Dietetyka studia II stopnia - Lublin

Dietetyka studia II stopnia - Lublin

Dietetyka studia II stopnia - Lublin

Studia II stopnia w Lublinie

dietetyka

Odkryj dietetyka w Lublinie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Dietetyka studia II stopnia Lublin 2021 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Dietetyka w Lublinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Dietetyka studia II stopnia - Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek dietetyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Jednostka prowadząca

Dietetyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Jednostka prowadząca

Dietetyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek dietetyka

Aby dostać się na studia w Lublinie na kierunku dietetyka drugiego stopnia, należy posiadać dyplom potwierdzający ukończenie kształcenia na pierwszym stopniu tego bądź pokrewnego kierunku.

Ocena uzyskana na dyplomie studiów licencjackich może okazać się cenna w przypadku dużej liczby chętnych aplikujących na dietetykę, a z uwagi na popularność tego kierunku, jest to wysoce prawdopodobne.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Dietetyka w Lublinie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dietetyka w Lublinie

Studia I stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DIETETYKA?

 

Bez wątpienia żyjemy w czasach propagowania zdrowego trybu życia, a więc właściwej aktywności fizycznej oraz przede wszystkim zdrowego, zbilansowanego żywienia, dzięki któremu polepsza się nie tylko codzienne samopoczucie, ale również zawodowa efektywność, a długość życia ulega statystycznemu wydłużeniu. Pomimo panującej mody wielu ludzi ulega pokusom fast foodów i spędzania większości wolnego czasu na kanapie przed telewizorem, ryzykując otyłością, chorobami układu krążenia i nowotworami. W perspektywie zaoferowania społeczeństwu profesjonalnej pomocy w zakresie układania jadłospisu dopasowanego do indywidualnych potrzeb, zadbaniu o prawidłową masę ciała oraz wsparcie merytoryczne, praca dietetyków okazuje się nieoceniona.

Studia medyczne na kierunku dietetyka należą obecnie do najchętniej podejmowanych dziedzin kształcenia wyższego. Dla osób posiadających kwalifikacje potwierdzone tytułem licencjata, powstały studia drugiego stopnia. Jeśli pragniesz poszerzać posiadane kompetencje, aspirujesz do miana eksperta w dziedzinie dietetyki, a ponadto nie pozostajesz obojętny na zawodowe zapotrzebowanie na dietetyków, bez wahania podejmij ten kierunek!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku dietetyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku ekonomia w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają od 3 do 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Program kształcenia, jaki proponują przyszłym studentom poszczególne uczelnie w Lublinie, zazwyczaj odpowiada zarówno na zainteresowanie zgłębianiem tematycznej wiedzy i umiejętności, jak również potrzeby wymagającego, międzynarodowego rynku pracy. Dlatego siatka edukacyjna na dietetyce może okazać się rozbudowana. Podczas kształcenia:

 • wzbogacisz posiadaną już wiedzę o organizmie człowieka, jego fizjologii, anatomii
 • wpływ poszczególnych składników żywności na funkcje metaboliczne również nie zostanie pominięty
 • rozwiniesz kompetencje interpersonalne, aby być dla przyszłych klientów wsparciem psychologicznym w walce z otyłością, niedowagą, czy ze złymi nawykami żywieniowymi

Ile trwają studia II stopnia na kierunku dietetyka w Lublinie?

Studia na kierunku Dietetyka w Lublinie, w zależności od typu studiów trwają od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Medyczne kierunki studiów w Lublinie, jak na przykład dietetyka drugiego stopnia, składają się z czterech dokładnie opracowanych i przemyślanych semestrów kształcenia, służących wykwalifikowaniu grona ekspertów. Na uzyskanie tytułu magistra dietetyki będziesz potrzebował dwóch lat.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DIETETYKA?

Ze względu na ogromne zapotrzebowanie na dietetyków, a zwłaszcza tych, którzy mogą pochwalić się tytułem magistra, jako absolwent drugiego stopnia tych niezwykle pragmatycznych studiów, najpewniej nie będziesz miał problemów ze znalezieniem odpowiedniego dla siebie stanowiska. Dietetycy mogą zatrudnić się w:

 • poradniach żywieniowych
 • własnym gabinecie dietetycznym, jeżeli założą działalność gospodarczą
 • niektórych jednostkach administracyjnych
 • laboratoriach zajmujących się testowaniem żywności
 • ośrodkach badawczo-rozwojowych
 • uczelniach wyższych na stanowisku wykładowcy
 • przychodniach zdrowotnych
 • jednostkach związanych z szerzeniem profilaktyki związanej ze zdrowym odżywianiem

 

Jak widzisz, możliwości jest na tyle dużo, że znalezienie tej właściwej nie powinno okazać się trudne.

Gdzie studiować na kierunku dietetyka (studia II stopnia) w Lublinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek dietetyka (studia II stopnia) w Lublinie

 • Uniwersytet Medyczny w Lublinie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

 

Kierunki medyczne w Lublinie

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W LUBLINIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK DIETETYKA

Komentarze (0)