Rewitalizacja dróg wodnych

Rewitalizacja dróg wodnych

Studia na kierunku rewitalizacja dróg wodnych możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Rewitalizacja dróg wodnych stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne

Rewitalizacja dróg wodnych studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Rewitalizacja dróg wodnych to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia na kierunku rewitalizacja dróg wodnych
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku rewitalizacja dróg wodnych rozpocznie się 10 czerwca 2024 r. i potrwa do 17 września 2024 r. | rewitalizacja dróg wodnych - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku rewitalizacja dróg wodnych możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | rewitalizacja dróg wodnych - uczelnie >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku rewitalizacja dróg wodnych najczęściej przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie rankingu średniej ocen (punktów) uzyskanej z części pisemnej na egzaminie maturalnym („nowa matura”, matura międzynarodowa) lub na egzaminie dojrzałości („stara matura”).

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie rankingu średniej ocen (punktów) uzyskanej z części pisemnej na egzaminie maturalnym („nowa matura”, matura międzynarodowa) lub na egzaminie dojrzałości („stara matura”).

szczegółowe wymagania na uczelniach

Rewitalizacja dróg wodnych - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując rewitalizację dróg wodnych

Program studiów i przedmioty

Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku rewitalizacja dróg wodnych: matematyka, hydrologia ogólna, żegluga śródlądowa, współczesne procesy polityczne, podstawy meteorologii i klimatologii.

Jako student tego kierunku zostaniesz wykształcony pod kątem funkcjonowania dróg wodnych, ich przebudowy, odnawiania oraz jak planować ładunek transportu. Zostanie Ci przybliżona wiedza z takich dziedzin jak logistyka, transport, ekonomia, ochrona wód i krajobrazu oraz jego architektura czy nawigacja.

W swoim planie zajęć znajdziesz przedmioty takie jak współczesne procesy polityczne, podstawy wiedzy o budownictwie lądowym i wodnym, matematyka z elementami statystyki, geografia dróg wodnych, hydrometria, ćwiczenia terenowe - doliny rzeczne i kanały, język obcy, podstawy projektowania inżynierskiego, podstawy budowy statków rzecznych, podstawy turystyki i rekreacji, gospodarka wodno-ściekowa w dolinach rzecznych oraz wiele innych o podobnej tematyce.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zasad nawigacji
 • planowania przestrzennego
 • hydrologii
 • zarządzania drogami wodnymi
 • środowiska abiotycznego

Jak wyglądają studia na kierunku rewitalizacja dróg wodnych?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek rewitalizacja dróg wodnych można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Studenci, którzy zdecydują się na studia stacjonarne będą zobowiązni do codziennego uczestnictwa w zajęciach akademickich. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie w zdobywaniu wykształcenia, to wybierz studia niestacjonarne, na których obowiązuje weekendowy tryb nauczania.

Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk technicznych.

 

Studia na kierunku Rewitalizacja dróg wodnych możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku rewitalizacja dróg wodnych, zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych i technicznych. Ponadto dowiesz się więcej na temat transportu, logistyki oraz funkcjonowania środowiska naturalnego. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów oscylujących wokół tych zagadnień. Poniżej przedstawiono wybrane z nich:

 • Historia żeglugi śródlądowej
 • Podstawy meteorologii i klimatologii
 • Podstawy wiedzy o budownictwie lądowym i wodnym
 • Współczesne procesy polityczne

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na powyższym kierunku, oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także niezwykle istotne umiejętności praktyczne. Jako student nauczysz się wykonywać rysunek techniczny i planistyczny.

Ponadto dowiesz się w jaki sposób przeprowadzać profesjonalne pomiary geodezyjne. Studenci rozwiną także kompetencje z zakresu budowy różnego typu statków. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie zawodowe.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Śródlądowe drogi wodne istnieją od czasów starożytnych. Dzieki nim możliwy był przewóz osób, dóbr materialnych oraz rozwinął się handel drogą wodną. Droga wodna w dzisiejszych czasach musi spełniać trzy warunki: musi posiadać odpowiednią głębokość tranzytową, posiadać szlak żeglowny oraz port bądź przystań wraz z ich całą potrzebną infrastrukturą.

W Polsce takie drogi aż do XIX wieku były najważniejszymi i najbardziej naturalnymi w kraju - nie wymagały za dużego nakładu pracy człowieka. Podczas przewozów w dół rzeki naturalną siłą napędową by prąd rzeki, natomiast do pewnego czasu z przewozów w górę rzeki - które były trudniejsze i kosztowniejsze - korzystała tylko szlachta i bogate mieszczaństwo.

Współcześnie w Polsce istnieje około 4 tysięcy kilometrów takich szlaków wodnych, sa jednak one w dużej mierze zaniedbane. Aby o nie zadbać w kontekście gospodarczym oraz turystycznym potrzebni są specjaliści i fachowcy w tej dziedzinie, a temu na przeciw wychodzą uniwersytety tworząc kierunki studiów takie jak rewitalizacja dróg wodnych w celu ich wykształcenia.

Jeśli jesteś osobą o technicznych zainteresowaniach, której nie odstraszają nauki przyrodnicze i chciałaby mieć swój udział w ulepszaniu infrastruktury w naszym państwie, bądź za granicą - kierunek studiów rewitalizacja dróg wodnych może okazac się idealnym dla Ciebie.

 

5. Gdzie studiować kierunek Rewitalizacja dróg wodnych

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Rewitalizacja dróg wodnych:

 

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Rewitalizacja dróg wodnych trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Studia na kierunku rewitalizacja dróg wodnych można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł inżyniera.

 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku rewitalizacja dróg wodnych

Absolwent kierunku rewitalizacja dróg wodnych znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • branży gospodarki wodnej 
 • urzędach administracji rządowej
 • właściciel działalności o charakterze rewitalizacyjnym 
 • żegludze śródlądowej
 • szkolnictwie (po ukończeniu kursu pedagogicznego)

 

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Rewitalizacja dróg wodnych studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Rewitalizacja dróg wodnych studia I stopnia

Zobacz inne kierunki sport i turystyka

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki sport i turystyka - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Rewitalizacja dróg wodnych

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)