HANDEL MIĘDZYNARODOWY

HANDEL MIĘDZYNARODOWY

Studia na kierunku handel międzynarodowy możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

Handel międzynarodowy stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku handel międzynarodowy

Uczelnie, gdzie handel międzynarodowy jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu

Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Finanse i rachunkowość stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne, online

Specjalności na kierunku finanse i rachunkowość

Pokaż więcej
Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

Stosunki międzynarodowe stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku stosunki międzynarodowe

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Politologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne, online

Specjalności na kierunku politologia

Pokaż więcej
Warszawska Uczelnia Ekonomiczna

Warszawska Uczelnia Ekonomiczna

Ekonomia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Stosunki międzynarodowe stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku stosunki międzynarodowe

HANDEL MIĘDZYNARODOWY studia-kierunek studiów

Studia na kierunku handel międzynarodowy to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku handel międzynarodowy
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku handel międzynarodowy rozpocznie się 27 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | handel międzynarodowy - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku handel międzynarodowy możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | handel międzynarodowy - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z handlu międzynarodowego charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku handel międzynarodowy: biznes międzynarodowy, handel zagraniczny małych i średnich przedsiębiorstw.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W przypadku tego typu kierunków często brane są pod uwagę takie przedmioty jak: historia, wiedza o społeczeństwie, język obcy i język polski. Jednak na chwilę obecną konkretne wymagania rekrutacyjne nie są jeszcze sprecyzowane. Czasami takie kierunki są również prowadzony na prywatnych uczelniach, na których wymagana jest opłata.

szczegółowe wymagania na uczelniach

HANDEL MIĘDZYNARODOWY - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC HANDEL MIĘDZYNARODOWY

Czego nauczysz się na kierunku handel międzynarodowy?
Zostając studentem handlu międzynarodowego, będziesz przygotowywany do podjęcia współpracy z zagranicznymi przedsiębiorstwami. Wykwalifikowana kadra naukowa przekaże Ci niezbędną wiedzę teoretyczną z obszaru wielu dziedzin naukowych, którą będziesz mógł wykorzystać w praktyce. Rozszerzysz swoje umiejętności z zakresu: finansów, statystyki, marketingu czy przedsiębiorczości.
Podczas studiów będziesz uczestniczył w wielu wykładach i warsztatach bezpośrednio związanych z zagadnieniem handlu międzynarodowego. Nauczysz się jak prowadzić negocjacje umów, tak by były one korzystne dla każdej ze stron, zdobędziesz umiejętność oceniania sytuacji politycznej i gospodarczej na arenie międzynarodowej.
Decydując się na naukę na tym kierunku, będziesz miał możliwość poznania tajników zarządzania przedsiębiorstwem oraz tego, jak właściwie ocenić wpływ czynników zagranicznych na funkcjonowanie twojej działalności. Na dalszym etapie kursu dostaniesz szansę wyboru interesującej Cię specjalizacji.
Jeżeli dobrze znasz język angielski, ciekawym wyborem może być ścieżka anglojęzyczna, na której oprócz przedmiotów prowadzonych po polsku, znajdą się także te, na których nauka odbywa się wyłącznie w obcym języku.
Nieustanne podnoszenie swoich umiejętności językowych jest w tym zawodzie niezwykle ważne czy wręcz niezbędne do utrzymania kontaktów zagranicznych, dlatego też podczas studiów będziesz uczył się angielskiego i dodatkowego języka obcego. Studia na kierunku handel międzynarodowy trwają trzy lata i kończą się projektem, który jest praktycznym wykorzystaniem wiedzy przekazanej przez wykładowców.'
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • Negocjacji i zawieraniu umów
 • Analizy międzynarodowej sytuacji politycznej i gospodarczej
 • Zarządzania przedsiębiorstwem
 • Organizacji handlu międzynarodowego
 • Języka angielskiego  na poziomie zaawansowanym
 • Dodatkowgo języka obcego

Jak wyglądają studia na kierunku handel międzynarodowy?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek handel międzynarodowy realizuje treści z zakresu nauk ekonomicznych, dlatego też zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z tego obszaru tematycznego.

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na powyższe studia będą mogli wybierać pomiędzy trybem stacjonarnym, a niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Natomiast wybierając studia zaoczne musisz być przygotowany na uczestnictwo w zjazdach realizowanych w wybrane weekendy semestru.

 

Studia na kierunku handel międzynarodowy możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Aplikując na kierunek handel międzynarodowy zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, społecznych czy nauk o zarządzaniu. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów właśnie z powyższych obszarów tematycznych, między innymi:

 • prawo w gospodarce
 • podstawy zarządzania
 • ekonomia
 • psychologia w biznesie
 • finanse

Jako student zdobędziesz informacje na temat kultur i regionów świata oraz międzynarodowej sytuacji gospodarczej i politycznej. Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni wyższej.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku handel międzynarodowy, oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne. Jako student skupisz się na doskonaleniu zdolności z obszaru ekonomii i zarządzania. Przede wszystkim, nauczysz się oceniać sytuacje gospodarczą i dokonywać analiz gospodarczych i finansowych przedsiębiorstwa.

Co więcej, poznasz zaawansowane techniki zarządzania firmą oraz projektami międzynarodowymi. Wszyscy studenci skupią się na rozwijaniu kompetencji miękkich, takich jak umiejętności komunikacyjne czy negocjacyjne.

 

4. Dla kogo ten kierunek

W dobie dzisiejszego, dynamicznego rozwoju gospodarczego niezwykle ważne są dobre relacje z zagranicznymi partnerami. Coraz częściej polscy przedsiębiorcy podejmują współpracę z kontrahentami spoza naszego kraju. Dlatego też rozeznanie w gospodarczej sytuacji międzynarodowej stało się niezwykle pożądaną cechą na rynku pracy.
Jeżeli zawsze byłeś osobą o szerokich horyzontach, którą interesowała rzeczywistość innych krajów, a dodatkowo masz wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne, to studia na kierunku handel międzynarodowy są stworzone dla Ciebie!
Jest to nowoczesny kierunek będący odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się świata. Dzięki swojemu bogatemu i elastycznemu programowi, studia te kompleksowo przygotują Cię do nawiązywania kontaktów z zagranicznymi przedsiębiorcami.
 
5. Gdzie studiować handel międzynarodowy

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek handel międzynarodowy:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku handel międzynarodowy trwają 3 lata (studia I stopnia).

Kierunek handel międzynarodowy jest dostępny tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Nauka na studiach pierwszego stopnia trwa trzy lata, czyli sześć semestrów i kończy się uzyskaniem tytułu licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU HANDEL MIĘDZYNARODOWY

Jaka praca po studiach ?
Po ukończeniu studiów znajdziesz zatrudnienie we wszystkich instytucjach mających kontakt z międzynarodowymi kontrahentami. Zdobyta wiedza z zakresu prowadzenia negocjacji i zawierania umów pozwoli Ci podjąć prace w bankach, instytucjach finansowych i firmach konsultingowych prowadzących współpracę z zagranicznymi spółkami.
 
Absolwent kierunku handel międzynarodowy znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • Specjalista do spraw handlowych
 • Specjalista do spraw eksportu
 • Handlowiec
 • Specjalista do spraw sprzedaży.

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Handel międzynarodowy studia niestacjonarne

Handel międzynarodowy studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Handel międzynarodowy studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku handel międzynarodowy

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki ekonomiczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki ekonomiczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

W jakich firmach możesz pracować po kierunku handel międzynarodowy

Miasta, które oferują studia na kierunku HANDEL MIĘDZYNARODOWY

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)