INFORMATYKA I SYSTEMY INFORMACYJNE studia – kierunek studiów
Studia na kierunku informatyka i systemy informacyjne to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).
Studia na kierunku informatyka i systemy informacyjne |
Rok akademicki |
2023/2024 |
Forma studiów |
stacjonarne |
Poziom studiów |
studia I i II stopnia |
Czas trwania |
3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku lub 2 lata (studia II stopnia) |
Terminy rekrutacji
Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku informatyka i systemy informacyjne rozpocznie się 5 czerwca 2023 r. i potrwa do 28 sierpnia 2023 r. | informatyka i systemy informacyjne - terminy rekrutacji >
Uczelnie
Studia na kierunku lub specjalności informatyka i systemy informacyjne możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | informatyka i systemy informacyjne - uczelnie >
Opis kierunku
W trakcie studiów na kierunku informatyka i systemy informacyjne studenci zdobędą wiedzę z zakresu matematyki, informatyki, algebry, matematyki dyskretnej oraz architektury systemów komputerowych. Ponadto nauczą się formułowania i rozwiązywania zadań informatycznych, stosowania modeli matematycznych, tworzenia baz danych oraz programowania. Co więcej poznają zasady obsługi nowoczesnych narzędzi i programów informatycznych, a także wykonywania analizy matematycznej.
Specjalności
Współczesne studia z informatyki i systemów informacyjnych charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku informatyka i systemy informacyjne: metody sztucznej inteligencji (msi), projektowanie systemów cad/cam (cc).
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku informatyka i systemy informacyjne najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, informatyka, język obcy, matematyka.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie w zawodzie programisty, administratora sieci informatycznych, analityka komputerowego oraz projektanta strom informatycznych. Dobrym rozwiązaniem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej.
WYMAGANIA REKRUTACYJNE
Studia informatyczne od lat znajdują się w czołówce najpopularniejszych kierunków. Ze względu na dużą liczbę chętnych, kandydaci na kierunek informatyka i systemy informacyjne powinni odpowiednio wcześniej zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi określonymi przez daną uczelnie wyższą.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku informatyka i systemy informacyjne to:
-
biologia,
-
chemia,
-
fizyka,
-
informatyka,
-
język obcy,
-
matematyka.
W przypadku studiów drugiego stopnia konieczne jest przedstawienie dyplomu ukończenia studiów wyższych.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.