Opinie maturzystów – matura 2024 z języka polskiego

Opinie maturzystów – matura 2024 z języka polskiego

Opinie maturzystów – matura 2024 z języka polskiego

16.05.2024

Opinie maturzystów – matura 2024 z języka polskiego

O godzinie 13:00 tegoroczni maturzyści usłyszeli „odkładamy długopisy”. Portale społecznościowe zalała fala wpisów dotyczących arkusza. Zdecydowana większość zdających przyznała, że „Matury były wyjątkowo proste i przyjemne. Ciekawe tematy rozprawek do wyboru oraz ciekawe teksty do porównywania w notatce syntetyzującej”.

 

Zakończył się pierwszy dzień matur

Pierwszy dzień matur zakończony sukcesem! Dzisiaj 274 861 osób zasiadło do arkuszy z języka polskiego na poziomie podstawowym. Egzamin w Formule 2023 napisało 264 664 osób, a do Formuły 2015 przystąpiło 10 197 osób. Około godziny 10:00 w sieci pojawiły się zdjęcia arkusza maturalnego. Egzamin osoby, która udostępniła zdjęcia został już unieważniony. Zdający przesłał te zdjęcia, zapominając, że na arkuszu widoczny jest numer pesel.

„Polski zaliczony fajny temat dało to cke” - pisali maturzyści na X - „Łatwiejszych tych tematów dać nie mogli?. Zdecydowana większość osób, które przystąpiły do tegorocznego egzaminu zgadza się, że arkusz był stosunkowo prosty: „Szczerze matury były wyjątkowo proste i przyjemne.

Ciekawe tematy rozprawek do wyboru oraz ciekawe teksty do porównywania w notatce syntetyzującej. Wydaje mi się, że osiągniemy w tym roku rekordową zdawalność:)”. Podsumowali, że matura z roku na rok jest coraz prostsza. Zwrócono uwagę również na to, że w arkuszu pojawiło się dużo „ikonicznych” lektur: „Dziady część II”, „Potop”, „Przedwiośnie”, „Pan Tadeusz” czy „Kordian”.

 

Matura z języka polskiego 2024

W dzisiejszym maratonie maturalnym 2024 roku uczestnicy otworzyli arkusze maturalne z języka polskiego o godzinie 9:00, zakończając rozwiązywanie poleceń o 13:00. W tym roku większość absolwentów szkół średnich przystąpiło do egzaminu na podstawie Formuły 2023. Na wypełnienie arkusza składającego się z trzech części: Języka polskiego w użyciu, Testu historyczno-literackiego oraz wypracowania, uczniowie mieli 240 minut.

Maksymalna liczba punktów do uzyskania wynosi 60, przy czym 10 punktów przypada na pierwszą część arkusza, 15 na test historycznoliteracki, a 35 na wypracowanie. Egzamin uznaje się za zdany, jeżeli końcowy wynik wynosi 30% lub więcej. Tematy ostatniego polecenia egzaminacyjnego dotyczyły „Buntu i jego konsekwencji dla człowieka” oraz „Jak relacja z drugą osobą kształtuje człowieka?”.

sprawdź

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia