ŚRODKI TRANSPORTU I LOGISTYKA

ŚRODKI TRANSPORTU I LOGISTYKA

Studia na kierunku środki transportu i logistyka możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

ŚRODKI TRANSPORTU I LOGISTYKA studia – kierunek studiów

Studia na kierunku środki transportu i logistyka to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia na kierunku środki transportu i logistyka
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku środki transportu i logistyka rozpocznie się 3 czerwca 2024 r. i potrwa do 17 września 2024 r. | środki transportu i logistyka - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku środki transportu i logistyka możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | środki transportu i logistyka - uczelnie >

Opis kierunku

Osoby, które aplikują na kierunek środki transportu i logistyka zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk technicznych, społecznych oraz ekonomicznych. Studenci nauczą się zarządzania procesem logistycznym i transportowym. Ponadto dowiedzą się więcej na temat budowy i eksploatacji środków transportu wykorzystywanych do przemieszczania osób i ładunków.

 

Specjalności

Współczesne studia z środków transportu i logistyki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku środki transportu i logistyka: bezpieczeństwo i eksploatacja środków transportu, inżynieria pojazdów szynowych, logistyka i spedycja, logistyka i spedycja.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku środki transportu i logistyka najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka i astronomia, fizyka, matematyka, informatyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w centrach logistycznych. Ponadto idealnie odnajdą się, jako pracownicy firm, zajmujących się produkcją oraz serwisem środków transportu.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Kierunek środki transportu i logistyka można obecnie realizować na dwóch stopniach kształcenia. Przed przystąpieniem do rekrutacji zarówno na studia pierwszego, jak i drugiego stopnia należy zapoznać się z zasadami i progami punktowymi, obowiązującymi na danej uczelni wyższej.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku środki transportu i logistyka to:

 • matematyka,
 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • informatyka

W przypadku studiów drugiego stopnia należy przedstawić dyplom inżyniera lub magistra inżyniera.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

ŚRODKI TRANSPORTU I LOGISTYKA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ŚRODKI TRANSPORTU I LOGISTYKA?

Branża logistyczna stanowi obecnie podstawę prawidłowego funkcjonowania całej gospodarki. Dlatego też rośnie zapotrzebowanie na specjalistów, posiadających wykształcenie z tego zakresu. Studenci kierunku środki transportu i logistyka będą mieli szanse zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk społecznych, technicznych oraz ekonomicznych. Ponadto zyskają kompleksowe przygotowanie zawodowe, dzięki któremu idealnie odnajdą się w branży logistycznej.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku środki transportu i logistyka możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Osoby, które aplikują na kierunek środki transportu i logistyka będą miały okazję poznać specyfikę branży logistycznej. Ponadto zdobędą kompleksową wiedzę z zakresu nauk społecznych, technicznych oraz zagadnień związanych z zarządzaniem.

Ze względu na praktyczny wymiar studiów, studenci przede wszystkim skupią się na rozwijaniu umiejętności praktycznych. W ramach licznych warsztatów nauczą się eksploatacji, budowy, projektowania środków transportu oraz zarządzania procesem logistycznym.

Ponadto dowiedzą się więcej na temat magazynowania, spedycji oraz sprzedaży i dystrybucji. Ważnym elementem kształcenia będzie nauka wykorzystywania narzędzi i programów informatycznych w swojej codziennej pracy zawodowej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym studenci zdobędą cenne doświadczenie zawodowe.

 

3. Gdzie studiować Środki transportu i logistykę

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Środki transportu i logistyka:

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ŚRODKI TRANSPORTU I LOGISTYKA?

Studia na kierunku środki transportu i logistyka trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ŚRODKI TRANSPORTU I LOGISTYKA?

Ukończenie studiów logistycznych otwiera wiele zawodowych drzwi. Absolwenci kierunku środki transportu i logistyka idealnie odnajdą się, jako pracownicy centrów logistycznych oraz firm transportowych i spedycyjnych. Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w u przewoźników drogowych i kolejowych, czy w przedsiębiorstwach komunikacji miejskiej. Po ukończeniu studiów można założyć także własną działalność gospodarczą.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku środki transportu i logistyka:

 • centra logistyczne
 • firmy spedycyjne
 • firmy transportowe
 • przewoźnicy drogowi i kolejowi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Środki transportu i logistyka studia niestacjonarne

Środki transportu i logistyka studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Środki transportu i logistyka studia I stopnia

Środki transportu i logistyka studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku środki transportu i logistyka

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki logistyka i transport - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku ŚRODKI TRANSPORTU I LOGISTYKA

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)