Logistyka to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin gospodarki i transportu. Kształcenie w ramach drugiego stopnia umożliwia rozszerzenie zdobytego wykształcenia i umiejętności oraz daje możliwość zapoznania się z zupełnie nowymi problemami logistycznymi.
Studia logistyczne są dla osób, które posiadają już tytuł licencjata, inżyniera bądź magistra. Kandydaci powinni odznaczać się zorganizowaniem i myśleniem przestrzennym. Planowanie musi być Twoją mocną stroną, ponieważ w przyszłości zajmiesz się koordynowaniem wszelkich gospodarczych procesów. Możesz skupić się na transporcie morskim i lądowym lub zarządzać łańcuchami dostaw. Ukończenie studiów w miastach nadmorskich daje bardzo wiele możliwości pracy i osobistego rozwoju, co świadczy o elastyczności kierunku.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku logistyka możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
-
studia online
Studia na kierunku logistyka w Trójmieście realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od 3 do 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.
Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym lub online. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Poszczególne ośrodki akademickie starają się podążać za najnowszymi rozwiązaniami edukacyjnymi, dlatego oferują kształcenie także online, to jest naukę przez Internet.
Studia stacjonarne uczelniach niepublicznych w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym zazwyczaj są odpłatne.
Program studiów i przedmioty
Kierunek logistyka w Trójmieście opracowywany jest w sposób interdyscyplinarny przez wyspecjalizowaną kadrę akademicką. Ustalany program kształcenia odpowiada wymaganiom stawianym absolwentom przez rynek pracy. W zależności od wybranej uczelni w siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak:
-
marketing usług logistycznych
-
zarządzanie strategiczne w przedsiębiorstwach logistycznych
-
rachunek kosztów działań logistycznych
-
ubezpieczenia i cła w logistyce
-
badania operacyjne i teoria optymalizacji
-
logistyka międzynarodowa
Studia drugiego stopnia poszerzają wiedzę i rozwijają zdobyte kompetencje na kierunku logistyka bądź mu pokrewnych jak na przykład zarządzanie. Kompleksowy plan zajęć łączy nauki prawne, finansowe i z zakresu zarządzania, odpowiadają tym samym na zapotrzebowania lokalnych i światowych sektorów gospodarczych.
Gdzie studiować na kierunku logistyka w Trójmieście
Kierunek logistyka (studia II stopnia) - uczelnie w Trójmieście:
czytaj dalej uczelnie w Trójmieście