INŻYNIERIA ŚRODKÓW TRANSPORTU

INŻYNIERIA ŚRODKÓW TRANSPORTU

INŻYNIERIA ŚRODKÓW TRANSPORTU studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Inżynieria środków transportu to niezwykle ciekawe studia, które kształcą specjalistów z obszaru jednej z najważniejszych gałęzi przemysłu, jaką jest transport. Kierunek ten jest skierowany do wszystkich tych, którzy zdają sobie sprawę jak istotne jest monitorowanie bezpieczeństwa środków transportu i ile poszczególnych i ważnych elementów składa się na ten efekt.

Dzięki tym innowacyjnym studiom, które skupiają się zarówno na kształtowaniu wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, dowiesz się jak funkcjonuje ten dział gospodarki i poznasz jego specyfikę. Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zdolnościach technicznych i chcesz rozwijać swoją wiedzę inżynierską to studia na kierunku inżynieria środków transportu będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku inżynieria środków transportu?

 

W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu aspektów dotyczących jednej z gałęzi gospodarki, jaką jest transport. Jako student dowiesz się więcej na temat projektowania, eksploatacji, budowy środków transportu oraz zarządzania ich bezpieczeństwem.

Co więcej, podczas nauki będziesz miał szansę zapoznać się z nowoczesnymi technologiami informatycznymi i oprogramowaniami, które usprawnią twoją pracę i wpłyną na jej większą efektywność. Jako, że studia te nastawione są przede wszystkim na kształtowanie umiejętności praktycznych będziesz miał dostęp do nowocześnie wyposażonych laboratoriów i symulatorów, dzięki czemu zyskasz cenne doświadczenie i sprawdzisz swoje możliwości w realnych warunkach. W ramach kursu dostępne są cztery specjalności o różnym profilu kształcenia: inżynieria pojazdów szynowych, środki techniczne w logistyce i spedycji, bezpieczeństwo i eksploatacja środków transportu masowego oraz inżynieria środków transportu przemysłowego.

Dzięki tak bogatej ofercie kształcenia będziesz mógł skupić się na zdobywaniu kwalifikacji z wybranej przez siebie dyscypliny. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas praktyk studenckich, które odbędziesz w wybranym przez siebie przedsiębiorstwie, zajmującym się produkcją środków transportu.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku inżynieria środków transportu będziesz miał gruntowne i wszechstronne wykształcenie z zakresu budowy, eksploatacji i bezpieczeństwa środków transportu oraz innych ważnych aspektów wchodzących w skład tej gałęzi przemysłu. Uzyskane kompetencje umożliwią Ci podjecie pracy w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów z tego obszaru.

Jako absolwent z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w przedsiębiorstwach usługowych, handlowych i produkcyjnych w działach zajmujących się logistyką i transportem. Co więcej, po ukończeniu odpowiedniej specjalizacji zyskasz szansę na pracę w przemyśle kolejowym, a także będziesz osobą kompetentną do zarządzania systemem transportu publicznego. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich i zdobywać dalsze wykształcenie kierunkowe, co tylko zwiększy twoje perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku inżynieria środków transportu powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: matematyka, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka lub chemia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INŻYNIERIA ŚRODKÓW TRANSPORTU

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA ŚRODKÓW TRANSPORTU

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU INŻYNIERIA ŚRODKÓW TRANSPORTU:

 • wiedza z zakresu budowy i eksploatacji środków transportu
 • znajomość budowy środków transportu
 • znajomość technologi informatycznych, stosowanych w pracy inżynierskiej
 • umiejętność zarządzania transportem publicznym
 • znajomość podstaw prawa transportowego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA ŚRODKÓW TRANSPORTU STUDIA NIESTACJONARNE

INŻYNIERIA ŚRODKÓW TRANSPORTU STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA ŚRODKÓW TRANSPORTU STUDIA I STOPNIA

INŻYNIERIA ŚRODKÓW TRANSPORTU STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU INŻYNIERIA ŚRODKÓW TRANSPORTU:

 • działy zajmujące się logistyką i transportem
 • działy zarządzania transportem publicznym
 • przemysł kolejowy
 • przewoźnicy drogowi
 • porty lotnicze
 • jednostki administracji państwowej

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA ŚRODKÓW TRANSPORTU

Komentarze (0)