Zarządzanie informacją - Kraków

Zarządzanie informacją - Kraków

Zarządzanie informacją - Kraków

Studia w Krakowie

zarządzanie informacją

Odkryj kierunek zarządzanie informacją w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Zarządzanie informacją - studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Zarządzanie informacją w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

Studia na kierunku zarządzanie informacją w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku zarządzanie informacją w Krakowie rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 14 lipca 2023 r. | Zarządzanie informacją Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie zarządzenie informacją możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Zarządzania i Komunikacji UJ) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Akademii Ignatianum w Krakowie. 
 

Opis kierunku

Ponoć informacja rządzi światem. A jak informacją zarządzać? Tego można dowiedzieć się, wybierając ten kierunek studiów. Program związany jest z zagadnieniami z dziedzin m.in. mediów, czy komunikacją społeczną. Studenci mają okazję, by zrozumieć społeczny, historyczny i kulturowy kontekst zarządzania informacją oraz nauczyć się, w jaki sposób poszukiwać i opracowywać zdobyte informacje.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Osoby, które ukończyły studia, mogą rozwijać swoją karierę w zawodach researchera, czy analityka informacji. Absolwenci mogą również szukać pracy w przedsiębiorstwach finansowych, czy firmach informatycznych.

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie informacją - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek ZARZĄDZANIE INFORMACJĄ

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Zarządzanie informacją stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Uczelnie, gdzie zarządzanie informacją jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Ignatianum w Krakowie

Akademia Ignatianum w Krakowie

Zarządzanie i nowe technologie w sferze publicznej stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie i nowe technologie w sferze publicznej

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zarządzanie informacją w Krakowie?

Aby dostać się na Zarządzanie informacją, należy uzyskać odpowiednio wysokie wyniki maturalne, które pozwolą na uzyskanie wystarczająco wysokiego wyniku punktowego. Matematyka, język angielski, informatyka oraz wiedza o społeczeństwie to kierunki, do których powinieneś przyłożyć się najbardziej.

Procedury mogą się różnić w zależności od uczelni oraz ulegać zmianom w czasie, dlatego aby być na bieżąco, śledź stronę internetową wybranej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie informacją w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE INFORMACJĄ?

 

W dobie dynamicznego rozwoju techniki, a co za tym idzie, rozpowszechnionego dostępu do mediów, każdy z nas każdego dnia jest zasypywany ogromną dozą informacji. Zapewne niewielu z nas wie, że wszelkie informacje, jakie podajemy w celu zarejestrowania się na jakimkolwiek portalu internetowym, mogą być na wagę złota dla ludzi mijających się z uczciwością. Studia zarządzanie, których głównym tematem zainteresowania są właśnie informacje, edukują studentów w zakresie sterowania przebiegiem procesów informacyjnych, ich optymalizację oraz właściwym zarządzaniem treściami informacyjnymi.

Wybierając studia w Krakowie, wybierasz możliwość zdobycia wszechstronnego wykształcenia kierunkowego w otoczeniu miasta polskich królów. Niektóre uczelnie w Krakowie chcą dodatkowo polepszyć komfort studiowania przyszłym kandydatom, dlatego kierunki takie jak na przykład Zarządzanie informacją możesz podjąć w ramach trybu stacjonarnego oraz zaocznego – w zależności od osobistych preferencji, dotyczących organizacji swojego czasu.

Zarządzanie informacją w Krakowie najczęściej jest wybierane przez ludzi o wysoko rozwiniętych kompetencjach menedżerskich, które chcieliby nieustannie rozwijać. I właśnie do nich w głównej mierze kierowana jest siatka studiów. Jeżeli myślisz o podjęciu tego kierunku studiów, powinieneś zastanowić się, czy obejmowanie pozycji lidera w pracach zespołowych nigdy nie sprawiało ci trudności, potrafisz organizować własny czas oraz przestrzeń wokół siebie, posiadasz wszechstronne zainteresowania z pogranicza prawa, ekonomii oraz nauk społecznych i humanistycznych, to zdecydowanie powinieneś rozważyć aplikację na Zarządzanie informacją w Krakowie – wybór ten prawdopodobnie okaże się strzałem w dziesiątkę.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku zarządzanie informacją możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie informacją w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci Zarządzania informacją w Krakowie:

 • uczą się organizacji systemów zarządzania, które są bezpośrednio powiązane z szeroko rozumianymi informacjami
 • poznają socjologiczne i psychologiczne zachowania konsumentów, aby móc je w lepszym stopniu przewidywać i we właściwy sposób reagować
 • dowiadują się nieco o działaniu najważniejszych programów komputerowych, pomagających w sprawnej organizacji i gromadzeniu informacji

 

Także nabywają szerokie kompetencje interpersonalne, które istotnie wpływają na komfort komunikacji z konsumentami.

Ile trwają studia na kierunku zarządzanie informacją w Krakowie?

Studia na kierunku Zarządzanie informacją w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Zarządzanie informacją w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE INFORMACJĄ?

Niektóre kierunki studiów w Krakowie są wybierane przez szerokie grono przyszłych studentów ze względu na pragmatyczność edukacji oraz szansę na zdobycie dobrego zatrudnienia. Zarządzanie informacją może być doskonałym przykładem studiów, dzięki którym absolwenci zyskają szansę na zatrudnienie w wielu placówkach, oferujących dogodne warunki. Absolwenci są przygotowani do zarządzania informacją, jej analizy, przetwarzania oraz gromadzenia w przedsiębiorstwach finansowych i międzynarodowych korporacjach. Mogą również podjąć pracę w:

 • firmach informatycznych
 • własnej działalności gospodarczej 
 • wielu innych pragmatycznych placówkach

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie informacją w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Akademii Ignatianum w Krakowie.

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie informacją w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek zarządzanie informacją:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Ignatianum w Krakowie stacjonarne studia I stopnia więcej
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Zarządzanie informacją w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie informacją Kraków studia i stopnia

Zarządzanie informacją Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie informacją Kraków studia stacjonarne

Kierunki zarządzanie i marketing w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

Studia na Wydziale Zarządzania i Komunikacj Społecznej UJ

Studia na Wydziale Rolniczo-Ekonomiczny UR 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Zarządzanie informacją w miastach

Nadchodzące wydarzenia

 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie