawdzać ustalenia władz wybranej łódzkiej uczelni, aby proces rekrutacyjny nie był niemiłym zaskoczeniem.

Przedmiotami maturalnymi, które są wiodące w procesie rekrutacji na większości łódzkich uczelni, są wiedza o społeczeństwie, historia, język polski i język obcy – warto podejść na poważnie do egzaminu dojrzałości, ponieważ chętnych na podjęcie studiów na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Łodzi nie brakuje.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Harmonogram rekrutacji

Swoją przygodę z rekrutacją na studia na kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne warto zacząć od dokładnego prześledzenia harmonogramu rekrutacji. Obowiązuje on na każdej uczelni, może różnić się jednak szczegółowymi terminami. Trzon takiej rekrutacji pozostaje jednak bardzo zbliżony. Przyszli studenci mogą rejestrować się na wybrane przez siebie kierunki już na przełomie maja i kwietnia.

Trzeba jedynie pamiętać, że w przypadku rekrutacji na wszystkie kierunków studiów w Polsce nie obowiązuje kolejność zgłoszeń, lecz liczba punktów, jakie zostały uzyskane w procesie kwalifikacji. Studia w Łodzi na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne są coraz częściej wybierane przez absolwentów szkół średnich. Wyniki, kto znalazł się na listach osób przyjętych, ogłaszane są na ogół w połowie lipca, czyli niedługo po ogłoszeniu wyników maturalnych.

Uczelnie w Łodzi otwierają dodatkowe etapy rekrutacji na te kierunki studiów, na które nie zostały wypełnione limity miejsc. Kandydaci na studia mają zatem szansę dostać się na wybrane przez siebie kierunki nie tylko w sierpniu, lecz także we wrześniu. Pamiętaj jedynie o tym, by harmonogram rekrutacji śledzić szczegółowo na stronach internetowych uczelni.

Dokumenty rekrutacyjne

Jeżeli dostałeś się na studia w Łodzi na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, pamiętaj że do dziekanatu musisz dostarczyć zestaw niezbędnych dokumentów. Każda uczelnia indywidualnie ustala, jakie dokumenty przyszli studenci powinni dostarczyć w pierwszej kolejności. Można wyróżnić jedynie wspólny mianownik dokumentów, wśród których obligatoryjnie powinny się znaleźć:

 • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
 • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
 • aktualna fotografia;
 • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
 • różnego rodzaju podpisane umowy.

Pamiętaj, żeby szczegółowych informacji szukać na stronach internetowych konkretnych ośrodków akademickich. Jeżeli dokumenty nie zostaną dostarczone przez ciebie terminowo, zostaniesz skreślony z list osób przyjętych na studia.

Opłaty rekrutacyjne

Każda osoba, która rozpoczyna studia, musi liczyć się z tym, że będzie uiszczać opłatę rekrutacyjną. To jeden z wymogów, który obowiązuje na większości uczelni w Polsce. Opłaty rekrutacyjne wahają się od 85 do nawet 150 zł. Obejmują jeden lub pulę kierunków. Uczelnie w Łodzi określają swój indywidualny system, więc szczegóły śledź na stronach internetowych ośrodków akademickich. Pamiętaj jedynie, że opłaty rekrutacyjne wykonasz za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych. Potwierdzenie dokonania opłaty rekrutacyjnej będziesz musiał dostarczyć także do dziekanatu wybranej przez siebie uczelni.

Przedmioty kwalifikacyjne

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne są dość interdyscyplinarne i w siatce kształcenia znajduje się wiele zróżnicowanych zagadnień z wielu, często odmiennych, dyscyplin. Wśród przedmiotów, które zdawać będziesz podczas egzaminów maturalnych, mogą się zatem znaleźć przykładowo: historia, WOS, język polski, geografia, matematyka, wybrany język obcy nowożytni, czy nawet filozofia. Pamiętaj, by część wybranych przez siebie przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym. To uatrakcyjni Twoją kandydaturę.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych

Wewnętrzne przeliczniki punktów kwalifikacyjnych zostają indywidualnie przygotowane przez każdą uczelnię w Polsce. To, jak wyglądać będzie ostateczna liczba punktów uzyskana przez kandydata, zależy od tego, jakie przedmioty zdawał podczas egzaminów maturalnych. Liczy się przede wszystkim to, czy znajdowały się one pośród wymogów rekrutacyjnych. W przeliczniku punktów uwzględniany jest jeszcze poziom zdawanego przedmiotu – podstawowy lub rozszerzony. Warto, abyś z przelicznikiem punktów kwalifikacyjnych zapoznał się odpowiednio wcześnie, dzięki temu odpowiednio wcześnie będziesz mógł się dobrze przygotować do egzaminów.

