Studia magisterskie na kierunku informatyka w Szczecinie będą odpowiednim wyborem dla absolwentów studiów inżynierskich, którzy na co dzień interesują się naukami technicznymi oraz ścisłymi i chcieliby związać z nimi swoją przyszłość zawodową. Obecnie, w dobie rozwoju nowoczesnych technologii i powszechnego dostępu do zaawansowanych narzędzi i programów informatycznych, stali się jedną z bardziej pożądanych grup zawodowych, zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Jeżeli więc jesteś osobą, która orientuje się we współczesnych trendach i technologiach informatycznych to koniecznie aplikuj na kierunek informatyka w Szczecinie.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku informatyka możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku informatyka w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.
Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Studenci, którzy aplikują na kierunek informatyka w Szczecinie będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk informatycznych, matematycznych i technicznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów z zakresu powyższych obszarów tematycznych. Oto wybrane z nich:
-
duże zbiory danych
-
ekonomiczne i prawne podstawy biznesu
-
matematyka obliczeniowa
-
ochrona własności intelektualnej
Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej wybranej uczelni wyższych. Jako student nauczysz się także nowoczesnych technik programowania i tworzenia bezpiecznych systemów informatycznych. Ponadto dowiesz się w jaki sposób projektować strony internetowe i aplikacje mobilne, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej praktyce zawodowej. W czasie studiów zapoznasz się także z ciekawym zagadnieniem, jakim jest sztuczna inteligencja i uczelnie maszynowe. W planie zajęć znajdzie się także szereg fakultatywnych wykładów i warsztatów, dzięki którym zdobędziesz dodatkowe kwalifikacje i rozwiniesz swoje zainteresowania informatyczne.
Gdzie studiować na kierunku informatyka w Szczecinie
Kierunek informatyka (studia II stopnia) - uczelnie w Szczecinie