Dodaj do ulubionych

Matematyka i finanse studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Szukasz interdyscyplinarnych studiów w zakresie nauk ścisłych, które wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniom współczesnego rynku oraz pracodawców? Chcesz poznać tajniki funkcjonowania instytucji finansowych i banków oraz dowiedzieć się jak analizować podstawowe zjawiska gospodarcze? Jeżeli tak to Matematyka i finanse mogą być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Matematyka i finanse? Ten kierunek pozwoli Ci na ukończenie studiów z matematyki lub finansów. Będziesz mógł też ukończyć oba kierunki. Program studiów został tak skonstruowany by kształcić w zakresie matematyki w tym poszerzonych wiadomości z rachunku prawdopodobieństwa i statystyki, a także podstawowej wiedzy z zakresu finansów i rachunkowości. Zachętą do studiowania powinny też być stypendia przyznawane dużej liczbie studentów. Co więcej, takie połączenie przedmiotów powinno w pełni przygotować Cię do podjęcia ciekawej pracy w zawodzie.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku Matematyka i finanse? Współczesny rynek pracy oferuje ciekawą prac dla absolwentów kierunków z zakresu matematyki. Będziesz mógł zatem pracować jako: matematyk, pracownik działów finansowych i księgowych, specjalista w instytucjach finansowych, bankach, firmach ubezpieczeniowych, urzędach skarbowych i jednostkach administracji państwowej i samorządowej. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednej z powyższych profesji to Matematyka i finans mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na matematykę i finanse, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: matematyka, język obcy.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MATEMATYKA I FINANSE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Matematyka i finanse - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   CZĘSTO WYBIERANE

   Miasto
   SORTOWANIE:

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku matematyka i finanse

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując matematykę i finanse

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • teorii matematycznych, potrafi użyć formalizmu matematycznego do budowy i analizy prostych modeli matematycznych w innych dziedzinach nauk,
   • nauk ekonomicznych w systemie nauk społecznych i relacje do innych nauk (prawo, socjologia, psychologia),
   • rachunku różniczkowego i całkowego funkcji jednej i wielu zmiennych, a także wykorzystywane w nim inne gałęzie matematyki, ze szczególnym uwzględnieniem algebry liniowej i topologii,
   • podstawowych możliwości zastosowań matematyki w dziedzinach ekonomicznych,
   • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

   Jak wyglądają studia na kierunku matematyka i finanse?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek matematyka i finanse zdobędą wszechstronne wykształcenie z obszaru nauk ekonomicznych i matematycznych.

   Powyższy kierunek można realizować jedynie w trynie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na codzienne uczestnictwo w zajęciach akademickich i chcesz w pełni poświęcić się nauce, to studia dzienne będą dla ciebie najlepszym wyborem.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Program nauczania na kierunku matematyka i finanse będzie oscylował głównie wokół kwestii powiązanych z naukami ścisłymi. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów właśnie z tego obszaru tematycznego, między innymi:

   • matematyka finansowa
   • ubezpieczenia majątkowe
   • statystyka opisowa
   • algebra liniowa

   W czasie studiów zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat gospodarki krajowej i międzynarodowej oraz rynków finansowych. Ponadto, dowiesz się więcej o rachunkowości i metodach zarządzania finansami przedsiębiorstwa. Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów oprócz wiedzy teoretycznej, zdobędziesz cenne umiejętności praktyczne. Przede wszystkim nauczysz się zaawansowanych metod matematycznych i ich zastosowania w codziennym życiu zawodowym. Co więcej, poznasz nowoczesne narzędzia informatyczne, które usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną.

   Jako student dowiesz się w jaki sposób analizować wybrane zjawiska gospodarcze przy wykorzystaniu narzędzi statystycznych i ekonometrycznych. Uzyskaną wiedzę wykorzystasz w czasie obowiązkowych praktyk, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Kierunek matematyka i finanse można realizować na pierwszym i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata. Natomiast studia drugiego stopnia trwają dwa lata, czyli cztery semestry i kończą się uzyskaniem tytułu magistra.

   Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku matematyka i finanse

   Absolwent kierunku matematyka i finanse znajdzie zatrudnienie jako:
   • pracownik działów finansowych oraz księgowych,
   • specjalista w instytucjach finansowych,
   • pracownik banku lub w firmach ubezpieczeniowych,
   • pracownik w urzędach skarbowych,
   • pracownik administracji państwowej.

   Zobacz inne kierunki Matematyczne i statystyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU MATEMATYKA I FINANSE

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MATEMATYKA I FINANSE

   Komentarze (0)