Olimpiady oraz konkursy

Jeżeli zaliczysz się do grona ambitnych uczniów, którzy nie boją się poszerzania swojej wiedza, a w kręgu twoich zainteresowań znajdują się zagadnienia społeczno-prawne, możesz śmiało pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To propozycja jedynie dla najzdolniejszych, jest jednak o co walczyć. Laureaci oraz finaliści olimpiad znajdują się na listach osób przyjętych poza kolejnością. Także jeżeli rozważasz studia w Łodzi na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, to pomyśl także o wzięciu udziału w olimpiadach takich jak:

 • Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie;
 • Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym;
 • Olimpiada Policyjna;
 • Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

Jak wyglądają studia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Łodzi?

Żeby znaleźć odpowiedź na pytanie, jak wyglądają studia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Łodzi, należy najpierw uświadomić sobie fakt, że specyfika prowadzenia zajęć oraz samej podstawy programowej, przewidzianej przez władze poszczególnych wydziałów, w dużej mierze zależą od konkretnej łódzkiej uczelni.

Obecnie studia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Łodzi można podjąć na:

 • Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu,
 • Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej
 • Społecznej Akademii Nauk.

Pomimo niuansów w zakresie przyswajanej przez studentów wiedzy w trakcie nauki na tym kierunku, efekty kształcenia są zbliżone i uprawniają do podjęcia identycznych zawodów w przyszłości.

 

Czego nauczysz się podczas studiów

Absolwent pupularnego kierunku studiów w Łodzi będzie dysponował pogłębioną wiedzą w zakresie funkcjonowania służb publicznych i urzędników państwowych, aby jak najlepiej zrozumieć system ochrony, który panuje w Polsce. W trakcie zajęć warsztatowych z kryminalistyki, uznawanych przez większośc studentów Bezpieczeństwa wewnętrznego za najciekawsze, poznasz metody zbierania, gromadzenia oraz analizowania dowodów z miejsc przestępstwa. Zapoznasz się z nowoczesnymi technikami kryminologicznymi oraz obsługą podstawowych sprzętów do badania zgromadzonych próbek.

Podstawy psychologii dadzą ci niezbędną dla zrozumienia motywów działania jednostek oraz grup przestępczych wiedzę, dzięki której będziesz w stanie lepiej przewidzieć ich kolejne kroki, a tym samym odpowienio wcześnie zareagować, zapewniając społeczeństwu dostateczną ochronę.

W obecnych czasach temat cyberprzestępczości jest niezwykle powszechny, w związku z czym będziesz musiał bardzo zagłębić się w ten temat. Poznasz metody zwalczania tego rodzaju przewinień oraz minimalizowania ich skutków. Wiedza, którą będziesz musiał zgłębić w trakcie studiów na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Łodzi bez wątpienia nie należy do najprostszych, jednak możesz mieć pewność, że sama edukacja będzie doskonałą przygodą do lepszego zrozumienia otaczającego cię świata.

 

Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE ŁÓDŹ STUDIA STACJONARNE

BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE ŁÓDŹ STUDIA ZAOCZNE

 

bezpieczeństwo wewnętrzne studia w Łodzi

 

Ile trwają studia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Łodzi?

Zgodnie z odgórnym rozporządzeniem Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego, studia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne można podjąć w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, w ramach studiów zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia.

Studia pierwszego stopnia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Łodzi trwają sześć semestrów, a ich absolwent po tym czasie może pochwalić się tytułem licencjata. Chcący kontynuować naukę na magisterskich studiach drugiego stopnia, będą musieli się przygotować na dodatkowe cztery semestry pogłębiające ich późniejsze możliwości zawodowe.

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne w Łodzi?

Przyszły aplikant na jakiekolwiek studia powinien najpierw zastanowić się, jakie przedmioty maturalne umożliwią mu dobry start na wybranej uczelni oraz jak będzie wyglądała edukacja na danym kierunku. Jest to szczególnie ważne w perspektywie dobrego dopasowania siatki studiów do własnych zainteresowań i predyspozycji.

Podobna sytuacja dotyczy studiów na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Łodzi – warto przygotować się do egzaminu maturalnego odpowiednio wcześnie, ponieważ kierunek ten należy do najbardziej obleganych, a rok rocznie liczba kandydatów przewyższa liczbę dostępnych miejsc, jakie przewidziały władze uczelni dla przyszłych studentów.

 

Wymagania na studia I i II stopnia

Przedmiotami wiodącymi w procesie rekrutacji na studia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Łodzi są wiedza o społeczeństwie, historia, język polski oraz język obcy nowożytny, a dobre wyniki maturalne z tych właśnie przedmiotów są gwarancją znalezienia swojego nazwiska na liście przyszłych studentów.

Dla kandydatów chcących kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Łodzi, biletem wstępu będą oceny uzyskane na dyplomie ukończenia poprzedniego etapu edukacji. Kiedy już poznasz wyniki egzaminu dojrzałości i uznasz, że są one wystarczające, aby mieć realne szanse na zasilenia grona studentów kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Łodzi, pierwszym krokiem w procesie aplikacyjnym będzie wypełnienie formularza o uzyskane wyniki oraz dane osobowe i wydrukowanie dokumentu.

Będziesz potrzebował również fotografii o wymiarach 35X45mm, która znajdzie się na twojej legitymacji studenckiej. Zdjęcie wraz z kserokopią świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, w przypadku aplikacji na studia magisterskie, oraz wspomniany wcześniej formularz aplikacyjny należy donieść w określonym przez władze uczelni terminie do dziekanatu. Prawda, że proste?

zasady rekrutacji na studia

 

bezpieczeństwo wewnętrzne łódź studia

 

Jaka praca po studiach na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Łodzi?

Przed każdym absolwentem studiów na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Łodzi, niezależnie od tego, jakiej łódzkiej uczelni postanowił powierzyć swoją edukację, stanie szansa na podjęcie pracy, dzięki której będzie miał realny wpływ na kształtowanie bezpieczeństwa swojego kraju.

Jeśli zależy ci na tak zwanej pracy w terenie, nie boisz się nagłych skoków adrenaliny i marzysz o schwytaniu nieuchwytnych do tej pory przestępców, praca w policji i straży miejskiej będzie stworzona dla ciebie. Odpowiednie przeszkolenie w zakresie sprawności fizycznej, które zagwarantują ci studia, oraz szereg niezbędnych kompetencji pozwoli ci na podjęcie próby poprawienia społecznego przekonania na temat skuteczności polskiej policji. Dla absolwentów Bezpieczeństwa wewnętrznego w Łodzi, którzy chcieliby sprawować piecze nad poprawnym funkcjonowaniem społeczeństwa i zapewnieniem rodakom należytej ochrony zza biurka, szeroko otworzy się furtka do pracy w administracji publicznej.

Jak wiadomo, od bezpośredniej ochrony zawsze lepsza jest prewencja, dlatego abiturienci studiów na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Łodzi doskonale odnajdą się w instytucjach podejmujących działania w zakresie edukacji dla bezpieczeństwa oraz wszelkiego rodzaju placówkach oświatowych, aby uświadamiać najmłodszych o szeroko pojętych zagrożeniach wypływających z życia w społeczeństwie.

Dla zdolnych do błyskawicznego podejmowania istotnych dla życia jednostki decyzji oraz pracy pod ogromną presją czasu, po ukończeniu studiów na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Łodzi, zaistnieje możliwość zatrudnienia się w Centrach Zarządzania Kryzysowego.

Ponadto jako absolwent tego kierunku z powodzeniem znajdziesz pracę w Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei, Służbie Więziennej, Straży Granicznej oraz Służbie Celnej. Spektrum możliwości zawodowych oferowanych przez studia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Łodzi jest dosyć szerokie, a ostateczna decyzja w kwestii wyboru pracy będzie zależała tylko i wyłącznie od ciebie.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Łodzi?

Wciąż zastanawiasz się, czy wybór studiów na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Łodzi będzie najlepszym z możliwych?

 

Krystian, student pierwszego roku Bezpieczeństwa wewnętrznego w Łodzi, mówi:

„Od zawsze myślałem o podjęciu studiów na tym kierunku. Nie pytajcie dlaczego – sam nie wiem! Wiem natomiast jedno – gdybym stanął przed możliwością powtórnego wyboru mojej ścieżki edukacyjnej, niczego bym nie zmienił. Mam nadzieję, że dalsza nauka na tym kierunku będzie równie satysfakcjonująca.”

KIERUNKI OCHRONA I BEZPIECZEŃSTWO W ŁODZI

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)