Logistyka studia II stopnia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Logistyka studia II stopnia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Logistyka studia II stopnia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia II stopnia w Trójmieście

logistyka

Odkryj logistykę w Trójmieście i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Logistyka studia II stopnia Trójmiasto | woj. pomorskie

Studia na kierunku logistyka w Trójmieście to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć na kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym lub online

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Logistyka studia II stopnia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek logistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uczelnie, gdzie logistyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Jednostka prowadząca

Ekonomia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

Uniwersytet Morski w Gdyni

Uniwersytet Morski w Gdyni

Jednostka prowadząca

Transport stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku transport

Pokaż więcej

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek logistyka w Trójmieście?

Postępowanie rekrutacyjne obowiązujące na studia logistyczne w Trójmieście uzależnione jest od wybranej uczelni. Uczelnie publiczne biorą pod uwagę ocenę na dyplomie oraz średnią ocen uzyskanych w trakcie kształcenia na pierwszym bądź drugim stopniu.

Uczelnie prywatne kładą nacisk na złożenie wymaganych dokumentów we wskazanym terminie. Szczegółowe informacje odnoszące się do rekrutacji znajdziesz na stronach internetowych wybranych placówek edukacyjnych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Logistyka w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LOGISTYKA?

Logistyka to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin gospodarki i transportu. Kształcenie w ramach drugiego stopnia umożliwia rozszerzenie zdobytego wykształcenia i umiejętności oraz daje możliwość zapoznania się z zupełnie nowymi problemami logistycznymi.

Studia logistyczne są dla osób, które posiadają już tytuł licencjata, inżyniera bądź magistra. Kandydaci powinni odznaczać się zorganizowaniem i myśleniem przestrzennym. Planowanie musi być Twoją mocną stroną, ponieważ w przyszłości zajmiesz się koordynowaniem wszelkich gospodarczych procesów. Możesz skupić się na transporcie morskim i lądowym lub zarządzać łańcuchami dostaw. Ukończenie studiów w miastach nadmorskich daje bardzo wiele możliwości pracy i osobistego rozwoju, co świadczy o elastyczności kierunku.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku logistyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne
 • studia online

 

Studia na kierunku logistyka w Trójmieście realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od 3 do 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym lub online. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Poszczególne ośrodki akademickie starają się podążać za najnowszymi rozwiązaniami edukacyjnymi, dlatego oferują kształcenie także online, to jest naukę przez Internet.

Studia stacjonarne uczelniach niepublicznych w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym zazwyczaj są odpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunek logistyka w Trójmieście opracowywany jest w sposób interdyscyplinarny przez wyspecjalizowaną kadrę akademicką. Ustalany program kształcenia odpowiada wymaganiom stawianym absolwentom przez rynek pracy. W zależności od wybranej uczelni w siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak:

 • marketing usług logistycznych
 • zarządzanie strategiczne w przedsiębiorstwach logistycznych
 • rachunek kosztów działań logistycznych
 • ubezpieczenia i cła w logistyce
 • badania operacyjne i teoria optymalizacji
 • logistyka międzynarodowa

 

Studia drugiego stopnia poszerzają wiedzę i rozwijają zdobyte kompetencje na kierunku logistyka bądź mu pokrewnych jak na przykład zarządzanie. Kompleksowy plan zajęć łączy nauki prawne, finansowe i z zakresu zarządzania, odpowiadają tym samym na zapotrzebowania lokalnych i światowych sektorów gospodarczych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku logistyka w Trójmieście, w zależności od typu studiów trwają od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Kierunek logistyka w Trójmieście możesz realizować na studiach drugiego stopnia dookreślających pierwszy etap kształcenia. W zależności od wybranej uczelni studia magisterskie trwają od trzech do czterech semestrów. Ukończenie tego etapu kształcenia pozwala tytułować się magistrem lub magistrem inżynierem.  

Gdzie studiować na kierunku logistyka (studia II stopnia) w Trójmieście?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek logistyka (studia II stopnia) w Trójmieście:

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LOGISTYKA?

Absolwenci logistyki, którzy wybiorą kształcenie w nadmorskich miastach, będą mogli również podjąć tam pracę. Atrakcyjne położenie geograficzne i rozbudowany węzeł komunikacyjny sprzyja rozwojowi logistycznemu i spedycyjnemu różnego typu przedsiębiorstw polskich i międzynarodowych. Na rozwój branży logistycznej wpływają także takie projekty jak rozbudowa lotniska w Gdańsku czy modernizacja międzynarodowych korytarzy transportowych przebiegających przez Pomorze.

Studia w Trójmieście umożliwiają zatrudnienie w charakterze:

 • pracownika działu logistyki
 • specjalisty ds. zakupów
 • spedytora krajowego i międzynarodowego
 • specjalisty ds. zarządzania flotą

 

Absolwenci pracują w przedsiębiorstwach produkcyjnych i logistycznych, jednostkach projektowych i doradczych, w przedsiębiorstwach, które zajmują się różnorodną działalnością wytwórczą i usługową.

Popularne kierunki logistyka i transport w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Kierunki logistyka i transport w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Popularne kierunki logistyka i transport niestacjonarne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Komentarze (0)