Fizjoterapia studia jednolite magisterskie - Gdańsk

Fizjoterapia studia jednolite magisterskie - Gdańsk

Studia na kierunku fizjoterapia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
jednolite
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku

Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku

Fizjoterapia stopień: (jednolite) , czas trwania: 5 lat ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

Fizjoterapia stopień: (jednolite) , czas trwania: 5 lat ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku

Fizjoterapia stopień: (jednolite) , czas trwania: 5 lat ,
forma: stacjonarne

Gdański Uniwersytet Medyczny

Fizjoterapia stopień: (jednolite) , czas trwania: 5 lat ,
forma: stacjonarne

30.10.2024

Fizjoterapia studia jednolite magisterskie Gdańsk | woj. pomorskie

Fizjoterapia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) to 5-letnie studia jednolite magisterskie. Studia można podjąć na 4 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej. 

Fizjoterapia studia jednolite magisterskie - Gdańsk
Studia na kierunku fizjoterapia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Opis kierunku

Fizjoterapia to kierunek, na którym studenci zdobywają zaawansowaną wiedzę na temat funkcjonowania ciała. Program studiów obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne, podczas których przyszli absolwenci zdobywają umiejętności niezbędne do leczenia zaburzeń układu ruchu. Studenci fizjoterapii zdobywają doświadczenie w pracy m.in. z osobami starszymi, kobietami w ciąży oraz dziećmi.

Fizjoterapeuci mają wiele możliwości zawodowych. Mogą pracować w miejscach zajmujących się opieką zdrowotną takich jak: szpitale, uzdrowiska czy hospicja. Absolwenci fizjoterapii często znajdują zatrudnienie w klubach sportowych, na siłowniach oraz w klinikach odnowy biologicznej. Umiejętności zdobyte w trakcie studiów pozwalają także na prowadzenie własnej działalności.

 

Uczelnie

W Trójmieście fizjoterapię (studia jednolite magisterskie) możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznychAkademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku, Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku, Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku.

 

Jakie są wymagania na jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia w Gdańsku

Jeśli myślisz o studiach medycznych w zakresie fizjoterapii, musisz spełnić określone wymagania kwalifikacyjne. W przypadku uczelni publicznych wszyscy maturzyści muszą zdawać takie przedmioty jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny.

W procesie rekrutacji na studia na kierunku fizjoterapia w Trójmieście najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • biologia,
  • chemia, 
  • język obcy

Uczelnie prywatne oczekują od kandydatów złożenia wymaganych dokumentów we wskazanym terminie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FIZJOTERAPIA?

Fizjoterapia to kierunek, który zyskuje na znaczeniu we współczesnym świecie. Ludzie borykają się z niepełnosprawnością, a także różnego typu schorzeniami, które utrudniają im prawidłowe funkcjonowanie w życiu codziennym. Zdrowy duch w zdrowym ciele zapewnia nam komfort działanie w rzeczywistości i pozwala realizować się zawodowo i prywatnie.

Od kandydatów wymaga się predyspozycji manualnych, a także zainteresowania naukami ścisłymi. Musisz być odporny na sytuacje stresujące i być gotowy na to, że nie każda fizjoterapia przynosi oczekiwane rezultaty. Działanie w tym zakresie jest wynikiem współpracy, dlatego bardzo ważne są komunikatywność oraz empatia. Studia medyczne są przeznaczone dla pasjonatów i ludzi z poczuciem misji, którzy chcą ratować życie i dbać o zdrowie innych ludzi.

 

Typ i tryb studiów


Studia na kierunku fizjoterapia możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku fizjoterapia w Trójmieście realizowane są zarówno w ramach jednolitych studiów magisterskich, które trwają pięć lat.

Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Wykonywanie zabiegów fizjoterapeutycznych, prowadzenie działań fizjoprofilaktycznych bądź popularyzowanie zachowań prozdrowotnych, które mają zapobiegać niepełnosprawności, wymagają odpowiednich kompetencji i wiedzy, dlatego uczelnie w Gdańsku kompleksowo opracowały program kształcenia dla kierunku fizjoterapia. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak:

  • fizjoterapia ogólna
  • kinezyterapia
  • fizykoterapia
  • masaż leczniczy
  • terapia manualna
  • fizjoterapia w ortopedii, neurologii, reumatologii, onkologii
  • fizjoterapia w chorobach wewnętrznych
  • anatomia

W trakcie zajęć będziesz miał/a okazję zdobyć potrzebne informacje na temat tego, jak utrzymać ciało w zdrowiu, w jaki sposób pracować z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, jakie metody leczenia podjąć w przypadku postępujących chorób.

 

Gdzie studiować na kierunku fizjoterapia w Trójmieście

Kierunek fizjoterapia (studia jednolite magisterskie) - uczelnie w Trójmieście:

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek fizjoterapia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku (Wydział Kultury Fizycznej) stacjonarne jednolite więcej
Gdański Uniwersytet Medyczny (Wydział Nauk o Zdrowiu z Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej) stacjonarne jednolite więcej
Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku fizjoterapia w Trójmieście, w zależności od typu studiów trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunki studiów w Gdańsku takie jak fizjoterapia trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Fizjoterapię możesz realizować w trakcie jednolitych studiów magisterskich, a ich ukończenie gwarantuje Ci dyplom magistra oraz umożliwia rozpoczęcie kariery zawodowej bądź kontynuowanie kształcenia na kursach lub studiach podyplomowych.

Fizjoterapia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FIZJOTERAPIA?

Ukończenie fizjoterapii uprawnia absolwentów do podjęcia pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi. Zatrudniani są między innymi w publicznych i niepublicznych placówkach ochrony zdrowia, na przykład w szpitalach o różnym profilu, specjalistycznych przychodniach, poradniach rehabilitacyjnych i gabinetach fizjoterapeutycznych, uzdrowiskach, przychodniach wielospecjalistycznych.

Studia w Gdańsku dają bardzo wiele możliwości zatrudnienia, chociażby w:

  • ośrodkach rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczych
  • ośrodkach gimnastyki korekcyjnej dla dzieci szkolnych i przedszkolnych
  • zakładach pracy chronionej i warsztatach terapii zajęciowej
  • publicznych i niepublicznych placówkach, które prowadzą działalność w zakresie niepełnosprawności
  • placówkach sportowych (klubowe gabinety odnowy biologicznej, przychodnie sportowo-lekarskie i centralne ośrodki sportu)

 

Absolwenci pracują również w podmiotach gospodarczych, które prowadzą działalność prozdrowotną, takich jak ogniska TKKF, ośrodki i gabinety odnowy biologicznej, gabinety masażu, centra fitness, wellness i spa.

Aktualności rekrutacyjne

komentarze (0)